Adwokat Rozwody Toruń - Prawnik do rozwodu
Adwokat rozwodowy
Wrzesień 2, 2020
Geodeta toruń -pomiary specjalistyczne Usługi geodezyjne
Geodeta – specjalistyczne pomiary
Wrzesień 2, 2020

Maszynki i balsamy do golenia, kremy zatrzymujące wyrastanie włosków, depilacja woskiem – to zapewne najtańsze środki usuwania nadmiernego owłosienia. Czy są one efektywne? Na pewno zdają egzamin na kilka czy kilkanaście dni, aczkolwiek po tym czasie operację należy powtórzyć. I to oczywiście jest podstawowy motyw odkrycia depilacji laserowej – inaczej zabiegu usunięcia owłosienia na całe życie. Bynajmniej nie jest to pomysł nowy, bo niedawno dużo osób umawiało się na sesje z zastosowaniem Light Sheer Duet. Dziś najnowocześniejszym i najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który w szybszym tempie usuwa owłosienie nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy zaprojektowali, a następnie wdrożyli oba urządzenia, za drugim razem zamontowali bardziej jednorodną wiązkę świetlną. Takie rozstrzygnięcie umożliwiło pogłębienie efektywności zabiegu, zminimalizowanie czasu jego wykonywania i zredukowanie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i możemy ją z dobrym skutkiem wykorzystywać do okolic intymnych, skóry wyjątkowo delikatnej albo oliwkowej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują bardzo źle na balsamy do depilacji czy mają delikatne naczynka krwionośne. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał sporą ilość wspaniałych nagród. Co ważne, wcale nie powoduje jakichkolwiek efektów ubocznych.

Przeciętnie potrzeba od 3 do 5 zabiegów, by całkiem usunąć wszystkie włosy. Jeżeli wybierzemy jedną lub więcej partii, przykładowo brzuch i bikini zarazem, wtedy kosmetyczka jest w stanie to wykonać podczas jednej konsultacji. W praktyce ilość zabiegów jest uzależniona od typu owłosienia i etapu, na jakim znajduje się włosek. Pierwszy zabieg redukuje włoski dobrze rozpoznawalne, najintensywniejsze, które są w ostatniej fazie wzrostu. Mówiąc w skrócie nie wszystkie zwyczajnie rosną jednocześnie, z tego względu laser usuwa orientacyjnie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa na 100% gwarantuje rewelacyjne efekty?

Z całą pewnością są one znacznie lepsze aniżeli w przypadku depilacji innymi metodami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, zaś w ciągu życia są w stanie pojawić się tylko sporadyczne włoski (m in. w wyniku w wyniku przyjmowania niektórych leków). Panie, jakie zdecydowały się na owy zabieg i zamieszczają swoje obserwacje na forach w 99% są dumne z efektów. Szczególnie, że jest to dobra technika na wrastające włoski. A dokładniej? Poważnym wynikiem lekkomyślnych depilacji czy zwyczajnie dyspozycji są drobne ranki na skórze, zaczerwienione grudki albo krosteczki. Potrafią także pojawić się stany zapalne, a wówczas konsultacja u specjalisty jest niekiedy nieunikniona. Włosy nie mogą przebić się przez skórę i zostają w niej. W zagłębieniu przy włosie zaczyna kumulować się ropa, zaś wówczas powstają blizny. Depilacja laserowa jest dobrą możliwością, by poradzić sobie z owym kłopotem.

Przed pierwszym zabiegiem kosmetyczka zbliża do skóry czujnik SkinTel. Jego zadaniem jest stworzenie obserwacji włosków i dostosowanie mocy wiązki laserowej. Lasery starszego rodzaju absolutnie nie mają takiej opcji, z tego względu przed wizytą warto zobaczyć, jakim sprzętem dysponuje wybrany salon. Nowoczesny skaner kontroluje kilka paramentów jednocześnie, m.in. odcień i gęstość włosów. W ogóle nie musimy się denerwować, że urządzenie będzie wywoływało ból czy powstaną poparzenia.

Dobre strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy walor należy uznać wygospodarowany czas, gdyż nie trzeba już więcej używać kosmetyków do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy dbać o higienę osobistą tak, jak wykonywaliśmy to do czasu pierwszej sesji. Nie należy także fundować sobie nowych golarek, inwestować w markowe urządzenia używane w domach, fatygować się z nagrzewaniem wosku i dyskomfortem. Panie preferują epilację z powodów typowo praktycznych. Mają możliwość naturalnie powędrować na plażę w bikini, ogólnie rzecz ujmując nie muszą wstydzić się pojedynczych stojących włosków ani krostek. Można cieszyć się aksamitną skórą! Sporym pozytywem dla Pań depilujących bikini jest perspektywa znieczulenia niniejszego niesamowicie delikatnego miejsca. Schładzający żel uśmierza intensywność odczuwania następujących impulsów wysyłanych przez laser. Do pozostałych zalet można zaliczyć brak komplikacji po kuracji (trzeba jednakże zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest zazwyczaj bardzo kosztowne, stąd też warto obejrzeć regionalne oferty i zweryfikować czy przypadkiem któryś salon nie wprowadził promocji.

Ciekawostki

W czasie trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus możemy pozbyć się prawie 90% włosków

Z wykorzystaniem Palomar Vectus możemy usuwać włoski nawet na bardzo opalonej skórze

W 1997 roku został opracowany laser aleksandrytowy, dzięki któremu można było ograniczać nadmierne owłosienie

Można wyszczególnić cztery rodzaje laserów, stosowanych dzisiaj na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny i neodymowo yagowy.

Jeżeli wzbudziła Twoją ciekawość trwała depilacja, wejdź w link i przeczytaj najczęstsze pytania.

depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok