Lifting zabiegi hi fu i nici liftingujące Toruń
Lifting – dostępne zabiegi odmładzające
Wrzesień 24, 2019
Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
Wrzesień 25, 2019

Termos obiadowy, przydtane do pracy oraz w podróży.

Termosy obiadowe sklep Termos na obiad

Termosy nie są nowością i na półkach widzimy je od lat, a mianowicie od około roku 1900, jest to dość długi czas od kiedy zaczęły być produkowane. Budowę termosu skonstruowało dwóch wynalazców- Jacques-Arsène d’Arsonval oraz Jamer Dewar, a termin jest zaczerpnięty od greckiego słowa ,,therme” oznaczającego ciepło. Wszyscy wiedzą czym jest termos, jednak znikoma część osób wie jak on dokładnie działa. Jest to ,powiedzmy, akcesorium, wykonane z podwójnych ścianek, między którymi jest obszar próżni termicznej. Ścianki są cienkie ,dzięki czemu wymieniają one niezauważalną ilością ciepła. Strata ciepła jest również minimalizowana poprzez przewodzenie oraz zewnętrzną część, która przykryta jest obudową odpierającą światło. Całość sprawia, że akcesorium to utrzymuje nasze danie lub nasz w wysokiej temperaturze przez długi czas. Dzisiaj na rynku znajdziemy mnóstwo rodzajów termosów, możemy przebierać w barwach, wielkości, okazji, termosów z dodatkami lub bez.

Termosy różnią się także funkcją, przykładowo, są produkowane termosy klasyczne, znane każdemu, o zwykłym wyglądzie, przeznaczone do przechowywania napoi, takich jak kawa czy herbata oraz termosy obiadowe, inaczej termosy do żywności, do utrzymywania ciepła zup czy dań i są przydatnym rozwiązaniem. Termosy obiadowe odróżniają się od tych zwykłych przede wszystkim, tj. są one ,co najważniejsze, dużo bardziej pojemne, po drugie mają zupełnie inną budowę, niższe, mają szerszy wlew i są bardziej skomplikowane. Jeśli chodzi o funkcjonowanie, nie znajdziemy tutaj żadnej rozbieżności.Tego rodzaju termosy są niezastąpione w pracy i na wycieczkach. Siedząc mnóstwo czasu w pracy z niemożnością przyrządzenia sobie ciepłego posiłku, bardzo fajnym pomysłem jest zrobienie sobie posiłku w domu i przechowanie go w termosie. Kolejna sytuacja, wycieczka, bez różnicy czy szkolna, wraz ze znajomymi czy samotna, po szczytach górskich, nad jeziorem, zwiedzając miasta czy wsie, mamy możliwość zabrać ze sobą ukochane posiłki, bez potrzeby spędzania dnia konsumując tylko i wyłącznie przekąski. W pracy, i również na wycieczce jest to niezbędne, ponieważ wykonując wysiłek czy to fizyczny czy psychiczny, nasze ciało domaga się odpowiedniego posiłku, aby móc bez większych trudności działać przez kolejne kilka godzin.

Aby wybrać idealny dla siebie termos, powinno się zapoznać się z ofertą jaką znajdziemy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Termosów jest tak dużo, że bardzo często jest ciężko zdecydować. Znaczącą role przy wyborze ma bez wątpienia cena, która waha się od około 30 złotych do nawet 400 złotych. Widzimy, że jest to niemała rozbieżność w kosztach. Istnieje takie przekonanie, że porządny termos, który przetrzyma więcej niż jeden sezon powinien sporo kosztować. Istotną kwestią jest również materiał, z którego nasz produkt jest wykonany. Są termosy plastikowe, które jednak niezbyt dobrze trzymają ciepło oraz termosy szklane i stalowe, które bez zarzutów dają sobie rade. Termosy stalowe są najpopularniejsze, z tego powodu, że te ze szkła nie są tak wytrzymałe. Następna sprawa jaką powinno się przemyśleć przed kupnem jest zakrętka, przez który ucieka wysoka temperatura. Korek może być automatyczny, z gwintem oraz łączony. Na wycieczkę w chłodne dni idealnym będzie ten pierwszy, gdyż przez ten rodzaj ucieka najmniej ciepła. Jeśli chodzi o rozmiar, to termosy obiadowe zazwyczaj nie są bardzo pojemne; produkowane są tak, aby zmieścić posiłek dla jednej osoby. Jeśli nasz termos mamy zamiar zabrać w podróż warto pomyśleć o komforcie trzymania; aby nie było to kłopotem. Do wyboru mamy termosy z klasyczną powłoką zewnętrzną, wykonaną z metalu oraz specjalnie stworzone termosy wyższej jakości o chropawej powłoce. Dzięki temu mamy gwarancje, że termos nie wysunie się nam z dłoni; oprócz tego, prezentują się one dużo lepiej.

Jakie sa możliwości przy korzystaniu z tego typu akcesorium? Termosy obiadowe, również tak zwane food jug’i, są projektowane, z myślą o, jak sama nazwa wskazuje, gorących posiłkach. Jakie dokładnie posiłki możemy w nich przechowywać? Wydaje się, że w tego rodzaju ,,pojemniku” można przechowywać tylko zupy, co jest bez wątpienia błędnym przeświadczeniem, ponieważ służą one również do przechowywania dań jednogarnkowych, takich jak leczo czy gulasz.Co interesujące, świetnie sprawują się w przenoszeniu potraw zimnych. Są one zaopatrzone w zakrętkę, która świetnie funkcjonuje jako naczynie. Food jug’i mają jednak pewna wadę, trzymają one ciepło dużo krócej niż tradycyjne termosy na gorące napoje, jest to góra 4-6 godzin. W niektórych sieciach znajdziemy specjalne termosy długo trzymające ciepło, są one bez wątpienia sporo droższe.

Termosy obiadowe są całkiem nowe na rynku, ale bardzo szybko stały się popularne i chętnie kupowane. Chcąc polepszyć jakość swoich posiłków w pracy świetnym pomysłem jest zaopatrzenie się w takie akcesorium.Natomiast w czasie dłuższych wypraw na łono natury, termos jest często jedyną opcją na zjedzenie czegoś pożywnego i gorącego oraz na rozgrzanie się. Food jug’i mają mnóstwo zalet, takich jak: pojemność specjalnie stworzona, aby zmieścić cały posiłek; posiadają duży otwór wlewowy, który umożliwia łatwe mycie oraz sprawne korzystanie sztućców podczas jedzenia bezpośrednio z termosu; większość świetnie radzi sobie z izolowaniem ciepła, możemy więc bycia zadowolonym z gorącego jedzenia przez długi czas. Nie zapominajmy jednak, że takie termosy nie są wieczne i mimo wszystko po dłuższym korzystaniu należy je wymieniać.

Zapraszamy do sklepu https://www.kubek-termiczny.pl/termosy-turystyczne-i-obiadowe/

Strona używa cookies
Ok