Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane
Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego
26 listopada, 2016
Filmy i seriale online bez żadnych limitów filmy z lektorem i z dubbingiem, filmy cda zalukaj
Darmowe filmy online
3 grudnia, 2016

Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?

dekoracje weselne Toruń

Ceremonia ślubna to dla wielu osób najistotniejsze doświadczenie w życiu. Nic dziwnego, że przyszli małżonkowie pragną tego, aby był to dzień wyjątkowy. Dlatego coraz więcej osób, które chcą się pobrać, ogromną część czasu poświęca na to, aby idealnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest między innymi to w jaki sposób prezentuje się restauracja, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie będzie miał miejsce ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane podczas ceremonii, czyli ogólnie mówiąc – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Mamy za sobą czasy, gdy starczył pojedynczy nijaki kwiat na stolikach, wielokolorowe baloniki czy pożółkłe obrusy. Nie ma w tym nic zaskakującego – w końcu jest to szczególnie ważna ceremonia i perspektyw na stworzenie jej cudownej dekoracji jest rzeczywiście dużo. W takim razie jakie są dostępne dekoracje weselne i co czym należałoby pamiętać?

Które dekoracje weselne wybrać?

Dekoracje weselne są najczęściej zrobione ze szkła, drzewa, albo z materiałów tekstylnych. Jeśli idzie o przeważające odcienie, to nie ma obowiązku aby były to typowa biel, bądź odcienie różowego czy czerwieni. Coraz częściej pary określają inne kolory, często bardzo nasycone. Popularnością cieszy się na przykład fioletowy, lazurowy i zielony.

Wciąż szczególnie częstym elementem ozdobnym na weselach jest klimatyczne oświetlenie typu LED. Jest ono łatwe w montażu, wygląda ładnie, i przede wszystkim daje nadzwyczajne wrażenie. A dodatkowo oświetlenie jest w stanie zamaskować widoczne mankamenty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast oświetlenia ledowego, decydują się na latarnie bądź tylko świeczki.

Pomysły na dekoracje ślubne

Tak naprawdę to można wszystko przyozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani nieciekawe, ani sztampowe, możliwości są niemal nieskończone: od dekoracji z kwiatów (na przykład bukiety na stoliki), przez dobrane podświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o powszechne oraz najczęściej upiększane elementy na weselach, to naturalnie są to stoły oraz miejsca do siedzenia. Na stoły zazwyczaj stawia się kwiaty w finezyjnych flakonach, kartoniki z nazwiskami gości weselnych, drobne prezenty. Na siedzenia zakłada się estetyczne futerały, ozdabia je się także wstęgami jak i gałązkami. Na osobną wzmiankę zasługuje również „kącik” pary, który przeważnie wyróżnia się większymi dekoracjami.

Natomiast gdy idzie o pomysły na dekoracje weselne, często motywy dekoracyjne przyjęcia weselnego korespondują z obecną porą roku. Np. w lato na stolikach pojawiają się dalie zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne mamy możliwość także zaprojektować w taki sposób, aby oddawały one charaktery pary młodej czy ich zainteresowania. Tak jest m. in. w wypadku ceremonii ślubnych, gdzie małżonkowie pochodzą z różnych kultur i zależy im na połączeniu ich obu kultur.

Brak czasu a dekoracje ślubne – jak temu zaradzić?

Jednak z drugiej strony można zadać pytanie, czy mając w głowie tyle kwestii związanych z organizacją ceremonii znajdzie się jeszcze czas na poszukiwanie odpowiednich dekoracji ślubnych? Pary młode które ślub mają za sobą, przyznają że samodzielny dobór ozdób weselnych był nie tylko żmudny, ale też nerwowy. Lecz co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt końcowy ich samodzielnego dekorowania niezwykle odbiegał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Dziś wybór ozdób i możliwości ich zastosowania jest prawie nieograniczony. Niestety, dla tych osób, które na co dzień nie interesują się tym faktem, wybór spośród tylu propozycji, jest w stanie zupełnie zniechęcić. A nie zapominajmy, że przecież ozdoby dotyczą nie tylko sali weselnej To również przykładowo ozdoby na pojazd pady młodej albo dekoracja wejścia prowadzącego na salę weselną.

Jednak nie znaczy to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Narzeczeni nie muszą także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „gratisem” danej restauracji czy innego lokalu. Nie oszukujmy się – takie dekoracje są nudne i przeważnie nie pasują np. do charakteru imprezy weselnej tła muzycznego itp.. Ponadto najczęściej parom zależy właśnie na tym, żeby dekoracje weselne oddawały charakter ich związku, a nie były kopią każdego zeszłego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela można zlecić profesjonalnej firmie, która wyczaruje wymarzony klimat w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich zamysłów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, zademonstruje pozostałe opcje, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i pracochłonne.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy sali weselnej posiada jeszcze inne zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba kupować dekoracji na własność. Agencje ślubne zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych mają własne dekoracje. Dzięki temu odpada kłopot związany z wydatkami na ozdoby, które cudownie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i wyszukiwanie miejsca, gdzie można je schować, jest bardzo uciążliwe. Ponadto znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do wykorzystania we swoim domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

W pierwszej kolejności taka firma przemyśli z tobą twoją ideę uwzględni twoje plany oraz możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji ślubnych, w tym również kolory i zestawienie kilkunastu a następnie przygotuje plan dekoracji wesela.

Takie podejście posiada sporo zalet. Oprócz tego, że nie trzeba się martwić się, tym, czy na pewno zostało zrobione i czy ozdoby będą do siebie pasować to dodatkowo zaoszczędzicie mnóstwo czasu i nerwów. Jeśli szukacie pomocy przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto zapoznać się z możliwościami, które oferuje konsultantka ślubna. Aby uzyskać więcej wiadomości o dekoracjach ślubnych, wybierz widoczny odnośnik: dekoracje weselne Toruń.

Strona używa cookies
Ok