Katalog firm - Bezpłatny katalog firm - Darmowy katalog firm - Wizytówka w katalogu firm
Jak działa bezpłatny katalog firm?
Marzec 18, 2017
Tonery do drukarek Lublin - Tonery lublin - tusze Lublin - zamienniki do drukarek lublin
Tusze, tonery i zamienniki do drukarek
Marzec 20, 2017

Depilacja laserowa – sposób na wrastające włoski

Usuwanie owłosienia na całe życie Depilacja laserowa Toruń Depilacja

Depilacja laserowa – prekursorski sposób na pozbycie się niepotrzebnego owłosienia

Maszynki oraz balsamy do golenia, kosmetyki spowalniające rośnięcie włosków, depilacja za pomocą plastrów – to najprawdopodobniej najpopularniejsze sposoby redukowania nadmiernego owłosienia. Czy są one skuteczne? Z całą pewnością sprawdzają się na kilka lub kilkanaście dni, tylko po tymże czasie czynność dobrze jest powtórzyć. I to oczywiście jest podstawowy motyw odnalezienia depilacji laserowej – zatem sposobu usunięcia owłosienia na stałe. W sumie nie jest to pomysł nowy, bo niedawno mnóstwo osób umawiało się na kurację z zastosowaniem Light Sheer Duet. Obecnie najmodniejszym oraz najwydajniejszym laserem jest Palomar Vectus, który dużo szybciej usuwa włosy nawet z obszernych partii ciała. Badacze, którzy opracowali, a później wprowadzili do obiegu oba lasery diodowe, za drugim razem zamontowali bardziej homogeniczną wiązkę świetlną. Takie rozwiązanie pozwoliło na wzmocnienie wydajności terapii, zmniejszenie czasu jego wykonywania i usunięcie tzw. „gorących punktów”. Depilacja laserowa jest pewnym zabiegiem i możemy ją z całą pewnością używać do okolic intymnych, skóry bardzo delikatnej albo oliwkowej. Mają możliwość się na niego zdecydować osoby, które mają przebarwienia skóry, reagują alergicznie na kremy do depilacji lub posiadają drobne naczynka włosowate. Palomar Vectus to medyczny laser diodowy, który zyskał bardzo dużo ekskluzywnych nagród. Co istotne, absolutnie nie wywołuje jakichkolwiek skutków ubocznych.

Najczęściej potrzeba od 3 do 5 zabiegów, by definitywnie usunąć wszystkie włoski. W przypadku kiedy wybierzemy kilka partii, m in. plecy oraz bikini równocześnie, wtedy kosmetyczka jest w stanie to zrealizować podczas jednej wizyty. W rzeczywistości ilość zabiegów zależy od typu owłosienia i etapu, na jakim znajduje się włos. Pierwszy zabieg zwalcza włoski dobrze zauważalne, najmocniejsze, które są w finalnej fazie wzrostu. Nie wszystkie zwyczajnie dorastają jednocześnie, dlatego laser usuwa prawie 30 % owłosienia po pierwszej sesji.

Czy epilacja laserowa na 100% daje rewelacyjne efekty?

Nie ulega wątpliwości są one znacznie atrakcyjniejsze niżeli w przypadku depilacji klasycznymi technikami. Depilacja laserowa to trwała depilacja, natomiast w ciągu życia mogą wystąpić wyłącznie indywidualne włoski (m in. w wyniku w okresie przekwitania). Klientki, które zdecydowały się na ten zabieg i zamieszczają swoje wypowiedzi na blogach w 99% są zadowolone z rezultatów. Szczególnie, iż jest to dobra metoda na wrastające włoski. A konkretnie? Przykrym rezultatem pospiesznych depilacji czy zwyczajnie predyspozycji są drobne ranki na skórze, czerwone grudki bądź krosty. Mogą też uwidocznić się stany zapalne, a wtedy konsultacja u medyka jest czasami konieczna. Włosy w ogóle nie mogą przebić się przez skórę oraz zostają w niej. W meszku włosowym zaczyna zbierać się ropa, a potem tworzą się blizny. Depilacja laserowa jest jedyną propozycją, aby poradzić sobie z tym kłopotem.

Przed pierwszą sesją kosmetyczka przykłada do skóry czujnik SkinTel. Jego celem jest wykonanie analizy włosów i dostosowanie mocy wiązki świetlnej. Lasery starszego typu nie posiadają takiej opcji, z tego względu przed konsultacją warto sprawdzić, jakim sprzętem dysponuje znaleziony salon. Innowacyjny skaner sprawdza parę paramentów równolegle, m.in. koloryt oraz gęstość włosków. Bynajmniej nie musimy się zadręczać, że urządzenie będzie powodowało ból albo pojawia się oparzenia.

Pozytywne strony depilacji laserowej

Jako najistotniejszy pozytyw musimy uznać zaoszczędzony czas, ponieważ w ogóle nie trzeba już więcej korzystać z kremów do golenia po depilacji laserowej. Wystarczy przestrzegać zasad higieny tak, jak wykonywaliśmy to przez cały ten czas. Nie musimy też fundować sobie nowych golarek, inwestować w kosztowne urządzenia używane w domach, trudzić się z podgrzewaniem wosku i bólem. Kobiety wybierają epilację ze względów całkowicie funkcjonalnych. Mogą naturalnie wyruszyć na plażę w bikini, w ogóle nie muszą wstydzić się odosobnionych stojących włosków ani krostek. Można cieszyć się delikatną i miękką skórą! Sporym pozytywem dla Pań depilujących bikini jest opcja znieczulenia owego niezwykle delikatnego miejsca. Ochładzający żel redukuje moc odczuwania następujących impulsów emitowanych przez laser. Do pozostałych walorów można doliczyć brak komplikacji po terapii (należałoby niemniej zaznajomić się z przeciwwskazaniami). Trwałe usuwanie owłosienia jest przeważnie nadzwyczaj kosztowne, z tego względu warto obejrzeć miejscowe oferty i ustalić czy przypadkiem jakiś salon nie wprowadził rabatów.

Ciekawostki

Podczas trzeciej sesji laserem medycznym Palomar Vectus mamy szansę uwolnić się od prawie 90% włosków

Za pomocą Palomar Vectus mamy możliwość usuwać włosy choćby na mocno opalonej skórze

W 1997 roku został stworzony laser aleksandrytowy, i z jego pomocą można było ograniczać niepożądane owłosienie

Możemy wyodrębnić cztery rodzaje laserów, wykorzystywanych obecnie na potrzeby depilacji laserowej: laser rubinowy, aleksandrytowy, klasyczny oraz neodymowo yagowy.

Jeżeli zaciekawiła Cię depilacja, wejdź w link i zobacz najczęstsze pytania.

Strona używa cookies
Ok