Termos obiadowy turystyczny- najlepszy termos na wycieczki - termos na zupe
Turystyczny termos – jaki najlepszy oraz jak go znaleźć
29 sierpnia, 2020
Klimatyzacja do domu i biura montażi serwis
Klimatyzacje do domu – Montaż i serwis
29 sierpnia, 2020

Depilacja pach woskiem – jak zrobić wosk

depilacja woskiem wszystko o zabiegu

Obecnie są różne metody, które sprawiają, że możemy zachować gładką skórą na długi czas. Usuwanie niechcianego owłosienia to niezwykle popularna praktyka. Wśród różnych sposobów wciąż dużym zainteresowaniem odznacza się depilacja woskiem. Ta od lat wykorzystywana metoda pozwala usunąć włoski z większości partii ciała na bardzo długo. Gabinety kosmetyczne proponują profesjonalne zabiegi depilacji woskiem. Z kolei w sklepach dostępne są zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Pomimo tego, że taki zabieg jest nieco bolesny, osiągnął wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to łatwy oraz szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni.

Jak wygląda depilacja woskiem?

Depilacja woskiem, chociaż nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako łatwy zabieg likwidowania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z jakiej mają zostać usunięte, nanosi się wosk, dzięki któremu wyrywa się włosy. Trzeba pamiętać, że wosk powinien być zaledwie odrobinę podgrzany do półpłynnej postaci, aby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się kawałki materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zastygnie. Dopiero wtedy materiał trzeba oderwać szybkim ruchem odwrotnie do kierunku w jakim włos wzrasta. Dzięki temu, że wosk wnika głęboko, włosy wyrywają się łącznie z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się wykonać samemu, polecane jest korzystanie z usług salonów kosmetycznych. Wprawiona kosmetyczka zajmuje się depilacją woskiem profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje pewność poprawnego wykonania. Co więcej przy specjalistycznych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim spowalniają odrost włosków. Miejscami, które można depilować woskiem są nie tylko nogi i pachy, ale także ręce, ramiona, wąsik albo bikini głębokie i pachwiny.

W jaki sposób przygotować się przed zabiegiem depilacji woskiem?

Do depilacji woskiem warto się przygotować. Na kilka dni przed zabiegiem warto zrobić sobie dobry peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie nacierać się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Także długość włosków na czas zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą za krótkie, okażą się niełatwe do wyrwania. Z kolei za długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie wyrywania. Planując depilację woskiem najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wkleją się w wosk, a depilacja przyniesie oczekiwane efekty.

Przed zabiegiem woskiem należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy stosować w przypadku nowych blizn, skaleczeń czy rozszerzonych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, aby w czasie zabiegu ich nie uszkodzić. Warto także zorientować się, które choroby wykluczają możliwość wykonania zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań muszą być przekazane przez kosmetologa.

Warto także ocenić ile czasu skóra zwykle potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być zaczerwieniona i lekko opuchnięta. Z tego względu lepiej nie decydować się na zabieg niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po depilacji woskiem?

Po zabiegu przede wszystkim istotne jest kojenie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Po depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które wykazują działanie łagodzące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być przeznaczone dla skóry wrażliwej.

By nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, perfumowanych kosmetyków lub zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura też może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po depilacji woskiem. Z uwagi na to na kilka dni lepiej unikać łaźni parowej, jacuzzi albo gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Główną zaletą depilacji woskiem jest to, że usunięte włosy nie odrastają przed kolejne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym oraz częste wyrywanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich likwidowanie jest jeszcze łatwiejsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy nie są tak widoczne. Chociaż depilacja woskiem nie należy do najprzyjemniejszych, w odróżnieniu od pozostałych metod nie wywołuje swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskiem daje długi efekt, z uwagi na to, że włosy wyrywane są łącznie z cebulkami. Ponadto można ją stosować na prawie każdej części ciała. A efekt gładkiej skóry osiągany jest zaraz po zabiegu. Co więcej depilacja woskiem jest ogólnodostępna. Proponuje ją wiele salonów kosmetycznych z profesjonalnym personelem, który, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest też bezpieczna.

Depilacja woskiem

Strona używa cookies
Ok