Ocieplanie poddaszy Toruń ocieplanie pianką poliuretanową otwartokomórkową systemy otwartokomórkowe Bydgoszcz
Zalety ocieplania pianką poliuretanową
8 lutego, 2017
Tłumacz przysięgły online biuro tłumaczeń online Protlumaczenia.pl
Natychmiastowe tłumaczenia online
10 lutego, 2017
W obecnych czasach, gdy drogie przedmioty stały się dla większości osób życiowymi priorytetami, trudno o podarek, który realizowałby wymagania osoby obdarowywanej. Ale w niektórych kręgach ciągle dominuje odczucie, że nie jest istotny nakład finansowy, a intencje osoby przekazującej prezent oraz symbolika danego daru.Podobnych sytuacji nie trzeba długo szukać, wystarczy przyjrzeć się uroczystościom połączonymi z religią. W kościele rzymskokatolickim jest to sakrament chrztu, Pierwsza Komunia Święta, bierzmowanie lub sakrament ślubu – wydarzenia o znaczeniu duchowym, wydarzenia ważne dla ich uczestników. W przypadku uroczystości powiązanych z wiarą najważniejsza jest (oczywiście poza przebywaniem z Twórcą) możliwość dzielenia się tak ważnym przeżyciem z najbliższymi. A zaproszeni uczestnicy chcąc pokazać swoją radość, obdarowują osoby, których ceremonia dotyczy.

Biorąc pod uwagę fakt, że na przestrzeni minionych kilkunastu lat trochę zmieniło się podejście w kwestiach wyboru upominku, to i tak jak na dłoni widać, że dla osób praktykujących wiarę, sakramenty wciąż mają wymiar religijny. Dla nich najbardziej liczy się przeżycie duchowe oraz sposobność współuczestnictwa w tak ważnym dniu. Chcąc to podkreślić, dostarczają one skromne prezenty, które mają zaakcentować nastrój okazji i przekazywać ważne znaczenie. Tego typu upominkami są dewocjonalia.

Czym są dewocjonalia?

Dewocjonalia to szeroko pojęte rzeczy dotyczące kultu religijnego, wprowadzone do sprzedaży stacjonarnie, sklepach internetowych, bądź na rynkach przy okazji rozmaitego typu świąt powiązanych z religią. Wśród dewocjonaliów największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście różańce, książeczki do nabożeństwa, tabliczki z podobiznami świętych, obrazki srebrne, krzyżyki, świece a także łańcuszki srebrne z medalikami.

Srebrny łańcuszek z medalikiem na chrzciny?

Wpisało się to w naszą tradycję, że podczas chrztu rodzice chrzestni przekazują dziecku świecę i prezentują białą szatkę. Świeca zostaje na czas ceremonii podpalona przez ojca chrzestnego, natomiast szatką matka chrzestna przykrywa swojego chrzestnego. Świeca wyobraża życie, jej ogień odnowienie a także wspaniałość wiary. Natomiast szatka jest znakiem błogosławieństwa, a jej kolor – biały – to znak czystości.

Na tym jednak nie koniec. Chcąc przekazać nowemu członkowi wspólnoty chrześcijańskiej coś trwałego, coś co będzie mu przez długi czas przypominać o momencie, w którym został ochrzczony, niezwykle często ich wybór to łańcuszek srebrny z wisiorkiem bądź obrazek srebrny z wizerunkiem archaniołów bądź Rodziny Świętej. Są to drobiazgi, które będą przypominały o tym wydarzeniu nowemu członkowi wspólnoty przez całe jego życie.

Czy różaniec to dobry prezent na komunię?

Prócz Pisma Świętego ciągle bardzo lubianymi podarkami komunijnymi są łańcuszki srebrne z Maryją lub różańce. I tutaj można oczywiście zadać pytanie, czy jeśli łańcuszek zrobiony jest ze srebra, to czy faktycznie jest to prezent wytrzymały. Otóż nie ma powodu do obaw – srebro, o które właściwie się troszczy, będzie przy nas obecne przez długie lata.

Jeśli idzie natomiast o różańce, to jest to podarunek, który jest świetny dla kogoś, kto miała sakrament Pierwszej Komunii Świętej. Różańce to przede wszystkim przedmioty, które wspierają nas w modlitwie. Lecz nie znaczy to, że nie powinien on być wyjątkowy. Pośród tradycyjnych różańców mamy możliwość kupić i takie, które cechują się oryginalnymi barwami i atrakcyjnym wykończeniem. Dla młodej osoby jest to kolejna zaleta, obdarowując takim różańcem, sprawicie sporą frajdę i podkreślicie niepowtarzalność sytuacji. I tak do wyboru masz różańce perłowe, różańce różowe, różańce niebieskie, czy klasyczne ciemne różańce. Prócz barwy różańce odróżniają się także rozmieszczeniem elementów – niekiedy paciorki przypominają serca, czasem są to wydłużone perełki czy bryły. Wszystko to sprawia, że różańce wyglądają jak małe dzieła sztuki.

Srebrne obrazki – nowy hit na prezent ślubny

Pośród wielkiego wyboru dewocjonaliów warto nad obrazkami srebrnymi z wizerunkami Rodziny Świętej. Czemu akurat obrazki srebrne? Oprócz naturalnie faktu, że przedstawiają one Syna Bożego Marię jak i Józefa, to chodzi również, co tu kryć, o względy estetyczne.

Obrazki srebrne odznaczają się naturalnością, trwałością wykonania i skromnością, co sprawia, że będą pięknie komponować się z każdym pomieszczeniem. Nic więc niezwykłego, że to właśnie one cieszą się teraz sporą uwagą wśród kupujących.

Bierzcie pod uwagę fakt, że w podarkach komunijnych, darach na chrzest czy sakrament ślubu nie idzie o to, by nabyć podarek jak najbardziej kosztowny, jak najbardziej nowoczesny. W sakramencie liczy się głównie wymiar religijny a niewielkie upominki w postaci dewocjonaliów są w stanie religijność wzmocnić – dewocjonalia są najodpowiedniejszym tego potwierdzeniem.

Jak widać pośród najpopularniejszych dewocjonaliów prym wciąż wiodą klasyczne upominki: różańce, łańcuszki srebrne, obrazki srebrne czy świece. Praktycznie każde z nich będzie najlepszym i wyjątkowym upominkiem, którym będziesz mógł pokazać swoją radość ofiarowując go osobie, która dopiero co przyjęła sakrament, niezależnie od rodzaju uroczystości: chrzciny, komunia, bierzmowanie lub ślub.

Więc jeśli pragniesz sprawić swym najukochańszym przyjemność i wraz z nimi świętować sakrament, wręcz coś wyjątkowego, np. łańcuszki srebrne z medalikami– kliknij w link, aby stwierdzić, które dewocjonalia masz możliwość sprezentować swoim ukochanym.

Strona używa cookies
Ok