Endodoncja Toruń - Leczenie kanałowe bezbolesnie i skutecznie ile zabiegow
Leczenie kanałowe czy może być bezbolesne
Luty 12, 2019
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA JAK WYBRAĆ - poduszki do spania w każdej pozycji na boku plecach na brzuchu
Poduszki ortopedyczne – jak dobrać
Luty 15, 2019

Nauka pływania dla dzieci

Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci

Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

W ostatnim czasie nauka pływania dla dzieci i niemowląt staje się coraz bardziej pospolita. Obowiązkowy basen zaczyna pojawiać się coraz częściej w szkołach. Nic w tym nadzwyczajnego. Pływanie pozytywnie wpływa nie tylko na kręgosłup, ale też na całkowity rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Jest to także fantastyczna forma spędzania czasu poza szkołą.

Czy basen dla maluchów jest bezpieczny? Jak wygląda nauka pływania dla niemowląt?

To, że dzieci uczęszczają na basen jest dla nas normalne, ale co z niemowlętami? Nie są one tak sprawne. Właśnie dlatego zaczęły pojawiać się specjalne szkółki z wykwalifikowanymi instruktorami, które umożliwiają naukę pływania dla niemowląt. Specjaliści dbają o bezpieczeństwo naszych maluchów, prezentują odpowiednie ćwiczenia wspomagające rozwój szkrabów. Same maluszki cudownie się przy tym bawią. Przebywanie w wodzie jest dla nich pozytywnym doświadczeniem. Jest to również doskonała okazja do budowy więzi emocjonalnej z rodzicem. Takie spotkanie trwa w około pół godziny. Temperatura wody wynosi około 32oC, dlatego jest doskonale dostosowana. Niemowlak może uczestniczyć w tego typu zajęciach już w wieku trzech miesięcy, choć niektórzy uważają, że wcześniej. Rodzicom zależy, aby dziecko zachowało instynkt z życia płodowego, który zwykle niknie już po szóstym miesiącu życia. Dzięki niemu bycia pod wodą wstrzymuje oddech}. Jeżeli się spóźnimy będzie go trzeba tego od nowa przystosować.

Jak się przygotować do kursu pływania z niemowlakiem?

Pierwsze zajęcia na pewno mogą nieść za sobą wiele stresu, zarówno dla rodzica jak i naszego skarba. Dlatego ważne jest, aby się odpowiednio przygotować. Trzeba mieć świadomość, że opiekun również bierze aktywny udział w zajęciach. Wymagany jest wzięcie prysznicu przed wejściem, przecież chodzi tu o zdrowie dzieci. Nie zapomnijmy o pieluszkach dostosowanych do pływania, klapkach, ręcznikach, oliwkach. Maluszki różnie reagują w trakcie pierwszego kontaktu z basenem, jednak w razie histerii nie powinno się uciekać do domu. Każdy niemowlak powinien się oswoić, mało prawdopodobne jest to, tego typu zajęć}. Nie możemy wymagać, aby od razu mu się spodobało. Basen jest dużą ilością nowych bodźców, są to nieznani ludzie, inne brzdące, hałas. Będzie to na pewno duży krok dla ich drogi przez dalsze życie. Czy nauka pływania dla dzieci jest odpowiednią formą spędzania czasu? Dzieci potrzebują zajęć pozalekcyjnych, szczególnie tych, w trakcie których mogą rozwijać się fizycznie. Jest to pożądane zwłaszcza, gdy tak dużo czasu spędzają grając w gry komputerowe. Wysiłek fizyczny jest w stanie pohamować agresywne zachowania i uspokoić podopiecznego. Dzieci uczęszczając na basen uczą się pływać i fantastycznie się bawią, w dodatku mogą nawet zdobywać w tej dziedzinie sportu osiągnięcia. Zalety spędzania czasu na basenie Faktycznie, woda nie nie należy do naturalnego środowiska ludzi, ale każdy z nas kiedyś będzie miał z nią styczność. Dobrze jest nie bać się w trakcie wakacji wskoczyć do morza, popływać łódką czy spędzić weekend w kajaku. Naszymi umiejętnościami możemy też kogoś uratować, czy zdobyć dzięki nim szersze możliwości na rynku pracy. Dzieciom przyzwyczajonym do wysiłku fizycznego łatwiej jest w szkole, nie mają złego nastawienia do lekcji wychowania fizycznego, ani problemów z otyłością. Jeśli mają wykształcony nawyk chodzenia na szkółkę pływacką będzie im on towarzyszył przez wiele lat, co umożliwi zdrowszy tryb życia w wieku dorosłym. Może się też okazać, że przyszłość naszych podopiecznych o wiele mocniej zwiąże się z pływaniem. Bywa tak, że warto się zastanowić nad szkołami o profilach sportowych, które dają dużo możliwości. Jednak trzeba rozważyć wszystkie plusy i minusy. Zajęcia umożliwiają też zawieranie przyjaźni. Wieloosobowe grupy są odpowiednie, aby zyskać towarzysza na całe życie. Pomagają przystosować dzieci społecznie, uczą współpracy, współzawodnictwa. Ułatwia to zapobieganie izolowania się w przyszłości. Maluszki widzą, że fantastyczna zabawa nie czeka ich tylko w domu, ale też na zewnątrz. Będą chętnie z niego wyjść, pragnąc poznawać inne bobasy. Oswoją się też ze spotykaniem obcych ludzi, słuchaniem poleceń oraz koncentracją nad zadaniami.

Wady spędzania czasu na basenie

Wiadomo, że nic nie ma tylko dobrych stron. Pociechy są narażone na zachłyśnięcia. Przy wyborze nieodpowiedniego instruktora, zajęcia nie dostarczą wymarzonej przyjemności. Mogą też skutecznie zniechęcić małego sportowca. Jednak mimo wad warto spróbować sił naszych pociech w tej ciekawej i pełnej urozmaiceń przygodzie związanej z wodą. Ruch jest bardzo ważny szczególnie przy rozwoju maluchów.
Nauka pływania Toruń Szkoła pływania Logafit

Strona używa cookies
Ok