dj wesele warszawa
Dlaczego warto wybrać DJ-a na wesele?
29 grudnia, 2016
Kampanie SEO pozycjonowanie na mapie Google pozycjonowanie firmowych wizytówek
Pozycjonowanie strony www
3 stycznia, 2017

Technologie teleinformatyczne stanowi szerokie pojęcie, obejmujące ogół technologii związanych z przekazem danych. Wśród tych technologii mamy możliwość odseparować media komunikacyjne (Internet, sieć komórkowa itp.) i media związane z przechowywaniem plików (dyski twarde pendrive’y itd.) cialis online no prescription. Warto mieć też na uwadze technologia teleinformatyczna umożliwia również transfer plików między sprzętem sieciowym a tym samym realne jest stworzenie rozbudowanych systemów sieciowych, w tym systemów podwyższających bezpieczeństwo

Systemy bezpieczeństwa w praktyce

To różnorodnego systemy, których przeznaczeniem jest nadzorowanie zagrożeń i ułatwienie komunikacji czy przemieszczania się po określonym pomieszczeniu. W niniejszym materiale szczegółowo omówimy kilka z nich oraz przytoczymy przykłady urządzeń i systemów szeroko używanych dla zwiększenia bezpieczeństwa i ułatwienia produktywności w pracy.

System alarmu pożarowego a technologia Zettler

System alarmowy pożarowy to kompletne rozwiązanie którego zadaniem jest wykrywać płomienie jak i informować o nim. Jego zasadniczym zadaniem jest błyskawiczne wykrycie ogniska ognia, dzięki czemu ludzie obecni w budynku mają możliwość szybko i bez problemów się ewakuować. Dodatkowo dzięki błyskawicznej reakcji, istnieje spora szansa, że płomień zostanie opanowany, a straty spowodowane pożarem będą mniejsze.

Taki system zbudowany jest m. in. z czujek i elementów ostrzegających, które mogą efektywnie spełniać swoją funkcję wyłącznie wtedy, gdy będą one podłączone do dedykowanego oprogramowania. Ponieważ posiadając odpowiednie oprogramowanie system można tak skonfigurować, aby przykładowo w przypadku pożaru, system natychmiast przesyłał informację do komendy straży pożarnej. Tę i wiele innych możliwości zapewnia technologia Zettler MZX i Zettler ZX.

Jednostki sygnalizacji pożarowej oparte na technologii Zettler MZX i Zettler ZX to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań jeżeli chodzi o systemy poprawiające bezpieczeństwo. Technologia Zettler MZX i Zettler ZX jest kompatybilna nie tylko z najnowszymi systemami, ale także tymi kilkuletnimi. Dlatego nie trzeba się martwić tym, że wybierając ten system, za np. dwa lata trzeba będzie wymienić wszystkie urządzenia, by zachować wysoki standard bezpieczeństwa. Nie ma także powodu do obaw, że system Zettler MZX i Zettler ZX nie będzie będzie w mógł wykorzystać wszystkich funkcjonalności, ponieważ ze zdecydowaną większością sprzętu system ten funkcjonuje bez zarzutu. Nie ma potrzeby więc przeznaczać dodatkowych pieniędzy na modernizację sprzętów sygnalizujących.

Technologia Kantech w systemach kontroli dostępu

System kontroli dostępu pozwala dowolnie przemieszczać się w obrębie obiektu za sprawą dedykowanej karty wytwarzającej pole magnetyczne. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści, a są to: poprawa bezpieczeństwa – system pozwala w kilkanaście chwil ocenić, w którym miejscu na terenie firmy porusza się dana osoba, kto przebywa w miejscu Z, lub o jakiej godzinie ktoś opuścił budynek. W razie niebezpieczeństwa pożarowego mamy możliwość od razu sprawdzić, czy przykładowo wszyscy opuścili budynek.

Taki system to wygoda, ponieważ każde drzwi otwiera pojedyncza karta, dzięki temu nie ma potrzeby przy sobie przechowywać kilkunastu breloków i kluczy, by wejść do wewnątrz. Kolejną jego zaletą to wygodne administrowanie – każda karta ma unikatowy numer identyfikacji, co umożliwia zarządzać dostępami niezależnie od ilości ludzi. Każdej karcie mamy możliwość dodać nieograniczony dostęp do wszystkich miejsc albo tylko do jednego – system pozwala łatwo administrować uprawnieniami. Jednym z częściej wybieranych i sprawdzonych systemów jest technologia polecana przez firmę Kantech.

Kantech to funkcjonująca od 30 lat marka ukierunkowana w tworzeniu oraz obsłudze zintegrowanych technologii kontroli dostępu, dedykowanych dla niewielkich i większych firm Kantech proponuje technologię współdziałającą z systemem przeciwpożarowym. By system kontroli dostępu Kantech był w pełni efektywny, wymaga on kilku głównych akcesoriów, takich jak np. elektrozaczep.

Kamery Illustra w monitoringu wizyjnym

System monitoringu wizyjnego umożliwia mieć dozór nad placówką, terenu wokół niej, lub nad osobami przebywającymi się w firmie. Monitoring sprawdza się w większych placówkach przykładowo zespoły szkół, placówki urzędowe, biura bądź szpitale, ale także na osiedlach czy w małych sklepach.
Nadrzędnym zadaniem podglądu jest podwyższenie poziomu ochrony pracowników i samego miejsca, przykładowo w sytuacji wystąpienia ognia możemy w tej samej chwili sprawdzić stopień niebezpieczeństwa itp.

Podgląd daje możliwość także rejestrować działania niewłaściwe, takie jak kradzież czy celowe demolowanie mienia. Dodatkową korzyścią korzystania z monitoringu jest ograniczenie środków połączonych z ubezpieczeniem budynku. Monitoring jest też potrzebnym narzędziem, dzięki któremu da się zweryfikować to, na ile ludzie zatrudnieni w firmie wywiązują się ze swoich obowiązków. Jeżeli idzie o sprzęt monitorujący, należałoby skupić się na propozycji marki American Dynamics. American Dynamics jest cenionym na całym świecie wytwórcą sprzętu stworzonego do monitoringu wizyjnego. Firma działa od niemal 5 dekad. Jednymi spośród często kupowanych sprzętów elektronicznych marki American Dynamics są kamery Illustra – linia kamer działających w oparciu o protokół IP .

Kamery Illustra działają bez podpięcia sieciowego, obraz, który jest z nich przesyłany jest przekształcany na postać cyfrową i rejestrowany od razu na dysk twardy. Film nagrywany przez kamery Illustra charakteryzują się znakomitą jakością (Full HD). Wśród dużej oferty kamer Illustra można wyróżnićkamery zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne, kamery o minimalnych wielkościach, kamery kopułkowe, lecz również kamery klasyczne. Kamery Illustra są łatwe w montażu, można je zamontować na ścianach lub pod sufitem. Technologia opracowana przez American Dynamics pozwala na nagrywać w nocy gdyż kamery Illustra są wyposażone w nagrywanie w podczerwieni

Więcej na temat systemów zwiększających bezpieczeństwo, oprogramowania oraz urządzeń, możesz przeczytać na stronie specjalizującej się w tym zakresie, odszukasz tam na przykład szczegóły na temat Kantech, a także innych technologii opisanych w tekście.

Strona używa cookies
Ok