Tonery do drukarek Lublin - Tonery lublin - tusze Lublin - zamienniki do drukarek lublin
Tusze, tonery i zamienniki do drukarek
Marzec 20, 2017
Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 22, 2017

Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet

Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów

Etykieciarki przemysłowe – inwestycja, która się opłaca

Najpierw należy objaśnić, do czego tak naprawdę aplikator etykiet służy. Mianowicie jest to maszyna fabryczna, której przeznaczeniem jest doklejanie etykietek na różnorakie typy wyrobów. Wzorem mogą być butelki ze śliwowicą albo winem. Posiadają owalny kształt i przeważnie są wyprodukowane ze szkła. Aplikator etykiet wprowadza na nie nalepkę z charakterystycznymi informacjami: nazwą jednostki produkującą napój, nazwą trunku, datą ważności itp. W przypadku napojów z dużą zawartością alkoholu, przykładowo tequili, etykieciarka musi obligatoryjnie nakleić też banderolę akcyzową.

Jedną z bardzo prestiżowych firm produkujących etykieciarki jest P. E. Labellers. Firma wprowadziła wiele procedur naklejania etykiet: etykietki samoprzylepne, etykietki na zimny klej, etykiety nacinane, etykietki termokurczliwe. Etykieciarka jest w stanie zakładać etykiety na wielorakie rodzaje wyrobów, przykładowo do napojów (napoje energetyczne, słodkie napoje, gazowane nektary), do pożywienia (olej słonecznikowy, szybkie dania, produkty mleczne), do kosmetyków (kremy do twarzy, balsamy, balsamy po goleniu) oraz kilkanaście innych.

Przedsiębiorstwo P. E. Labellers wdrożyło najkorzystniejsze pomysły, jeśli chodzi o oznaczanie wyrobów. Od pewnego czasu ciekawostką jest technika Adhesleeve, jaka bazuje w skrócie na tym, że poszczególna etykieta ma specjalne paski kleju poliakrylowego. Ogólnie firma zajmuje się wytwarzaniem takich etykieciarek, jak: Maya, Splendid albo Rotaxa. Wybrane modele mogą zamieszczać nalepki na wolnych opakowaniach i tych wypełnionych alkoholem, tonikiem bądź pożywieniem.

Warto z całą pewnością przemyśleć sobie zakup etykieciarki rotacyjnej, m in. wieloczłonowej. Dzięki niej mamy szansę oznaczać równolegle choćby 6 towarów. Efekt finalny jest uzależniony od liczebności stacji, w które będzie zaopatrzona i od wielkości karuzeli – bowiem etykieciarki rotacyjne inaczej opisuje się mianem „karuzelowych”. Pojemniki puste lub zapełnione są rozstawiane dokoła głównej stacji, która robi obrót oraz w tym samym okresie przenosi etykiety.

Jakie są korzyści z zakupu nowoczesnej etykieciarki?

Jeśli producent jedzenia, alkoholu bądź toników woli posiadać solidną maszynę do umieszczania etykiet na opakowania, wtedy powinien wybrać oczywiście P. E. Labellers. W naszym kraju funkcjonuje wyłącznie parę przedsiębiorstw, które zajmują się dostarczaniem tak skomplikowanych urządzeń seryjnych i przyszłym ich serwisem. Należałoby jednakże zainwestować w coś, co będzie eksploatowane do taśmowej produkcji przez wiele lat. Etykieciarkę można dopasować do linii wytwórczej, którą akurat ma dana firma.

Zasadniczą zaletą jest sama procedura Adhesleeve, która udostępnia możliwość redukcji nadmiernych nakładów, przykładowo kosztów przetrzymywania kleju, wydatków na rozcieńczalniki (zużywane są w etykieciarkach wyzyskujących gorący klej), pokrywania kosztów ponadplanowego czasu mechaników trudniących się sprawdzaniem układów klejowych. Dużym pozytywem jest to, iż nie musimy zatrudniać zawodowców – więc pracowników z obszernymi kompetencjami, ponieważ obsługa aplikatora etykiet jest niewątpliwie nieskomplikowana. Jest możliwa przy użyciu panelu dotykowego.

Można też liczyć na o wiele mniej zastojów na linii przemysłowej, większą wytrzymałość nalepek oraz zmniejszenie kosztów na energię (są połączone z ocieplaniem kleju w pozostałych modelach etykieciarek).

Ile kosztuje etykieciarka?

Etykieciarki P. E. Labellers posiadają trzy kluczowe cechy: przystępną cenę, praktyczność oraz bezpieczeństwo. Wzór któregokolwiek aplikatora nalepek jest na każdym kroku dostosowywany do wymagań Nabywcy. Jest możliwość postawienia tej maszyny na jak najmniejszym obszarze oraz równocześnie nie są złamane nakazy BHP. Każda z nich ma okrągłe ramy i specjalistyczne osłony, ażeby pracobiorca w czasie działania maszyny mógł czuć się stabilnie. Przeczyszczanie, serwis, przezbrojenia – są bardzo proste.

Koszt aplikatora etykiet zależy zwykle od jej rodzaju, czyli od technologii, w której wkrótce będzie pracować. Ważne jest także to, czy Kupujący jest zainteresowany nabyciem całej linii wytwórczej czy jedynie jednego aplikatora etykiet. Walorem pionierskiej technologii jest to, iż inwestycja zwróci się z pewnością w szybkim czasie. Aplikatory etykiet od P. E. Labellers rzadko ulegają uszkodzeniom i bynajmniej nie są przyczyną dużych zastojów. Powszechnie w tych sytuacjach są analizowane: współczynnik awaryjności i standardowy czas przestoju linii.

Oprócz etykieciarek dobrze jest uzbroić linię przemysłową w inne supernowoczesne urządzenia, przykładowo weryfikatory opakowań, zakręcarki czy maszyny rozlewnicze. Na wydajność produkcji oddziałują wszystkie maszyny, jakie uczestniczą w produkowaniu produktów oraz pojedynczy pracownicy. Wydajność samej etykieciarki jest zależna od większej ilości czynników niż parametry techniczne.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej o przyklejaniu etykiet na towary, wejdź w link po prawej stronie – Etykieciarki

Strona używa cookies
Ok