Turystyczny termos – jaki najlepszy i jak go znaleźć?
21 września, 2020
Najem lub sprzedaż nieruchomości dzięki przedstawicielowi biura nieruchomości
29 września, 2020

Kto powinien zatrudnić firmę sprzątającą?

Czyste biuro czy innego rodzaju zakład pracy to ważny aspekt, na jaki klienci zwracają uwagę, podejmując współpracę z firmą. Chcąc robić pozytywne pierwsze wrażenie na osobach, które pojawią się wewnątrz budynku, warto zatroszczyć się o czystość. W zależności od powierzchni pojedyncza osoba czyszcząca na etacie może nie wystarczyć, z tej przyczyny sporo przedsiębiorstw decyduje się na zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej. Zwykle zaangażowanie specjalistów od sprzątania, jest tak samo komfortowe, jak i oszczędne. Dlatego też nic dziwnego, że firmy sprzątające robią się zdecydowanie bardziej popularne. Często zdarza się, że z tego typu usług korzystają również osoby , zatrudniające do sprzątania swoich mieszkań i domów.

Oferty firm sprzątających

Usługa firm sprzątających zawiera wiele działań porządkowych. W chwili podjęcia współpracy z firmą sprzątającą, należy jasno podkreślić w umowie, które czynności są niezbędne, a do tego w jakich godzinach i dniach będą wykonywane. W wielu przypadkach firmy sprzątające działają już po zakończeniu pracy innych pracowników, a niekiedy sprzątają praktycznie cały czas – np. w galeriach handlowych. Powinno się też omówić częstość sprzątania. W małym biurze wystarczy porządkować 1-2 razy na tydzień, z kolei w miejscach, gdzie zazwyczaj przyjmuje się wielu klientów, powinno się sprzątać codziennie.

Oprócz okresów sprzątania, warto skupić się na oczekiwanych usługach. Fundamentalne oferty firm sprzątających zawierają głównie czyszczenie mebli, odkurzanie oraz mycie i zamiatanie podłóg lub usuwanie śmieci. W usługach znajdzie się też czyszczenie przestrzeni kuchennych (w tym np. obsługa zmywarki), łazienek i klatek schodowych. Znaczna część firm sprzątających zapewnia też pranie dywanów czy tapicerowanych mebli. Dostępne są często usługi okresowe, takie jak mycie witryn sklepowych, okien, a nawet samych elewacji. Oprócz tego w okresie jesienno-zimowym można otrzymać usługę zbierania liści czy odśnieżania podjazdów, a latem i wiosną doglądanie zieleni.  Dostosowanie usług uzależniony jest od potrzeb danej firmy, jej powierzchni oraz otaczającego ją terenu.

W jaki sposób znaleźć rzetelną firmę sprzątającą?

Wybór dobrej firmy sprzątającej warto rozpocząć od przeanalizowania proponowanych usług, żeby mieć pewność, że odpowie naszym potrzebom. Obok tego należy zobaczyć referencje oraz umówić się na wstępne spotkanie. Kontakt pozwoli na samodzielną ocenę, czy opłaca się skorzystać z usług danej firmy sprzątającej. Większość z nich nastawionych jest na zawieranie umów usługowych, utrwalających ustalenia pomiędzy stronami. Do firm sprzątające, które namawiają do współpracy na podstawie porozumienia ustnego oraz tych, o jakich ciężko znaleźć więcej informacji, powinno się podchodzić z ostrożnością. Porządna firma sprzątająca zatrudnia profesjonalnych pracowników, którzy mają stały dostęp do podnoszenia kwalifikacji i rozwoju.

Istotną kwestią jest też technika pracy. Zarządzanie pracownikami powinno odbywać się w taki sposób, żeby realizowanie usług przebiegało porządnie oraz na czas. Trzeba zwrócić uwagę również na utrzymanie harmonogramu pracowników i na zapisy na listach kontrolnych, wskazujących na czas przeprowadzanych usług. By znaleźć dobrą firmę sprzątającą, warto też jakimi posługuje się środkami czyszczącymi i maszynami używanymi do sprzątania. Jeżeli klient nie będzie osobiście dostarczał potrzebny sprzęt oraz środki czystości, powinno się dowiedzieć się, jakich preparatów używa dana firma sprzątająca w swojej pracy. Zdarza się, że firmy zachęcają do korzystania z ich usług, zapewniając stosowanie wysokiej jakości preparatów sprzątających, jakich nie można kupić w zwykłym sklepie czy galerii.

Czy warto korzystać z usług firmy sprzątającej?

Korzystanie z usług firmy sprzątającej może być zyskowne z 2 podstawowych powodów. Przede wszystkim to rozwiązanie okazuje się przeważnie mniej kosztowne, w porównaniu do zatrudnienia pracowników do sprzątania na etat. Poza tym, w przypadku, gdy nie posiadamy osoby odpowiedzialnej za sprzątanie, zatrudniając fachową firmę, zabieramy taki obowiązek z innych pracowników, dzięki czemu mogą skupić się przede wszystkim na własnych zadaniach, które dają prawdziwe przychody. Ponadto fachowe firmy sprzątają o wiele lepiej oraz dokładniej, a przy tym bardzo dyskretnie, gdy dostosujemy czas czyszczenia, żeby nie utrudniał pracy innych. Tą metodą przestrzeń miejsca pracy jest ciągle reprezentatywna, czysta oraz zachęca klientów. Oprócz tego firma sprzątająca z reguły dba o potrzeby placówki. Kiedy kończą się istotne produkty codziennego użytku (np. ręczniki papierowe), przeważnie taka informacja jest dostarczana do właściwych osób, by nie doszło do sytuacji, w której mogłoby czegoś zabraknąć. Schludne miejsce pracy oddziałuje też na stan zdrowia pracowników i na ich skuteczność. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy sprzątającej to także komfort oraz oszczędność czasu, jakiego nie trzeba skupiać na porządki, dzięki czemu łatwiej skupić się na firmie.

www.sprzatanie-torun.com.pl

Strona używa cookies
Ok