Dodatek do gry w Tibię ułatwienie akcji tibialyzer
Tibia – nie będziesz chciał grać w nic więcej!
3 października, 2016
Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016

Ultrapak – Twoje etykieciarki i maszyny pakujące

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Ultrapak oferuje etykieciarki wykorzystujące technologie na miarę XXI wieku

P. E. Labellers od 1974 roku specjalizuje się w produkcji aplikatorów etykiet. Początkowo przytwierdzanie naklejek przeprowadzało się z wykorzystaniem technologii „cold glue labelling”, inaczej: zimnych etykieciarek. Wymogi rynku były jednakże tak poważne, iż firma postanowiła wcielać w życie indywidualne projekty. Przedsiębiorstwo Ultrapak posiada więc w swojej ofercie przeróżnego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich etykieciarki złożone, etykieciarki rotacyjne i maszyny etykietujące liniowe. Etykieciarki modularne używa się do aplikowania przeróżnych banderoli, np. wykonanych z papieru, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie dostępne są trzy warianty etykieciarek segmentowych: Modular Top, Modular Plus oraz Modular Fix. Tymczasem maszyny rotacyjne perfekcyjnie sprawdzą się do nalepiania papierowych etykiet przy wytwarzaniu spirytusu, wina bądź produktów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – stosuje się do etykiet sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Mogą nalepiać etykiety na pełne i puste opakowania. Jakie metody są wykorzystywane przy etykietowaniu wyrobów? Otóż dzisiaj wykorzystuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz etykietki samoprzylepne (self – adhesleeve). Genialnym rozwiązaniem jest technologia adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność aplikowania etykietek z rolki za pomocą kleju topliwego, albowiem obliguje on do wykorzystywania specjalnych środków chemicznych, przykładowo rozcieńczalników. Po pierwsze podwyższa to znacząco koszty etykietowania, po drugie – niekorzystnie oddziałuje na zdrowie człowieka i środowisko naturalne, a po trzecie – technologia ta jest niepewna. W liniach o wysokich wydajnościach można wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie nanosić etykiety ze skutecznością do 60.000 sztuk opakowań na godzinę. Dobrym dodatkiem jest tutaj tryb samoczynnego łączenia rolki. Uogólniając: Ultrapak jest upoważnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które w precyzyjny sposób są w stanie nakładać naklejki syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), banderole samoprzylepne nietransparentne, przeźroczyste, papierowe, syntetyczne oraz nalepki cięte z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Jakie typy etykieciarek posiada w swojej ofercie Ultrapak?

Etykieciarki proponowane przez Ultrapak posiadają kilka zasadniczych zalet: praktyczne kształty rozszerzające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę główną i samocentrujące platformy. Funkcjonalne kontury aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon i konstrukcji maszyny, co znacząco zwiększa poziom bezpieczeństwa. W katalogu przedsiębiorstwa znaleźć można następujące typy: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują aplikatory Rotaxa i Rollmatic. Pierwsza dobrze sprawdzi się przy naklejaniu etykiet papierowych na szyjki produktów. Jest doskonała do zakładania naklejek w formacie litery „L” i „U” za pośrednictwem kleju zimnego lub powiązania go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa systemy karuzelowe zapewnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch czynności: nałożenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią nakrętki (z wykorzystaniem drugiej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka najnowszej generacji, dzięki której można liczyć na bardzo dużą skuteczność linii technologicznej – od 4.000 do 60.000 dodanych etykiet w czasie godziny. Etykiety mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium niniejszej maszyny etykietującej znajdują się m.in. wspornik (ewentualnie trzon rolki), system cięcia banderoli, czujniki markerowe, receptory doglądania napięcia folii, bęben do przesyłania banderoli, napęd serwomotorowy, urządzenie redukujące przesuwanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w nieskomplikowany sposób regulować za pomocą panelu dotykowego. Szybkość banderolownicy jest uzależniona od falownika i przystosowuje się mechanicznie. W zależności od typu posiada urządzenia nadzorujące, centralny zespół smarownic, system wyszukiwania oraz wydawania etykiet, urządzenie unieruchamiające, elektroniczny układ wydłużania i dostosowywania folii, mechaniczne odnajdowanie końca rolki z etykietami, automatyczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do manewrowania maszyną, wykrywacz małego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i powłoki zabezpieczające. Topielnik z wariantu Rollmatic składa się z zespołu liniującego etykiety, walca transferowego, walca tnącego, rolki z pojedynczym dyskiem nośnym (albo dwoma) i wałka klejowego. Istotnymi korzyściami ze stosowania proponowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność banderoli na pojedynczej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, obniżona liczba postojów na linii produkcyjnej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych i rozcieńczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niewielki pobór mocy i obniżenie wydatków na części zastępcze.

Maszyny pakujące dla każdej branży

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można opracować wraz z konsultantami pojedyncze pakowaczki które nadają się do podłączenia do istniejącej linii wytwórczej, jak i kompleksowe rozwiązania. Owijarki do palet, paletyzatory, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można skutecznie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce albo ryż. Pakowanie dokonuje się z użyciem nowoczesnych procedur w obszarze wytwarzania próżni, przyrządzania potraw w woreczkach próżniowych oraz napowietrzania towaru. Unikalnym typem pakowaczek są te, które mogą idealnie zapakować koninę, podtrzymując jego walory smakowe i wizualne. Maszyny pakujące od przedsiębiorstwa Ultrapak są nieskomplikowane w myciu, pielęgnacji, serwisie i naprawie. Do wybranych modeli najlepiej zamówić oryginalne części zastępcze. Zwykle są zaopatrzone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele wykorzystują różnorodne technologie zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem lub zgrzewu z częścią do ucięcia. Jeśli chodzi o tunele pakujące to mogą one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, woreczkami PE i woreczkami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można podzielić na komorowe, do wypełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (przykładowo. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako urządzenia wykonujące funkcję układania towaru na paletach i rozładowywania towaru z palet. Jest to znacznie praktyczniejsze i skuteczniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty maszyn pakujących są przygotowywane na bazie indywidualnych wymogów Klienta, przykładowo. jego życzenia co do skuteczności konkretnej linii technologicznej. Jednocześnie złącza pomiędzy maszynami są w tenże sposób przygotowywane. Odbiorcy mogą więc dostosować linię do określonego wyrobu, przykładowo. płatków owsianych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej kliknij w link – ETYKIECIARKI

Strona używa cookies
Ok