Banery LED - telebimy i ekrany na kazda okazje
Banery LED i telebimy – zachwyć odbiorców
Grudzień 12, 2017
Jak otworzyć sklep internetowy - poradnik
Jak otworzyć sklep internetowy – poradnik
Styczeń 12, 2018

Dzisiaj ludzie często poszukują niebanalnej rozrywki. Nie zadowala nas już tradycyjne wyskoczenie na wódkę, czy na party. Jednym z liderów wśród przepisów na niezapomnianą wspólną rozrywkę pracowników albo wieczór w gronie kolegów paintball. Wybrani fani tej nie stroniącej od mocnych wrażeń batalii skręcili w kierunku jakim jest laser tag – częstokroć tytułowany paintballem laserowym. Czemu tak jest?

 

Paintball laserowy a tradycyjny

 

Mniej więcej w 2010 roku należy szukać pierwszych artykułów traktujących o wzroście fali rozgłosu paintballa laserowego. Wiele osób nie wie, jakie widzimy podstawowe rozbieżności pomiędzy obiema dziedzinami rozrywki. Co widać na pierwszy rzut oka? Zdecydowanie – materia bezpieczeństwa. Paintball laserowy nie opiera się na fizycznej amunicji, którą spotkamy w popularniejszej odmianie paintballa, i dzięki temu ból został zredukowany do minimum. Ktoś powie – „co to za paintball, bez śladów farby i grymasu na twarzy po przyjęciu trafienia”. Niejeden przyklaśnie takiemu stwierdzeniu, ale nawet biorąc pod uwagę takie argumenty – ostrzeliwanie przy pomocy wiązki światła ma swoje widoczne atuty.

Bezpieczeństwo paintballa laserowego dotyczy tak spotykających się na arenie jak i kibicujących. Nie należy dostarczyć wyszukanych materiałów zabezpieczających teren, a samej imprezie może towarzyszyć grupa kibiców, usytuowana niedaleko serca rozgrywki.

Pojawia się wątpliwość – co ze światłem, które emituje broń, używana przy paintballu laserowym. Mamy tu przykład użycia podczerwieni, zupełnie przyjaznej dla oczu. Z tego powodu rywalizujący oraz publiczność mogą się czuć swobodnie.

Paintball laserowy ma wiele zalet, a wśród nich powinniśmy podkreślić sprawę dotyczącą ubioru. W przypadku tradycyjnego paintballa, mocne wrażenia i dobra zabawa idą w parze z konkretnymi osłonami oraz mundurami stylizowanymi na wojskowe. Zwłaszcza to drugie nie jest wygodne, kiedy rządzi konkretny upał w lipcu lub sierpniu. W tej kwestii na pewno lepiej mają amatorzy paintballa laserowego. Kombinezon nie będzie nas wielce ograniczał, przez to czujemy wygodę oraz luz rywalizacji.

Dzięki temu, że naboje wywołujące ból zostały zastąpione przez wiązki światła – zwiększa się grupa prawdopodobnych amatorów laser tagu. Paintball tradycyjny pozostając przy tym super, nie możemy go polecić dzieciom, a przy zachowaniu właściwych środków ostrożności, zyskają możliwość pogrania w paintball laserowy – chociaż przeważnie będzie w tej sytuacji niezbędne specjalne oznajmienie ze strony opiekuna. Niewątpliwie również kobiety zyskają na braku bolesnych siniaków.

 

Paintball laserowy – poczuj się jak bohater gry komputerowej

 

Zapewne lwia część z Was choć raz w życiu grało w takie wynalazki jak Unreal Tournament, Counter-Strike czy Quake. Dziś laser tag sprawia, że przenosimy tę rzeczywistość do świata.

Wszystko dzięki rejestracji statystyk po rozgrywce. Warto podkreślić – podczas gry w laser tag nie panuje przepis, że po pierwszym trafieniu zostajecie wyeliminowani. Brzmi ciekawie, prawda? Nie zatrzymujmy się na tym. Renomowana firma proponująca grę w paintball laserowy zapewne będzie się starała odwzorować broń, używaną przez żołnierzy z naszego kraju albo zagraniczne. Być może dostaniemy do rąk paintballowy karabin szturmowy G36, szanowany m.in. przez GROM czy żołnierzy z Hiszpanii. Jest oczywistym, że oprócz sprzetu do strzelania, trzeba mieć na arenie czujniki, służące do wykrywania i przekazywania ważnych informacji, m.in. o skutecznym strzale albo przegranej. Polecane jest ulokowanie ich na głowie. Wyposażenie ekwipunku w interesujące elementy, jak np.: apteczka; amunicja; odnowienie i elektroniczna flaga daje możliwość rozwinięcia batalii i poczucia się jak wieloletni zawodnik wcześniej wypisanych gier.

Pamiętacie rodzaje gier w klasycznym Unreal Tournament? Deathmatch, Team Deathmatch oraz Caputre the flag obecnie są dostępne w paintballu laserowym. Może warto dać szansę?.

 

Paintball laserowy – wiele możliwości

Wymieniliśmy już niemało zalet paintballa laserowego. To właśnie one, w zestawieniu z dość konkurencyjnymi cenami powodują, że ten model zabawy jest wspaniałym zamysłem na spędzenie popołudnia/wieczoru w asyście zżytej ze sobą kompani, ale nie tylko.

Rekomendujemy wybranie laser tagu kumplom, zastanawiających się w jaki sposób przygotować przyszłemu Mężowi swojej żony 🙂 zjawiskowy wieczór kawalerski. Obecnie zwyczajna impreza w klubie może być dodatkiem, a taka męska batalia połączy świetną zabawę z odpowiednią dawką emocji, która dobrze zrobi przed ślubem.

Paintball laserowy znajdzie swoje zastosowanie także, gdy chcesz zintegrować ze sobą swoich pracowników. Następnym walorem staje się to, że paintball laserowy nie ogranicza nas pod względem lokalizacji.

Paintball laserowy może być także dobrym pomysłem, gdy chcesz przygotować niestandardową godzinę WF-u czy urządzić młodszemu pokoleniu obóz.

Przestrzegamy – większość firm będzie wymagała od was wcześniejszej rezerwacji, a ze względu rosnącą sławę laser tagu, trzeba zapewnić sobie miejsce znacząco wcześniej, a kiedy wiemy o której godzinie się zjawić, trzeba przybycie troszkę przed terminem i zaznajomienie się z zasadami, panującymi na terenie obiektu oferującego imprezę. Gdy już wszystko będzie gotowe, nie będzie sentymentów i ruszy prawdziwa walka!

Paintball laserowy – dowiedz się więcej —> http://lasertag-torun.pl/oferta

Strona używa cookies
Ok