Chirurgia stomatologiczna usuwanie ósemek ekstrakcja zęba
Chirurgia twarzowo-szczękowa
2 września, 2020
Pozycjonowanie wizytówek firmy w mapach google
Optymalizacja i pozycjonowanie wizytówek w Google maps
11 września, 2020

Kubek termiczny idealny dla każdego

O kubkach termicznych rozmyślamy w głównej mierze w sezonie jesienno-zimowym, jeśli planujemy zabierać ciepłą kawę albo herbatę do pracy, do szkoły, a także na przykład w podróż samochodem lub pociągiem. Nie pamiętamy jednak, że termokubki nie tylko trzymają gorąco, ale także są doskonałe do zabierania ze sobą chłodnego picia latem. Jaki kubek termiczny będzie idealny dla Ciebie? Wszystko zależy od tego, czy szukasz kubka na co dzień do korzystania, czy bardziej głowisz się nad turystycznymi termosami. Dobry termiczny kubek na kilka godzin utrzyma gorąco kawy czy herbaty i zimno picia. Z uwagi na to z termicznego kubka można korzystać w ciągu roku, zwłaszcza że jest on produktem bardzo wygodnym i szczelnym, więc znajdzie zastosowanie w każdej sytuacji.

Na co patrzeć, wybierając termiczny kubek?

Jeżeli decydujemy się na zakup termicznego kubka, warto na początek zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim bardzo istotny jest materiał jego wykonania. W ten sposób ocenimy jego zastosowanie i poziom zachowania zimna albo ciepła. Następnym detalem jest pokrywka termicznego kubka. Powinna być nie tylko szczelna, żeby zatrzymać ciepło lub zimno wewnątrz na odpowiednim stopniu, ale również gwarantować komfortowy sposób picia. Powinno się też wybrać kształt kubka i jego objętość. Kubki o średniej pojemności zawiodą na długich wędrówkach, z tego powodu w tej sprawie lepiej dostosować rozmiar kubka do własnych potrzeb. Natomiast jego kształt ma też wartość pod względem zastosowania. Zależy nam przecież, by posiadał komfortowy uchwyt oraz nie ślizgał się w dłoni albo nawet w rękawiczce. Co więcej lepiej by był stabilny, a jeśli chcemy używać go w samochodzie, lepiej by wchodził w miejsce przeznaczonym na termiczny kubek.

Jaki termiczny kubek wybrać?

Kubek termiczny dobry do pracy lub do biura

Kubki termiczne z reguły nabywamy do pracy. Jeśli chodzi o materiały, z jakich zostały wykonane, niemal każdy z nich sprawdzi się w pracy. Wybór kubka termicznego do pracy lepiej jednak dopasować od stylu pracy. W biurze odpowiednie będą niemal wszystkie kubki termiczne, które mają dłuższy okres utrzymania zimna lub ciepła. Możemy zakupić wzorzysty termiczny kubek ceramiczny, wygodny szklany albo stworzony z tytanu. Nie dość, że można je kupić w wielu kolorach i wzorach, to jeszcze są lekkie, wygodne oraz nie chłoną zapachów. Czasami do pracy decydujemy się na kubki termiczne plastikowe, chociaż te krócej zachowują temperaturę. Specyfika pracy ma znaczenie, ze względu na trwałość. Nie każdy termiczny kubek będzie najlepszy dla kierowcy albo dla budowlańca. Choćby z uwagi na to, że np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany jest mniej trwały na uszkodzenie.

Jaki termiczny kubek będzie najlepszy dla dziecka?

Kubek termiczny dla dziecka powinien być najlepiej lekki, wygodny, bezpieczny i szczelny. Z tego powodu z reguły wybieranymi kubkami dla dzieci są kubki plastikowe. Są one dość tanie, mają dużo kolorów i wzorów, a poza tym spełniają kryteria wygody. Bez problemu zmieszczą się do tornistra oraz będą łatwe w obsłudze. I choć słabiej zatrzymują zimno lub ciepło oraz są mniej trwałe, są bezpieczne dla dziecka. Nawet przy zniszczeniu nie potłuką się tak jak np. termiczny kubek ceramiczny czy szklany.

Kubek termiczny na spacer

Plastikowy termiczny kubek nada się także na spacer, kiedy szukamy lekkiego kubka, ale nie skupiamy się na długotrwałym utrzymaniu temperatury. Jeżeli jednak zatrzymanie ciepła lub zimna jest konieczne, rozsądniej zdecydować się na termiczny kubek z tritanu. Dzięki temu materiałowi są lekkie w noszeniu, wygodne, a do tego są bez związków BPA oraz są obojętne na drobnoustroje. Są droższe i da się je zarysować, ale są dobre dzięki swoim zaletom.

Jakie kubki termiczne sprawdzą się w trakcie wycieczki?

Wyjeżdżając na dłuższą wycieczkę przeważnie chcemy, żeby termiczny kubek jak najdłużej zachowywał ciepło lub chłód picia wewnątrz. Dlatego doskonałym kubkiem termicznym na wycieczkę uznawany jest stalowy kubek. Takie kubki termiczne najlepiej wśród innych zatrzymują zimno lub ciepło, ze względu na to, że są bardzo dobrze izolowane, dzięki czemu utrzymują ciepło lub zimno na wiele godzin. Dodatkowo mają solidną budowę i są odporne na uszkodzenia. Wadą stalowego kubka jest jego ciężar, dlatego że jest on masywniejszy niż inne.

Kubek termiczny odpowiedni do samochodu

W aucie trzeba szczególnie uważać, ze względu na to termiczny kubek odpowiedni do samochodu jest przede wszystkim wytrzymały, szczelny oraz dobrze zachowuje ciepło lub zimno. Kubki szklane, porcelanowe czy plastikowe są za bardzo podatne na zniszczenia, żeby nadawały się do auta. Dlatego najlepszymi termicznymi kubkami do samochodu są te przygotowane tytanu lub ze stali. Takie kubki są trwałe oraz świetnie zatrzymują zimno lub ciepło napoju.

Dobry termiczny kubek na prezent

Szukając prezentów z reguły kierujemy się dobrym wyglądem, ze względu na to najlepiej sprawdzą się kubki termiczne szklane lub ceramiczne. Kubki szklane posiadają swój własny charakter, z kolei kubki ceramiczne wielką ilość ładnych kolorów i wzorów. Choć kubki plastikowe też cechują się obszernym wyborem wzorów, nie zalecamy ich na prezent.

Kubek termiczny Contigo

Strona używa cookies
Ok