Darmowe ogłoszenia nieruchomości Zamki na sprzedaż Domy Lokale Mieszkania na sprzedaż
Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem mieszkania albo domu?
18 października, 2016
Pompy ciepła Pompy ciepła Toruń Pompy grzewcze Pompy cieplne
Pompy ciepła – cena
22 października, 2016

Depilacja laserowa – skuteczna metoda usuwania owłosienia

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Dziewczyny, pewnie każda z Wam myśli o przyciągającym i wypielęgnowanym ciele. Oglądając czasopisma widzimy ślicznie opalone modelki, o szczupłej figurze i urokliwym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że pozujące do zdjęć dziewczyny wyglądają tak każdego dnia. O ich urodę dba profesjonalny sztab osób poprawiających ich mankamenty. W dobie technologii komputerowej nie można obejść się także bez obróbki cyfrowej zdjęć, a więc często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie realne.

Chcąc czuć się komfortowo we własnej skórze dobrze jest zacząć od prostych zmian w swoim życiu. Rozsądne odżywianie i 30 minutowy trening każdego dnia (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Na szczęście są ułatwiają nam uzyskanie efektów którymi mogą się poszczycić gwiazdy Hollywood. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie nadmiernego owłosienia. Jeżeli jesteście zaciekawione tym naprawdę prostym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania w temacie trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Wcale nie, depilacja laserowa jest metodą w 100% bezbolesną. Jeżeli w czasie trwania depilacji czułaś ból, oznacza to, że parametry lasera zostały nieadekwatnie ustawione, lub osoby dokonujące zabiegu nie były właściwie wyszkolone. Laser używany w fotoepilacji musi być odpowiednio ustawiony pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. Przecież każda z nas jest wyjątkowa.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserowa, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg polegający na zniszczeniu cebulki włosa. Wiązka urządzenia przenika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. I tak włos traci komórki odżywcze, przez co przestaje się regenerować, co w rezultacie przyczynia się do jego całkowitej utraty. I to na całe życie.

 Czemu tak ważne jest przystąpienie do kilku sesji depilacji laserowej?

Trwała redukcja owłosienia możliwe jest dopiero po kilku spotkaniach. Najczęściej przeprowadza się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to efektem cyklu wzrostu każdego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 faz – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najłatwiej depiluje się włosy w trakcie 1 fazy, stąd też następujące po sobie zabiegi wykonuje się w odpowiednim odstępie czasu, kiedy część włosów osiągnie fazę wzrostu.

Jakie są przeciwwskazania dotyczące depilacji laserowej?

Z zabiegu depilacji laserem nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i osoby, cierpiące na te choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaprzestać opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i z używania samoopalaczy (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest również korzystanie z maści z retinolem, zażywanie antybiotyków, spożywanie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i picie napojów o właściwościach wyszczuplających. Wspomnę również, że na wiązkę laserową odporne są włosy o niskiej zawartości melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów nie poleca się stosowania depilacji laserowej.

O czym należy pamiętać przed zabiegiem depilacji laserowej?

Oczywiście w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych pracownicy udzielą Ci niezbędnych porad, aczkolwiek zawsze warto jest się przygotować zawczasu. Przed epilacją należy dobrze umyć swoje ciało. Po umyciu się nie stosuj żadnych preparatów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować rezultaty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich preparatów i napojów które zawierają związki fotouczulające (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, bardzo szybko osiągniesz wymarzone efekty.

Zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest metodą zapewniającą trwałe usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po zakończeniu sesji zabiegów na właściwej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest także, bezbolesna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony efekt bez podrażnień skóry, nawet w najdelikatniejszych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi medycyny estetycznej, takie jak epilacja laserowa nie tylko wpływają na wygląd naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Trwałe usuwanie owłosienia laserem to także spora oszczędność czasu, ponieważ już nigdy więcej nie będziecie musiały korzystać z maszynki do golenia. Chcąc znaleźć profesjonalny gabinet kosmetyczny, zerknijcie na Palomar, oferujący udoskonaloną metodę depilacji laserem. Firma stosuje laser medyczny Palomar Vectus, który gwarantuje doskonałe efekty w krótkim czasie. Dokładne informacje o zabiegach depilacji laserowej znajdziecie na tej stronie: depilacja-laserowa.torun.pl.

Strona używa cookies
Ok