Biogazownie pochodnie do spalania biogazu instalacje na biogaz
Warunki budowy biogazowni
22 listopada, 2016
dekoracje weselne Toruń
Organizacja ślubu i dekoracje na wesele – jak sobie z tym poradzić?
3 grudnia, 2016

Scenografia dźwiękowa wesela polsko-angielskiego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeśli Ty i Twój partner pochodzicie z innych krajów oraz jesteście różnego wyznania…

Wesela międzynarodowe to ogromne wyzwanie. Po pierwsze powinniśmy sprawić, by rodziny Młodej Pary dotarły zgodnie z planem, po drugie – w trakcie imprezy powinny się wzajemnie rozumieć, więc obowiązkowe są osoby, które znają oba języki, tertio – – program dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, iż powinno się go dostosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takiej uroczystości fantastycznie sprawdzi się dj – wodzirej, który wykona scenerię muzyczną w oparciu o wymagania Młodej Pary. W naszym kraju często zatrudnia się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-niemieckie, polsko-hiszpańskie, polsko-ukraińskie, polsko-amerykańskie albo polsko-rosyjskie. Podczas ich przygotowywania występuje dużo dylematów, którymi wcale nie muszą martwić się partnerzy, którzy posiadają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W przypadku wesela małżonków „mieszanych” należy zastosować „odrobinę obyczajowości” rodzimej i zagranicznej. Dotyczy to wszelakich ceremonii, jedzenia, wokalisty i różnorodnych gier. Prawdziwym problemem może być język, więc powinniśmy na niniejszą uroczystość zaangażować translatora, jeżeli Młoda Para, członkowie rodziny albo koledzy niestety nie mogą tego uczynić. Cały czas będzie tłumaczył przemowy i komentował wszelkie zwyczaje.
W jaki sposób więc scalić dwie obyczajowości, przeróżne doświadczenia oraz sprawić, żeby przybyli nie „padali z nudów”?

Oczywiście korzystając z pomocy dobrego dj’a – wodzireja

Właściwy dj na wesela mieszane wie w jaki sposób złączyć w czasie uroczystości dwie odrębne obyczajowości. Każda familia będzie najprawdopodobniej całkowicie inaczej przygotowana do owej uroczystości, dlatego wszelakie różnice powinien on profesjonalnie wykorzystać. Nie ma znaczenia to, na jakiego dj’a się zdecydujemy. Powinniśmy jednak zwrócić uwagę na parę spraw:

  • jego kwalifikacje w organizowaniu tego rodzaju zabaw (zapytajmy w jakiej liczbie faktycznie uczestniczył)
  • predyspozycje wokalne, muzyczne albo wodzirejskie (powinniśmy popatrzeć na filmy z uroczystości, które już wcześniej zostały przez niego opracowane)
  • zdolność wzniecania pozytywnych emocji u osób uczęszczających w porównywalnych ceremoniach (np. na filmikach widać, że zaproszone osoby na rozmaitych zabawach dobrze się bawią)
  • umiejętność w dogadaniu się co do szczegółów
  • spisanie umowy z wszystkimi niuansami (koszt usługi, koszt wydłużenia czasu występowania, repertuar, rodzaje rozrywek itp.)
  • niuanse – zatem jakiekolwiek sprawy, które będą istotne w tym dniu, a jakie chwilowo zeszły na plan dalszy (profesjonalizm dj’a, np. szykowność, należyty strój, punktualność)
  • zarysowanie „Planu B”, czyli kolejnego planu, który w przypadku niemożliwości wdrożenia głównego zajmie jego miejsce

Zostaje jeszcze pytanie: czy gościć dj’a trunkiem w trakcie imprezy? Z jednej strony częstowanie czy to trunkiem, czy to kawałeczkiem weselnego tortu nie powinno budzić większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie pragnie mieć na tak ważnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za muzykę, która leży „pod stołem” doszczętnie pijana… Możemy wybrać wyjście pośrednie, mianowicie pozostawić jeden niezależny stolik dla wodzireja z przysłowiową „odrobiną” dobrego trunku. Inaczej cała zabawa może błyskawicznie się zakończyć, zaś rodzina i przyjaciele będą rozczarowani oraz szybko „zmyją się” do domów.

Jakie rozrywki może zasugerować dj?

Możliwości jest faktycznie dużo. Możemy podpowiedzieć swoje zamysły lub zdać się zupełnie na wyobraźnię dj’a Atrakcje najlepiej podzielić na atrakcje połączone z oczepinami, rozrywki taneczne, losy itp. Istotne jest, żeby wymieszać zabawy integracyjne (na których rodzina i przyjaciele posiadają szansę rozmawiać ze sobą oraz się bawić), standardowe (chłopiec czy dziewczynka, szalone tańce czy druga twarz), neutralne (by uniknąć stagnacji podczas uroczystości weselnej). Fajnym pomysłem są także quizy, gdzie do zdobycia jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na mieszanym weselu w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o intensywnym nacechowaniu zmysłowym, obsceniczne bądź kompromitujące którąś ze stron. Wodzirej może zgromadzić przybyłych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, m in. kazaczoka, mazurka, kaczuchy, poleczki. Zanim powstanie harmonogram zabaw należy pogawędzić z rodzicami, dziadkami i innymi zaproszonymi osobami o obyczajach państwa, z którego pochodzą i wyłonić wraz z nimi te najbardziej właściwe. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, trzeba z nim bezwzględnie opracować wszystkie drobiazgi. Powinien zmieszać odmienne style muzyki, ażeby wszyscy zaproszeni posiadał możliwość radowania się przy ulubionych melodiach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela goście sami opłacają sobie napoje wysokoprocentowe. Odstępstwem od tej reguły jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Więcej informacji znajdziesz klikając w link obok – dj na wesele polsko-angielskie

Strona używa cookies
Ok