Najnowsze metody termoizolacji
29 sierpnia, 2020
Najnowsze techniki termicznych izolacji
29 sierpnia, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy głównie w sezonie zimowo-jesiennym, jeśli chcemy nosić gorącą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Zapominamy , że termokubki nie tylko trzymają ciepło, ale również są wyśmienite do przechowywania zimnego picia w upały. Który kubek będzie najlepszy dla Ciebie? Wszystko zależy , czy szukasz kubka na co dzień do użytku, czy głowisz się nad termosami turystycznymi. Wyśmienity termiczny kubek na długo utrzyma goraco kawy czy herbaty albo chłód picia. Z uwagi na to z kubka termicznego można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem wygodnym i szczelnym, dlatego znajdzie zastosowanie w różnych sytuacjach.

Na co zwrócić uwagę, kupując termiczny kubek?

Jeśli chcemy dokonać zakup kubka termicznego, najlepiej na początek sprawdzić parę istotnych aspektów. Po pierwsze szczególnie istotny jest materiał jego produkcji. Tak dostosujemy jego zastosowanie oraz trwałość zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym składnikiem jest przykrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, aby zachować temperaturę wewnątrz na porządanym poziomie, ale także gwarantować wygodny sposób otwierania i picia. Należy również ocenić formę termicznego kubka oraz jego objętość. Kubki termiczne o średniej pojemności nie będą dobre na dłuższych wyprawach, ze względu na to w tym zakresie najlepiej dostosować rozmiar termicznego kubka do własnych potrzeb. Co więcej jego kształt ma także wartość pod względem zastosowania. Chcemy, by miał wygodny uchwyt oraz nie ślizgał się w ręce lub nawet w rękawiczce. Ponadto musi być stabilny, a jeśli chcemy korzystać z niego w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na termiczny kubek.

Który termiczny kubek wybrać?

Termiczny kubek idealny do pracy lub do biura

Kubki termiczne często kupujemy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich nadaje się do pracy. Wybór kubka termicznego do pracy warto jednak dostosować od charakteru pracy. W biurze sprawdzą się praktycznie wszystkie termiczne kubki, które zapewniają dłuższy okres zachowania temperatury. Możemy zdecydować się na wzorzysty ceramiczny kubek, szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że występują w wielu wzorach i kolorach, to jeszcze są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Niekiedy do pracy decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, chociaż te krócej zachowują temperaturę. Forma pracy ma znaczenie, z uwagi na trwałość. Nie każdy kubek termiczny będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny jest mniej trwały na uszkodzenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Termiczny kubek dla dziecka powinien być zdecydowanie wygodny, lekki, bezpieczny i szczelny. Dlatego zazwyczaj wybieranymi kubkami termicznymi dla dzieci są kubki plastikowe. Są one stosunkowo tanie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez oporu wejdą do tornistra oraz będą łatwe w obsłudze. I choć nie tak długo utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie rozbiją się jak np. termiczny kubek szklany czy ceramiczny.

Termiczny kubek najlepszy na spacer

Plastikowy termiczny kubek będzie odpowiedni również na spacer, gdy szukamy wygodnego termicznego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym zachowaniu ciepła lub chłodu. Jeśli jednak dłuższe utrzymanie temperatury jest ważne, rozsądniej wybrać termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a dodatkowo nie zawierają związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Które termiczne kubki zda egzamin w czasie wycieczki?

Planując wycieczkę przeważnie chcemy, żeby termiczny kubek przez wiele godzin zatrzymywał temperaturę picia wewnątrz. Ze względu na to najlepszym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Tego typu termiczne kubki najdłużej w porównaniu do pozostałych utrzymują temperaturę, dlatego że są bardzo dobrze izolowane, co sprawia, że trzymają zimno lub ciepło na wiele godzin. Dodatkowo mają wytrzymałą budowę i są niewzruszone na upadki. Wadą stalowego kubka termicznego jest tylko jego masa, ponieważ jest on masywniejszy od pozostałych.

Termiczny kubek pasujący do samochodu

W samochodzie powinniśmy bardzo uważać, ze wzlędu na to termiczny kubek najlepszy do samochodu jest głównie szczelny, wytrzymały oraz świetnie zachowuje zimno lub ciepło. Kubki termiczne szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby byłby odpowiednie do samochodu. Ze względu na to najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te wykonane tritanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz długo utrzymują temperaturę napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów zazwyczaj cenimy produkty z ładnym wyglądem, z uwagi na to w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki ceramiczne lub szklane. Kubki szklane posiadają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki dużą ilość interesujących kolorów i wzorów. Chociaż kubki plastikowe termiczne również cechują się obszernym wyborem motywów, nie polecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Strona używa cookies
Ok