worki do pakowania na roli worki do drewna warzyw węgla kolorowe zółty
Węgiel najmocniejsze worki
29 stycznia, 2017
Forum akwarystyczne Ryby akwariowe Opisy ryb i roślin akwariowych
Serwisy akwarystyczne zakładanie akwarium
30 stycznia, 2017

Modny dodatek torba filcowa

Torebki filcowe Torby z filcu Torby na zakupy filcowe Torebki miejskie z filcu

Filcowanie oznacza inaczej „zbijanie się”, inaczej podstawowy styl tworzenia produktów hand made. Polega on w skrócie na specjalnym formowaniu wełny przy użyciu igły. Pełen cykl może odbywać się zarówno na sucho (jedynie z wykorzystaniem igły), jak i na mokro (przy zastosowaniu delikatnego środka piorącego oraz letniej wody). Z filcu obecnie uzyskuje się mnóstwo towarów, np. garderobę, torebki, lalki albo błyskotki. Mamy szansę je bardzo szybko odnaleźć, wstawiając w wyszukiwarkę słowa „torebka z filcu” lub „konfekcja filcowana”. Nasze babunie pamiętają ciągle czasy, gdy wspomniany współczesny środek produkowania odzieży bądź przyborów, był „przekleństwem”. Zrobiony na drutach blezer pod działaniem różnorakich czynników tracił swój schludny wygląd, wyciągał się i generalnie wyglądał fatalnie. Obecnie zbijanie to supernowoczesny trend, a posiadanie wspaniałej reklamówki zrobionej w ten sposób (słowem w zaciszu własnego domu) jest po prostu obowiązkowe!

Który wzór torby filcowanej wybrać?

Całość zależy od tego, gdzie ona tak naprawdę będzie nam przydatna. Krócej mówiąc – jaką „misję” ma pełnić. Czy będziemy do niej wrzucały wielkie i twarde rekwizyty, czy jedynie lekkie tusze i telefon? Czy planujemy nieść ją na ramieniu, w dłoniach czy na plecach? Wolimy brać ją na wędrówki czy chodzić po zakupy? Mówiąc w skrócie możemy rozróżnić następujące torebki filcowe: dziewczęce oraz unisex, przykładowo do noszenia w mieście, okazjonalne na weekendy, na zakupy, kufry, listonoszki oraz na laptopa. Często mają pewien wzorek (czasami fotografię), tymczasem mamy szansę również odnaleźć torebki tradycyjne, wykwintne, bez zbędnych akcesoriów. Przykładem mogą być sportowe, na których wzorki są najzwyczajniej w świecie zbędne jeśli chodzi o komfort eksploatowania.

Przy doborze torby na zakupy z filcu trzeba kierować się też swoją figurą oraz wzrostem. Dla niewielkiej, skromnej i niewysokiej dziewczyny właściwsza będzie niewielka, jaka podkreśli powierzchowność, lub wyjątkowo duża, za pomocą której wykreuje się oryginalny kontrast. Dla dziewczyny, która zamierza wyglądać szczuplej, lepsza będzie torba duża oraz niezmiernie duża, czyli taka jaka oddali uwagę od kluczowych elementów ciała. Zanim zdecydujemy się na dany wzór, powinniśmy go przymierzyć oraz popatrzeć w lusterku. Jeśli nie będziemy przyjemnie się w niej czuły, bynajmniej nie powinniśmy w nią inwestować. I tak będzie spoczywała w komodzie bądź (co ważniejsze) sprzedamy ją koniec końców komukolwiek tanim kosztem.

Za pomocą jakich sposobów zabezpieczać torebkę z filcu?

Odpowiednio skonstruowana torba z filcu będzie wykorzystywana przez długi czas. Jeżeli marzymy o tym, ażeby tak było, należy pamiętać o kilku obowiązujących regułach. W szczególności w ogóle nie może być ona narażona na nagminne ocieranie, przesuwanie oraz dotykanie innych powierzchni (zwykle szorstkich). Jeżeli jedziemy busem, wtedy korzystniej wziąć ją do ręki albo umieścić na kolanach, niż utrzymywać silnie na ramieniu. Jeżeli chodzi o oczyszczanie wtedy rozsądniej jest zdecydować się na oczyszczanie na sucho bądź pranie w automacie w 30 stopniach bez wirowania. Temperatura absolutnie nie może nieoczekiwanie się zmieniać, przykładowo odmienna będzie zużytkowana do czyszczenia, natomiast inna do płukania. Fajnym zamysłem na ożywienie torby jest wysłanie jej do punktu prania chemicznego. Jeżeli postawimy na oczyszczanie manualne, to torby nie „przekręcamy”, jak to mamy w nawyku czynić z odzieżą, absolutnie nie wycieramy. Należy delikatnie odcisnąć z niej naddatek wody oraz ułożyć ją na grubym ręczniku. Zadbajmy o to, by ponowić jej pierwotny profil! Co uczynić, jeśli siatka nie prezentuje się ponętnie – zmechaciła się bądź „skulkowała”? Trzeba zrobić akurat to, co robiło się ongiś z pulowerami. Czyli lekko oczyścić ją przy użyciu nożyc, maszynki do golenia czy golarki do garderoby. Trzeba przez cały czas niesamowicie uważać, ażeby nie uszkodzić konstrukcji materiału (zrobi się w niej zwyczajnie otworek).

Torba filcowa na każdą okazję

Torba uszyta z filcu z pozoru nadaje się do naturalnego ubioru. Powinniśmy ją tymczasem nosić do biznesowej garderoby, jeżeli ma odpowiedni kształt, wielkość oraz styl. Niegdyś kolor torebki dobierało się do odcienia trzewików. Obecnie na topie są bardziej zróżnicowane połączenia. Generalnie panują dwie wskazówki: jeżeli nakładamy na siebie kostium jednokolorowy, wtedy mamy szansę pozwalać sobie na torebkę z licznymi zdjęciami, itd. Jeżeli ubieramy się w stylu „na indywidualny kolorek”, wtedy powinnyśmy dopasować torebkę o barwie łagodnej – mianowicie jednokolorową. Do marynarki i spódnicy lepiej pasuje gustowna torebka filcowa, do butów sportowych – niezwykle pakowna, sportowa. Na służbowe posiedzenia bierzemy ze sobą wybrany „filc” w odcieniach klasycznych, więc bladym, czarnym, piaskowym, brunatnym. Streszczając: torba filcowana jest odpowiednia dla każdej dziewczyny, która planuje być po prostu wystrzałowa! Powinniśmy nabyć dwie rozmaite, jakie będziemy mogły nosić w zależności od sytuacji, m in. w dłuższą podróż lub na miasto. Jeżeli jesteś zafascynowana zakupem opisanego akcesorium, wejdź w następujący odsyłacz – Torba filcowa

Strona używa cookies
Ok