ekrany led - telebimy diodowe
Ekrany led na imprezy
Sierpień 30, 2020
Stomatologia estetyczna -gabinet stomatologiczny klinika pięknego uśmiechu
Stomatologia estetyczna
Sierpień 30, 2020

Obecnie gładkie ciało bez niepożądanego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są odmienne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, którymi powinna charakteryzować się depilacja porządnej klasy są trwałość, aby włosy nie odrastały z powrotem zbyt szybko oraz skuteczność, aby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowszym i aktualnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która gwarantuje trwałe rezultaty. Wszystko zawdzięczają ciągle udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim zalecana w przypadku osób, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi metodami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych lub krostek. Depilację laserową zwykle trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże pozbyć się włosów nawet na kilka lat.

RODZAJE METOD DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dostępne dzięki kilku techniki. Zadaniem każdej z nich jest zapewnienie długotrwałego efektu wygładzonej skóry. Od innych technik pozbywania się włosów, depilację metodami laserowymi odróżnia to, że usuwają nie tylko konstrukcję włosa w jego ponad skórnej części, ale także niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło emitowane przez laser trafia do mieszka włosowego, w którym jest absorbowane przez znajdującą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa zostaje zniszczona, co skutkuje jego usunięciem. Depilację tą metodą trzeba odnawiać, ponieważ laser napromieniowuje tylko te włosy, które znajdują się w fazie wzrostowej. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie były wcześniej w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Depilacje laserową można wykonywać w odstępie kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru ciała.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga wykonania od 3 do 6 zabiegów, jednak efekt jest wart kilku wizyt w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się nawet przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są również zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. w porównaniu do maszynki do golenia. Minusem jest to, że może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę wykonuje się dzięki specjalnej maszynie, która przy użyciu cienkiej igły przesyła niewielkie natężenie prądu stałego i tym sposobem niszczy mieszek włosa. Igła musi zostać wbita w każdy mieszek włosowy, ponieważ ta metoda usuwa włosy pojedynczo. Średnio włos jest niszczony przez 30 sekund. Z tej przyczyny elektroliza jest długotrwałym zabiegiem. Zwykle zależy to od obszaru i ilości włosów, jakie mają zostać poddane zabiegowi. Ta metoda depilacji może wywoływać drobne uszkodzenia skóry, ale one powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najskuteczniejszych wśród innych metod. Dzięki niej, z niedużym poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z twarzy, pach oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najbardziej znanej depilacji laserowej, czasami zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wzrastania włosów. Ponadto dobrze działa na ciemnych i na jasnych włosach, ponieważ zabieg nie jest zależny od stężenia melaniny we włosie, a przynosi zadowalające rezultaty.

Termoliza

Termoliza jest bardzo podobna do elektrolizy, jeśli chodzi o sposób działania, jednak różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest wykonywana przesyła zmienny prąd o niskim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To wywołuje efekt termo – koagulacyjny, jaki niszczy strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła pozostaje w mieszku włosowym na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas trwania zabiegu. To oznacza, że termoliza o wiele bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w porównaniu do elektrolizy.

Ta metoda depilacji także może pozostawić po sobie niewielkie uszkodzenia skóry – zaczerwienienia lub strupy, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa jasne i ciemne włosy, a jej skuteczność jest porównywalna do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie zniszczą wszelkie włosy, zepsute cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, co oznacza, że ta metoda jest niezwykle trwała.

Blend

Blend ma w sobie cechy termolizy i elektrolizy, ponieważ zastosowuje na równi słabe natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To gwarantuje tej technice przewagę nad pozostałymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. W ten sposób zniszczone cebulki włosów, nie odnawiają się, co oznacza, że włosy nie rosną ponownie. Blend jest zabiegiem długotrwałym, dlatego wykorzystuje się go w obszarze mniejszej powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go ponowić, ponieważ włosy da się usunąć tylko w czasie wzrostu.

Depilacja laserowa Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok