chicago pneumatic
Jak działają narzędzia pneumatyczne?
28 grudnia, 2016
Kantech
Technologie teleinformatyczne w bezpieczeństwie: kamery Illustra, Zettler MZX, Zettler ZX
30 grudnia, 2016

Sprawdzając fora dotyczące przygotowań do ślubu, niezmiernie często można znaleźć temat omawiający jaka muzyka na wesele jest dobra. Najgorętszą kwestią poruszaną w kręgach forumowiczów jest problem, który można tak opisać: kapela muzyczna czy dj na wesele – kto się sprawdzi lepiej?

O kapelach powiedziano już najprawdopodobniej wszystko, a dj na wesele to w dalszym ciągu aktualny temat. Stąd w tym artykule omówimy to, czym trudzi się dj, czy dj na przyjęciu weselnym się sprawdza, jak wybrać profesjonalnego dj-a oraz jakie są różnice pomiędzy dj a zespołem. Ale od początku.

Co trzeba wiedzieć o dj-u

Dj-em bez wątpienia nie nazwiemy, kogoś kto prezentuje muzykę lecącą z playlisty na komputerze przenośnym, dlatego że profesjonalny sprzęt jest postawą w pracy dj-a. Prawdziwy dj współpracuje z: tabletopem i kolumnami, ewentualnie słuchawkami – a na tym nie koniec, ponieważ dj, który traktuje poważnie swoją pracę, skupi się na tym, aby jego pokaz muzyczny nie tylko świetnie brzmiał, lecz również zachęcająco prezentował się.

Dj, który sprawdzi się na weselu

Dj (albo dyskdżokej) puszcza oraz miksuje np. piosenki, czyli modyfikuje za pomocą wspomagających efektów dźwiękowych. Dj to osoba, która cechuje się odpowiednią znajomością proponowanych utworów, przy równoczesnym zachowaniu spójności muzycznej w trakcie performance’u. Ale jeśli idzie o dj na imprezy z gatunku wesele czy studniówka, to dj musi być również bacznym widzem, aby natychmiast zweryfikować, czy prezentowany przez niego repertuar odpowiada gustom słuchaczy. A dobry dj może zagrać dla każdej grupy odbiorców. Świadomie to akcentujemy, dlatego że profesjonalny dj nie doprowadzi do sytuacji, aby prezentowana przez niego muzyka odpowiadała wyłącznie jemu i nie trafiała w pragnienia weselników.

Szukam dj-a z Warszawy, czyli na co zwracać uwagę

Oczywiście ile ludzi, tyle gustów, lecz istnieje kilkanaście elementarnych rozwiązań, jeśli chodzi o wybieranie dj na wesele. Na początek korzystnie jest zaznajomić się z portfolio dj-a. W tym celu należy sprawdzić hasła przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, by wyszukać kilkanaście stron z ofertami dj-ów z z wybranej lokalizacji.

Doświadczony dj dołoży wszelkich starań, żeby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, jak dj wypada dobrze na zabawach okolicznościowych. Dlatego natychmiast nie czytaj stron, gdzie nie znalazłeś materiałów dźwiękowych czy video, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na dzwonienie do dj-a, aby pytać go o przesłanie nagrań. W oparciu o portfolio dj-a masz szansę już w pewnym stopniu zweryfikować, na ile dj odpowiada Twoim gustom.

Zorientuj się, jak określony dj prezentuje się. Istotne jest tu na przykład jego strój, ponieważ dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być odpowiednio ubrany. W końcu jest to istotne wydarzenie, stąd dj powinien zawsze pokazywać, że wie o tym.

Czy dj może być wodzirejem?

Drugą rzeczą jest to, czy dj zajmuje się również prowadzeniem imprezy weselnej czy innej tego typu imprezie. Wielu dj-ów ciągle podkreśla, że są również wodzirejami. Jednak… – wodzirej wodzirejowi nierówny. Aby uniknąć rozczarowania na weselu, zweryfikuj, czy ten dj naprawdę orientuje się, czym jest prowadzenie imprezy. A pewnie nie zależy Ci, aby na Twoim weselu wodzirej raz po raz raczył czerstwymi żartami lub odzywał się do uczestników wesela jak do swoich znajomych.

Dj na studniówce? Brzmi świetnie!

Oczywiście dj gra nie tylko na przyjęciach weselnych, można go także wynająć na podobną zabawę. I tak dj na studniówce to coraz częstszy widok. I nie ma w tym nic szczególnego, gdyż kapelom niełatwo jest nadążyć za najświeższymi trendami, a dj ma niemal nieskończony repertuar. A gdy mowa o różnicach…

Dj na wesele czy zespół?

Gdy idzie o rozbieżności pomiędzy dj-em a kapelą, to wyżej napomknęliśmy o tym, że dj ma większe możliwości, gdy idzie o repertuar. To daje mu przewagę zwłaszcza na przyjęciu weselnym. Na pewno wiesz, że weselnicy nierzadko proszą o to , aby odtworzono wybraną przez nich piosenkę. Jeśli jest to „wiekowy” kawałek, to kapele mogą szybko opracować aranżacje, jednak w przypadku najnowszych kawałków? Na tym polu dj bezapelacyjnie wygra. No i naturalnie dla dj gatunek muzyczny i język nie mają najmniejszego znaczenia.

Należy jeszcze napomknąć o innych zaletach: dj nie robi takich przydługich pauz, jak zespoły muzyczne, dlatego że nie traci energii tak szybko jak członkowie zespołów. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie zauważają, że dj robi pauzę bo w jej trakcie muzyka jest grana. Inną zaletą oprawy muzycznej w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to oryginały. To sprawia, że zawsze ma się pewność, że nikt na Twoim weselu nie będzie fałszować. Inną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z niższymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

Na koniec trzeba również powiedzieć o tym, że profesjonalny dj dysponuje również własnym sprzętem oświetleniowym oraz innymi dodatkami akcesoriami, np. maszyną wytwarzającą dym. Pomyśl o tym: pierwszy taniec w romantycznej mgle i przy nastrojowym świetle, a do tego Wasza szczególna piosenka, brzmiąca dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i zaletach dj-a można długo by mówić, ale może najlepiej będzie, gdy dj sam o nich opowie. Więc jeśli chcesz właściwej muzyki dla Twojego wesela czy ciekawej muzyki na bal studniówkowy a także inną zabawę obowiązkowo wybierz stronę dj wesele warszawa.

Strona używa cookies
Ok