Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak
Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu
6 października, 2016
Naprawa telewizorów Łódź regulowanie kanałów podłączanie tv kablowej
Naprawa, serwis i przestrajanie telewizorów
8 października, 2016

„…Szyby niebieskie od telewizorów…” – prawie każdy Polak zna ten wers bestsellerowej piosenki „Szklana Pogoda” wydanej w 1984 roku przez grupę Lombard. W tamtych czasach telewizor był czymś przełomowym. Był kamieniem milowym dla pokolenia i luksusem, na który nie każdy mógł sobie pozwolić. Powszechna była sytuacja kiedy ludzie zbierali się w mieszkaniu jednego z sąsiadów, zadowolonego właściciela kolorowego odbiornika telewizyjnego, by oglądać popołudniowe wydanie informacji, czy kolejny epizod ulubionego serialu. Od tamtych lat kultura mediów bardzo się zmieniła, a to ze względu na brak cenzury medialnej i równoczesny rozwój nowoczesnych technologii. Dzisiaj praktycznie w każdym mieszkaniu możemy znaleźć przynajmniej jeden telewizor. Widzowie śledzą losy bohaterów emitowanych seriali. Dowiadują się o rewolucyjnych odkryciach badawczych i mogą obserwować bieżące wydarzenia z całego świata. Telewizja bawi i edukuje, w niezwykle nowoczesnym wydaniu.

Wspominając o nowoczesnych usługach telewizyjnych, zobaczmy jaki wpływ na telewizję miało powstanie globalnej sieci wirtualnej, czyli internetu. Internet to medium naszych czasów, które wiąże ludzi z całego globu. Internet wziął swoją nazwę z angielskiego wyrazu „inter-network”, co dosłownie znaczy „między-sieć”. Jest to zaawansowana infrastruktura telekomunikacyjna, zespalająca różne urządzenia sieciowe wbudowane w komputerach, smartphonach i tabletach. Sieć wirtualna umożliwia nam proste komunikowanie się z ludźmi z innego kraju. Nie chodzi tu jedynie o rozmowy, ale głównie o inne źródła informacji, do których wlicza się zdjęcia i filmy. Publikując konkretny film daje innym użytkownikom możliwość jego obejrzenia. Tak samo jest ze zdjęciami, które raz wrzucone na znane witryny społecznościowe (takie jak choćby Facebook), na zawsze zostają w sieci. Dlaczego więc rozwój komunikacji w Internecie miał tak znaczący wpływ na nowoczesne usługi telewizyjne? Do dziś kanały telewizyjne transmitowane były jedynie za pomocą odbiorników telewizyjnych. Internet spowodował, że ogromna część dostawców usług telewizyjnych zapragnęła zaistnieć w sieci wirtualnej. Media strumieniowe zaczęły się rozwijać w szybkim tempie. Współcześnie darmowa telewizja online jest czymś tak normalnym jak kolejki do sklepów 30 lat temu.

Telewizja online – na życzenie, czy na żywo?

Historia darmowej telewizji rozpoczęła się na Youtubie. Witryna ta została założona w 2005 roku. Po 5 latach od jej uruchomienia, po raz pierwszy odbyła się światowa transmisja imprezy sportowej w Internecie. Przeszło 50 milionów ludzi śledziło zmagania ligowe w indyjskim krykiecie. Ogromną popularnością cieszyły się w dalszych latach transmisje takich wydarzeń jak beatyfikacja Jana Pawła II i ślub brytyjskiego księcia Williama i Katarzyny Middleton. Od tamtej pory rosnąca liczba osób zaczęła się interesować możliwością oglądania programów tv na urządzeniach multimedialnych, oraz na ekranach swoich komputerów. Potrzeby konsumentów zrodziły koncepcję uruchomienia platform internetowych, transmitujących na żywo programy telewizyjne. I tak powstały platformy takie jak amerykański Netflix dostępny praktycznie w każdym państwie, czy polski dostawca darmowatelewizja24.pl. Media strumieniowe oprócz emitowania programów telewizyjnych na żywo, oferują nam także usługi VOD, czyli internetową wypożyczalnię filmów, seriali, czy popularnych programów telewizyjnych.

Telewizja online – ogląda programy 24h/dobę.

Dobra wiadomość jest taka, że telewizję internetową możesz oglądać dosłownie w każdym miejscu – na telefonie komórkowym typu smart, na tablecie czy na laptopie. Dziś nawet konsole Xbox One, czy PS4 posiadają wyposażenie dające nam możliwość oglądania telewizji online. Wystarczy, że ściągniesz odpowiednią aplikację na tablet lub telefon, lub wejdziesz na konkretna stronę internetową. W przypadku witryny darmowatelewizja24.pl najpierw musisz kliknąć swój ulubiony program telewizyjny, nacisnąć guzik „stream 1” lub „stream 2”, skopiować podany adres strony i wkleić go w oknie adresu w przeglądarce. W łatwy sposób możemy śledzić bieżące programy telewizyjne z dowolnego miejsca – w {autobusie|samochodzie|tramwaju, czy w poczekalni u lekarza.

Zalety korzystania z darmowej telewizji.

Zalety oglądania darmowej telewizji moglibyśmy nieustannie wymieniać. Po pierwsze i chyba najistotniejsze dla przeciętnego użytkownika jest to, że telewizja internetowa jest darmowa. Kolejnym aspektem, w wielu przypadkach równie istotnym jest wygoda oglądania. Telewizja internetowa jest dostępna na wszelkich urządzeniach mobilnych. Mamy możliwość jej oglądania z obojętnie jakiego miejsca bez jakichkolwiek przeszkód i bez konieczności kupowania odbiornika telewizyjnego. Co więcej? Warto też wspomnieć o bogactwie programów dostarczanych na stronach takich jak darmowatelewizja24.pl. Strony transmitujące telewizję w strumieniu dają nam nie tylko dostęp do popularnych kanałów takich jak tvp1, czy polsat sport, ale także, do programów, których nie moglibyśmy odbierać korzystając z oferty tradycyjnej telewizji. Są to głównie takie stacje jak HBO, czy Canal+, które wyświetlają własne produkcje serialowe, oraz nowości filmowe. Dzięki telewizji online możemy także wybierać produkcje filmowe na żądanie. W wielu kręgach mówi się, że usługi VOD przytłumią w przyszłości znaczenie tradycyjnej telewizji . Na razie jednak są to jedynie przewidywania, gdyż potęga telewizji, tej tradycyjnej, jak i wirtualnej wciąż idzie w górę.

Chcesz oglądać darmową telewizje w internecie? Wejdź na podaną obok stronę i przenieś się w nowy wymiar rozrywki: telewizja online.

Strona używa cookies
Ok