Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek
Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa
Marzec 11, 2017
Zwalczanie owadów - Zwalczanie pluskiew- Zwalczanie karaluchów - Zwalczanie korników - Zwalczanie insektów - Dezynsekcja - Fumigacja - Usuwanie pluskiew, karaluchów i korników
Skuteczne zwalczanie owadów
Marzec 13, 2017

Depilacja laserowa – chyba każda kobieta wie na czym polega ten zabieg. A czy zastanawiałyście się nad tym na czym polega hirsutyzm. Brzmi trochę jak nazwa daleko wschodniej religii, chociaż w ogóle to określenie nie wiąże się z bóstwami jak i magią. Hirsutyzm to przypadłość na którą cierpi wiele kobiet w każdym miejscu na ziemi. Jest to profesjonalny termin opisujący zwyczajnie nadmierne owłosienie. Panowie także mogą być narażeni na tą chorobę, jednakże większość mężczyzn nie ma problemów z dość licznym futerkiem. Dla pań tymczasem to absolutny dramat.

U osób cierpiących na hirsutyzm włoski pojawiają się w przesadnej ilości na nietypowych częściach ciała – w strefach bikini, na łydkach i co gorsza na twarzy. Musicie przyznać, że włosy na urokliwej, żeńskiej twarzy nie wyglądają atrakcyjnie i kusząco. A w sumie każda z pań pragnie być zauważana i stylowa.

Jaką rolę w tym wszystkim pełni zabieg depilacji laserowej? Epilacja laserowa skutecznie i bez bólu usuwa zbędne owłosienie z każdej części ciała. Jest to zabieg niezawodny, szczególnie rekomendowany ludziom zapadającym na hirsutyzm. Wspiera leczenie tej szczególnej przypadłości, wywierając wpływ na komfort pacjentów.

Jeśli nie jesteś przekonana czy zabieg depilacji laserowej jest dla Ciebie stosowny, obowiązkowo zapoznaj się z poniższym poradnikiem informującym o procesie epilacji, jak i choroby hirsutyzmu.

Czym jest hirsutyzm?

Hirsutyzm objawia się zbędnym owłosieniem w niestandardowych miejscach. U pań z tym zaburzeniem, czarne włosy wzrastają nie tylko na kończynach dolnych, pod pachami, czy w strefach bikini, ale także na twarzy, co nie prezentuje się ładnie. Hirsutyzm diagnozowany jest często jako problem kosmetyczny. Bywa, że jest efektem zaburzeń hormonalnych. Jak to się dzieje że u atrakcyjnej, 100% kobiety pojawia się wąsik? Damski organizm tworzy za równo estrogeny ( damskie hormony), oraz androgeny, czyli hormony męskie. Od czasu do czasu możliwe jest, że w rezultacie zaburzenia gospodarki hormonalnej pewne organy zaczynają wytwarzać za dużą liczbę hormonów płci męskiej. Skutkiem tego może być właśnie nadmierne owłosienie na twarzy, jak i w innych miejscach. Innymi czynnikami hirsutyzmy są na przykład policystyczne jajniki, przerost kory nadnerczy, czy choroba Cushinga. Za rozwój zbytniego owłosienia u kobiet mogą odpowiadać także steroidy (wykorzystywane w rozmaitych terapiach) jak i anoreksja, która wpływa na obniżenie poziomu estrogenów.

W chwili zauważenia pierwotnych objawów hirsutyzmu rekomenduje się spotkanie u lekarza. Po gruntownym badaniu stwierdzi on diagnozę i zaleci odpowiednie lekarstwa, lub powie, że zbytnie owłosienie jest tylko defektem kosmetycznym. Wówczas najwłaściwszym rozwiązaniem jest zastosowanie zabiegu epilacji laserowej. W trakcie kilku wizyt raz na zawsze pozbędziesz się denerwujących Cię włosków.

Depilacja laserowa w pigułce

Depilacja laserem nie jest zabiegiem dedykowanym tylko do pań cierpiących na hirsutyzm. Mogą z niej korzystać wszyscy – dziewczyny i mężczyźni, którym marzy się gładka skóra na całe życie. Tak prawdą jest, że epilacja laserem całkowicie eliminuje włosy z każdej części ciała. I tak, mają rację Ci którzy twierdzą, że jest to metoda bezbolesna. Właściwe ustawienie aparatury do specyfiki skóry zagwarantuje Tobie komfort w trakcie poszczególnej sesji. Zazwyczaj jest ich 5, lub 6 w zależności od tego jak wytrwałe jest Twoje owłosienia. Generalnie wynik ostateczny jest taki – dogłębne usunięcie owłosienia i gwarancja, że włoski nigdy nie pojawią się.

Podczas zabiegu epilacji (tak brzmi fachowa nazwa) laser przesyła wiązkę energii, która zostaje skonsumowana przez melaninę włosa (barwnik). Wynikiem tego procesu jest konsekwentne naruszenie struktury włosa, który przestaje dojrzewać i wreszcie odpada z skóry. Zabieg epilacji laserowej powinno się powtarzać co jakiś czas. Spowodowane jest to cyklem wzrostu włosa. Promień laserowy pochłaniany jest tylko przez włosy, które zauważalne są na zewnątrz skóry. Włosy będące w stanie spoczynku (pod skórą) nie zdobędą odpowiedniej ilości promieniowania minimalnej do ich naruszenia. Dopiero po kilku sesjach wszystkie włosy zostają zredukowane.

Jak twierdzi spora liczba ludzi, depilacja laserowa była dla nich ratunkiem. Gęste włosy występujące na twarzy znikają po paru sesjach i już nigdy nie odrastają. W ogóle nie szokuje nas, że dziewczyny z hirsutyzmem wybierają tą przynoszącą efekty formę terapii. Depilacja laserem to nie tylko zabieg kosmetyczny. To koło ratunkowe dla wszystkich dziewczyn, u których nadmierne owłosienie budzi duże kompleksy.

Jeśli jesteś jedną z takich kobiet, nie zwlekaj ani chwili dłużej. A może chcesz po prostu zredukować włosy dla własnego komfortu? W każdym razie umów się na wizytę w gabinecie kosmetycznym Beauty Medica. Oprócz klasycznych zabiegów estetycznych, instytut dostarcza fachową depilację laserową z wykorzystaniem pionierskiego lasera diodowego Vectus. Ponadto jedną z powszechnie proponowanych usług jest depilacja brazylijska, czyli usuwanie włosów z sfer intymnych. Chcesz posiadać piękną i zadbaną skórę? My Tobie w tym pomożemy. Zapraszamy do Beauty Medica, gdzie znowu poczujesz się kimś wyjątkowym. Przejdź do witryny tutaj: toruń depilacja laserowa

Strona używa cookies
Ok