Najnowsze techniki izolacji termicznych
Sierpień 28, 2020
Najnowsze metody termoizolacji
Sierpień 29, 2020

Termokubek idealny dla każdego

O termokubkach myślimy zwykle w okresie jesienno-zimowym, gdy planujemy nosić ciepłą herbatę lub kawę do szkoły, do pracy, a także na przykład w podróż pociągiem lub samochodem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko utrzymują gorąco, ale też są dobre do noszenia chłodnego napoju latem. Który kubek termiczny będzie doskonały dla Ciebie? To zależy , czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej głowisz się nad termosami turystycznymi. Dobry termiczny kubek na długo zachowa ciepło herbaty czy kawy i zimno napoju. Z tej przyczyny z termicznego kubka można korzystać cały czas, zwłaszcza że jest on produktem niezwykle wygodnym i szczelnym, więc sprawdzi się w wielu sytuacjach.

Co jest ważne, wybierając termiczny kubek?

Jeśli podejmujemy zakup termicznego kubka, warto w pierwszej kolejności przemyśleć kilka istotnych elementów. W głównej mierze bardzo ważny jest materiał produkcji. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i możliwość zachowania ciepła lub zimna. Kolejnym elementem jest pokrywka kubka termicznego. Powinna być nie tylko hermetycznie zamykana, aby utrzymywać ciepło lub zimno w środku na wymaganym poziomie, ale również gwarantować komfortowy sposób otwierania i picia. Warto też zwrócić uwagę na formę kubka i jego objętość. Termiczne kubki o niskiej objętości zawiodą na wielogodzinnych wyprawach, ze względu na to w tym apekcie powinniśmy dopasować rozmiar kubka do własnych potrzeb. Ponadto jego kształt ma duże wartość pod względem użytkowym. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni lub nawet w rękawiczce. Ponadto lepiej by był stabilny, a gdy chcemy używać go w samochodzie, lepiej by mieścił się w miejscu przeznaczonym na kubek.

Który kubek wybrać?

Kubek termiczny najlepszy do biura, do pracy

Kubki termiczne przważnie nabywamy do pracy. Patrząc na materiały, z jakich zostały wykonane, większość z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dostosować od formy pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie termiczne kubki, które zapewniają dłuższy czas zachowania ciepła lub zimna. Możemy zdecydować się na piękny termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany lub stworzony z tritanu. Nie dość, że można je dostać w wielu kolorach i wzorach, to na dodatek są wygodne, lekkie oraz nie chłoną zapachów. Czasami do biura decydujemy się na termiczne kubki plastikowe, choć one słabiej trzymają ciepło i zimno. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy kubek będzie odpowieni dla kierowcy lub dla budowlańca. Chociaż z uwagi na to, że np. kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na zniszczenie.

Który termiczny kubek jest dobry dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być zdecydowanie lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z uwagi na to najczęściej kupowanymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one całkiem niedrogie, mają wiele wzorów i kolorów, a do tego spełniają kryteria wygody. Bez trudu zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w stosowaniu. I chociaż mniej czasu utrzymują ciepło lub zimno oraz stosunkowo są mniej trwałe, nadal są bezpieczne dla dziecka. Przy upuszczeniu nie rozpadną się jak np. kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy termiczny kubek sprawdzi się też na spacer, kiedy potrzebujemy wygodnego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym utrzymaniu temperatury. Jeśli jednak zachowanie ciepła lub zimna jest istotne, warto kupić kubek z tritanu. Wykonane z tego kubki są lekkie w przenoszeniu, komfortowe, a dodatkowo nie mają w składzie związków BPA oraz są odporne na drobnoustroje. Są nieco droższe i można je zarysować, ale sprawdzą się dzięki swoim zaletom.

Jakie termiczne kubki nada się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę z reguły najważniejsze, by termiczny kubek jak najdłużej utrzymywał zimno lub ciepło napoju w środku. Ze względu na to najtrafniejszym kubkiem na wycieczkę jest kubek stalowy. Takie termiczne kubki najlepiej w porównaniu do pozostałych utrzymują ciepło lub zimno, ze względu na to, że są świetnie izolowane, dzięki czemu trzymają ciepło lub zimno na wiele czasu. Ponadto mają trwałą konstrukcję i są niemal obojętne na upadki. Wadą kubka stalowego jest zaledwie jego masa, ponieważ jest on masywniejszy niż pozostałe.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W samochodzie musimy bardzo uważać, dlatego termiczny kubek najlepszy do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz świetnie utrzymuje ciepło lub zimno. Termiczne kubki porcelanowe, szklane albo plastikowe są za bardzo nieodporne na zniszczenia, by nadawały się do samochodu. Ze względu na to najlepszymi kubkami termicznymi do auta są te przygotowane ze stali lub z tritanu. Te kubki są trwałe oraz długo utrzymują ciepło lub zimno napoju.

Który termiczny kubek na prezent

Kupując prezenty najczęściej myślimy nad dobrym wyglądem, więc w tym zakresie najlepiej sprawdzą się termiczne kubki szklane lub ceramiczne. Kubki szklane mają swój charakter, z kolei ceramiczne kubki niezliczoną ilość ciekawych wzorów i kolorów. Chociaż kubki plastikowe też charakteryzują się dużym wyborem wzorów, nie polecamy ich na prezent.

www.kubek-termiczny.pl

Strona używa cookies
Ok