Protetyka – w trosce o poprawę komfortu życia
25 sierpnia, 2016
Siatka rolnicza - Siatka do balotów - Siatka do owijarek - Benmar
Siatka do balotów – koniec z przestarzałymi metodami balotowania
26 sierpnia, 2016

Drobne rzeczy powodują zazwyczaj spore zmiany. Pozorne pomysły ulepszają rzeczywistość. Zobaczmy jak drobny kamień rzucony na tafle wody jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi jak sięgnąć pamięcią fascynowało to co nie znane. Przez to możemy obecnie korzystać z wielu cennych wynalazków, które są śladami ich pokolenia. Tak właściwie wszystko rozpoczęło się od najzwyklejszych rozwiązań. Pomyśl sobie, że spędzasz większą część swojego życia w zimnej i słabo oświetlonej jaskini. Obserwujesz rzeczywistość i dostrzegasz jak pewna błyskawica rozpala wielki ogień. Wówczas zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie potrzebny. Najprawdopodobniej w ten sposób kilka milionów lat temu pewna osoba zawładnęła ogniem. Ów tajemniczy śmiałek zapewne nie miał pojęcia jak wpłynął na rzeczywistość przychodzących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródło ciepła oraz niezaprzeczalnie światła.
Na tym jednak nie zakończyły się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kuli, którą dziś nazywamy żarówką. Przez sporo lat była ona nieodłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej sława została jednak zagłuszona 80 lat później, gdy została odkryta nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami kolejne możliwości. Natychmiast zaczęły powstawać energooszczędne żarówki wykorzystywane w domach i samochodach. Użyciem żarówek LED zaciekawili się również producenci telebimów Dziś bandy led, erkany led czy telebimy wzniosły rozrywkę i reklamę na całkiem nowy tor. Tak naprawdę jesteśmy świadkami ledowej rewolucji, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio – video które używają diody LED.

Ekrany LED – niespotykana magia kolorów

Ekrany LED są nagminnie stosowane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, lub w wielkich centrach handlowych. Ich zadaniem jest przedstawianie reklam i obrazu o wysokiej rozdzielczości przez całą dobę. Z takiego względu przy zakupie poszczególnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Określa on moc świetlną wyświetlacza. Stąd też dla ekranów zewnętrznych wartość mocy świetlnej powinna wynosić od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów typu indoor wynosi od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych proponują nam zazwyczaj dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została wynaleziona najwcześniej. Jednakże dzięki doskonałej skuteczności ciągle jest używana w budowie układów scalonych wielu urządzeń. Ten typ diody LED gwarantuje przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest niezwykle dobrym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma kształt płaskiego chipu, który dzięki nie znacznym rozmiarom może być używany dosłownie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Diody z rodzaju SMD mają znaczną przewagę nad innymi żarówkami, ponieważ mogą wyświetlać światło w kombinacji kolorów czerwony-zielony-niebieski w obrębie pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są najczęściej wykorzystywane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by kompletnie wykonywały swoje zadanie powinny być wyposażone w odpowiednie warstwy ochronne. Najistotniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgocią, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Korzystnie jest również wyposażyć ekran w specjalną warstwę ochronną przed pyłem. Współczynnikiem, który opisuje nam poziom zabezpieczeń wyświetlacza jest parametr IP. Głównie możemy znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby nadmienić jeszcze, że ekrany LED wykonywane są w dwóch typach – jako ekrany mobilne, lub konstrukcje stałe. Z takiego względu warto jest spytać producenta o więcej szczegółów

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Uczestnicząc w zdarzeniach sportowych zapewne często zastanawialiście się jak pracują ekrany ulokowane wokół boiska. Są to bandy LED, które ze względu na wysoki stopień zabezpieczeń i dobrą odporność na uszkodzenia, mogą być wykorzystywane podczas meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch rodzajach – zewnętrznym i wewnętrznym. Łączą je podobne parametry ekranów i funkcje, takie jak wyświetlanie reklam patronów wydarzenia.
W bandach zewnętrznych montuje się przeważnie plamkę o wymiarze od 10 do 20mm co pozwoli odbiorcom zarejestrować obraz o dużej rozdzielczości nawet z znacznej odległości. Bandy wewnętrzne posiadają wbudowane zdecydowanie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych dbają także o ich szybki montaż, dlatego też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są również zabezpieczone z przodu i z tyłu przed zniszczeniami. Niezwykle istotne jest też, by nad wyświetlaczem zainstalować gumowy daszek, który uchroni zawodników przed dolegliwościami związanymi z wpadnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED mamy szansę nabyć w nadzwyczaj atrakcyjnych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń pozwala nam na zbudowanie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet jakimkolwiek formacie. Jeżeli jednak nie interesuje nas zakup urządzeń diodowych na własność, możemy skorzystać z oferty wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED zawsze oferują swoim Klientom znakomite rozwiązania w niezwykle nowatorskim wydaniu. Z nimi jesteście w stanie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń ledowych, firma Investtech tworzy ekrany LED i bandy LED o doskonałej jakości wyświetlacza i korzystnych funkcjach. Polecamy ją wszystkim osobom, które poszukują urządzeń wizyjnych o naprawdę wysokiej efektywności. Wstąpcie na ich stronę i poznajcie ich urządzenia: bandy led .

Strona używa cookies
Ok