Korony cyrkonowe na implantach Toruń
Implanty stomatologiczne
Październik 28, 2019

Dobry Fryzjer – jak nie dać się ogolić

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko efekt codziennej pielęgnacji, ale także relacja z właściwym fryzjerem. Specjalista powinien znać oraz odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz ich włosów. Dlatego trafny wybór fryzjera jest niezwykle istotny. Troska o włosy oraz umiejętności strzyżenia i układania to nie jedyne czynniki, jakie powinny być brane pod uwagę. Między innymi istotny jest także wygląd salonu oraz stosunek do klienta. Lepiej najpierw sprawdzić, niż ryzykować fryzjerską katastrofą. Na co należy zwrócić uwagę?

Wiedza

Odpowiedni fachowiec nie ogranicza się zaledwie do życzeń klientów, ale także jest gotów im doradzić. Ocenia, jakie fryzury są możliwe do stworzenia na włosach w konkretnym typie, a jakie nie. Służy pomocą w polecaniu prawidłowej pielęgnacji, a także dobierze fryzurę do kształtu twarzy, charakteru czy okoliczności. Oznaką wskazującą profesjonalizm fryzjera są także dyplomy, jakie zwykle można zobaczyć na stronach internetowych albo po prostu w salonie fryzjerskim. Co więcej, dobry fryzjer wciąż się udoskonala – bierze udział w zjazdach, wykładach szkoleniach. Uzupełnia wiedzę oraz śledzi nowinki. I z przyjemnością się tym dzieli.

Umiejętności

Umiejętności fryzjera z pewnością szczególnie ciekawią wielu klientów. Jeśli fryzjer posiada wiedzę, którą potwierdza dyplomami z reguły powinien mieć także umiejętności. Bywa jednak tak, że to, co fryzjer potrafi, nie zawsze pasuje wszystkim klientom. Niekiedy fryzjerzy są znani z mocnych, krzykliwych stylizacji, z kolei inni formują wymyślne upięcia, które sprawdzą się na przykład na wesele albo inne okazje. Należy więc nie tylko szukać fryzjera z umiejętnościami, ale takiego, którego zdolności nam pasują. Z uwagi na to warto poznać opinie innych klientów, a także przejrzeć udostępnione zdjęcia, jakie dokumentują wcześniejsze prace fryzjera.

Podejście do klienta

Niezależnie od tego, jak dużo czasu zajmie wizyta w salonie fryzjerskim, wszystkim zależy , by upłynął w sympatycznej atmosferze. Zwykle fryzjerzy zajmują klientów pogawędkami, jednak należy pamiętać, że pogaduszki mogą rozpraszać fryzjera, przez co będzie skupiać się na przekazywaniu ploteczek, zamiast na stylizowaniu włosów. Tego typu rozmów trzeba unikać, przede wszystkim wtedy, gdy fryzjer mocno narzeka na innych klientów albo na szefa, bo to może oznaczać słabą kulturę osobistą.

Co więcej warto także zwrócić uwagę na to, jak wiele czasu fryzjer przeznacza swoim klientom. Czasami fryzjerzy zapisują jak najwięcej ludzi w niedużym czasie. Ze względu na to oddają im zbyt mało uwagi. Bywa również, że wokół jednego klienta pracuje kilka osób. Kto inny układa, kto inny strzyże włosy. W takich salonach prawdziwy kontakt z klientem jest znikomy, co może ujemnie wpłynąć na efekt końcowy. Im fryzjer ma lepszy kontakt z włosami, tym bardziej je zna oraz orientuje się, czego wymagają.

Istotna jest także komunikacja. Dobry fryzjer, słucha potrzeb i doradza, ale do niczego nie zmusza. Odpowiedni salon fryzjerski pozwala także na reklamacje w przypadku wpadki. Przytrafiają się najlepszym, ale w ramach przeprosin fryzjer powinien udzielić rabat, zabieg regeneracyjny albo nawet zwrot pieniędzy.

Wygląd salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski jest dla fryzjera najlepszą wizytówką, z tego powodu jego wygląd jest niezwykle ważny. W tej dziedzinie podstawową rolę spełnia higiena salonu. W trakcie swojej pracy fryzjer wykorzystuje te same narzędzia do obsługi wszystkich klientów. Z tego powodu w porządnym salonie wszystkie sprzęty są dokładnie oraz systematycznie czyszczone i dezynfekowane. W sytuacji, jeżeli ktoś by się niefortunnie skaleczył bezpieczniej byłoby, by narzędzia były czyste i nie przenosiły bakterii.

Ważne jest także to, w jaki sposób zespół dba o porządek salonu. Jeśli na podłodze leżą nieuprzątnięte ścięte włosy albo na przykład rozchlapana w trakcie mycia woda czy szampon to sygnał, że fryzjer nie jest zbyt porządny i bezpieczniej go unikać. Profesjonalny fryzjer tuż po skończeniu pracy, sprząta salon przed przyjściem następnego  klienta.

Trzeba również zwrócić uwagę na sam wygląd. Salon powinien zapraszać klientów do wejścia i skorzystania z usług. Musi zatem być przytulny i ciekawy. Salony fryzjerskie, które odznaczają się charakterystycznym elementem lepiej zapadają w pamięć. Ciemne, przygnębiające salony zwykle nie budują zaufania.

Narzędzia i produkty

O tym co decyduje, że salon fryzjerski jest dobry, a przyjmujący tam fryzjerzy są fachowcami, świadczy także jakość produktów oraz sprzętu, jakie są tam używane. Ostrość maszynek, nożyczek czy brzytw ma wpływ na rezultat działań fryzjera. Zużyty sprzęt będzie niepewny i może narobić więcej szkody, niż pożytku. Im porządniejsze narzędzia, tym wyższa precyzja i pewność. Nawet najdoskonalsze zdolności fryzjera nie pomogą, jeżeli sprzęt jest marny.

Dobrze jest również spojrzeć na to, jakie produkty są wykorzystywane przez fryzjera. Specjalistyczne kosmetyki fryzjerskie są o wiele lepsze od tych popularnych, kupowanych w drogerii produktów. W ich składzie jest wyższe stężenie środków odżywczych i aktywnych. Co więcej wiele z nich ma lepsze pochodzenie – na przykład zawierają prawdziwe naturalne ekstrakty. To oznacza, że są skuteczniejsze i bardziej bezpieczne.

http://www.gornystudio.pl/cennik/

Strona używa cookies
Ok