Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja
Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski
Marzec 19, 2017
Etykieciarki Aplikatory etykiet Etykietowanie produktów
Nowoczesne technologie nanoszenia banderoli – aplikatory etykiet
Marzec 22, 2017

Na rynku istnieje sporo firm oferujących tusze oraz tonery do drukarek. Przez to, że wybór ofert jest wielki, niezwykle ciężko jest wybrać ten a nie inny produkt. Problemem jest także fakt, iż niezwykle często tak naprawdę nie mamy pojęcia który toner będzie odpowiedni do naszej drukarki lub jakie tusze powinno się nabyć.

Przed wybraniem toneru lub tuszu do drukarki, powinno się chociaż trochę zaznajomić się z zagadnieniem. Jeśli szukasz toneru lub tuszu do drukarki w Lublinie, koniecznie sprawdź nasz tekst. Przygotowaliśmy krótki poradnik na temat tuszów i tonerów, gdzie znajdziesz informacje o:

  • Co to jest toner do drukarki?
  • Czym się różni tusz do drukarki od tonera?
  • Czy warto kupować tonery refabrykowane?
  • Czy opłaca się napełniać kartridże?
  • Gdzie w Lublinie można dostać tonery?
  • W którym miejscu w Lublinie można dostać tusze do drukarek?

Co to jest toner do drukarki?

Toner ma postać proszku, który sprzedawany jest w różnych wariantach kolorystycznych – stosuje się go jako tusz do drukarek laserowych i w różnego rodzaju fotokopiarkach. Tonery dostępne są w odpowiednio zrobionych zasobnikach, które potem instaluje się w drukarkach. Istnieją także tonery ciekłe, które używa się w wybranych typach fotokopiarek. Jeden toner zazwyczaj starczy na zadrukowanie prawie paru tysięcy stron.

Różnice pomiędzy tonerem a tuszem do drukarki

Już wspomnieliśmy, że większość tonerów ma postać suchego pudru, który pod wpływem gorącej temperatury zostaje wchłonięty w papier. Jeśli idzie o tusz, to jest on w stanie ciekłym i kupuje się go w sprzedaży jako kartridż – a więc specjalnego zbiornika z tuszem przeznaczonego do drukarek atramentowych.

Ile kosztują tonery i tusze?

W przypadku kupna tuszów oraz tonerów szczególnie często pojawia się pytanie, czy opłaca się inwestować w fabrycznie nowe tonery i kartridże, czy może lepiej używać mniej kosztownych zamienników bądź zakupić tonery i tusze po refabrykacji. Bynajmniej sprawy nie ułatwia fakt, że w sieci występuje wiele różnych zdań, często błędnych.

Na rynku mamy możliwość kupić i tusze od przeróżnych wytwórców, ale bardzo łatwo możemy stwierdzić, że wartość jednego kartridża czy tonera w zestawieniu z ceną drukarki czy kserokopiarki, jest niewątpliwie spory.

Stąd sporo osób decyduje się na zakup tuszów i tonerów po regeneracji, czyli odnowionych oraz jeszcze raz napełnionych. Tego typu produkty oferowane są przez różne firmy firm, a tym samym jakość tuszów i tonerów czasem pozostawia sporo do życzenia – dlatego należałoby kupować je tylko u przetestowanych sprzedawców.

Jak można napełnić tusz i toner do drukarki?

Zamienniki refabrykowane, inaczej tonery i kartridże po regeneracji, produkowane są w ten sposób, że pusty pojemnik zostaje właściwie opróżniony a następnie następnie napełniony. Tusze i tonery po regeneracji bez obaw mogą być używane jak produkt nowy, warto zawsze pamiętać o tym że opróżnione kartridże można napełnić najwyżej parę razy – inaczej może nastąpić awaria tuszów i tonerów.

Regeneracja tuszów i tonerów – czy się opłaca?

W momencie gdy często używamy drukarek bądź kserokopiarek, wydatki związane z zmianą tuszów oraz tonerów są niewątpliwie wysokie. Więc czasem dobrze zastanowić się nad tańszym odpowiednikiem, a gdy idzie o tusze i tonery, to zazwyczaj ich cena jest o 40-70% procent mniejsza, zatem różnica jest naprawdę spora.

Czy zamienniki oraz tusze i tonery po regeneracji mogą popsuć drukarkę?

Bardzo często mamy możliwość spotkać się z oceną, że ponownie napełnione kartridże lub zregenerowane tonery mają szkodliwy wpływ na kondycję sprzętu. Jest to wprawdzie mit, który przeważnie powtarzają marki wytwarzające drukarki i kopiarki czy firmy zajmujące się produkcją tonerów i tuszów do drukarek.

Nabywając zamienniki do drukarek, nie tylko zapłacimy mniej, ale także dostaniemy produkt niemal taki sam, co produkt od producenta, jeśli chodzi o ilość tuszu, albo nawet lepszy, bo niektóre marki proponują tonery i tusze mające więcej tuszu niż produkty ze sklepu.

Nie ma znaczenia czy używasz markowych tonerów jak i tuszów do drukarek, lub odpowiedników, sprzęt psuje się tak samo – w drukarkach atramentowych zazwyczaj jest to kłopot z głowicą, a w wypadku drukarek laserowych problem stanowi elektronika.

Reasumując: zastępniki do drukarek mają przewagę nad nowymi produktami. Prócz tego, że nie są tak kosztowne, charakteryzują się zwiększoną wydajnością, to również kupując w dobrej firmie, otrzymasz także gwarancję na kilka miesięcy na tusze i tonery. Opłaca się kupować zamienniki, w tym tusze po regeneracji, ponieważ dobre zamienniki nie wpływają na pracę drukarki.

Gdzie w Lublinie kupić tusze i tonery?

Jeśli przebywasz w Lublinie i zależy Ci na firmie sprzedającej tusze i tonery albo dobre zamienniki do drukarek, wybierz odsyłacz – Tonery do drukarek Lublin – żeby dowiedzieć się więcej na ten temat i uzyskać fachowe porady na temat wyboru konkretnego tuszu lub toneru do drukarki.

Strona używa cookies
Ok