Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.
Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę
25 września, 2019
Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
24 października, 2019

Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg, którego zadaniem jest wymodelowanie sylwetki, przez walkę z niechcianą tkanką tłuszczową, cellulitem czy rozstępami. Ten nowoczesny patent to rodzaj mechanicznego masażu, wykonywanego przy zastosowaniu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało utworzone dla kobiet i dla mężczyzn, marzących o pięknym wyglądzie bez ścisłej diety i wyczerpujących ćwiczeń. Endermologię można wykonywać na całym ciele lub punktowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez odpowiednio przeszkolonego kosmetologa lub lekarza. Pierwszy zabieg poprzedza rozmowa, w trakcie której specjalista przeprowadza z pacjentem niedługi wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia i zbada problem oraz związane z nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, została wyposażona w głowicę z opatentowanymi rolkami. Cykl masażu polega na zasysaniu i ugniataniu skóry w kilku kierunkach o regulowanej sile, który stymuluje proces lipozy (uwolnienia tłuszczu), pobudza krążenie krwi i przemianę materii, a także wspomaga usuwanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent wkłada specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia przesuwanie rolek. Odpowiednio wyregulowana i dostosowana do pacjenta siła masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie powoduje dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania optymalnych efektów zalecane jest zastosowanie serii 12 – 20 zabiegów, wykonywanych nie częściej niż 2 – 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG przynosi wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, są one zauważalne: zlikwidowany nadmiar tkanki tłuszczowej jednoznacznie powoduje zmniejszenie obwodów konkretnych partii ciała, co korzystnie działa na formę sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Ponadto cellulit zostaje pomniejszony, a rozstępy, blizny oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, dzięki czemu skóra staje się mniej wiotka, a odnowiona i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są poprawa krążenia limfy i krwi, zminimalizowane obrzęki i ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się małe siniaki, a na 3 – 4 dni skóra może być punktowo czuła na dotyk, z tego powodu szczególnie ważne jest zastosowanie właściwej pielęgnacji. Jest to takie istotne ze względu na to, że prawidłowa dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zatrzymaniu skutków endermologii na dłużej.

Trzeba przede wszystkim pić dużo, zaleca się 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera usuwanie toksyn i tkanki tłuszczowej z organizmu. Równie kluczowe jest przestrzeganie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie jedzenie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów i niewielkim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu ciągłych efektów endermologii służy także regularna aktywność fizyczna. Trzeba jednak pamiętać, by nie przemęczać ciała i stosować łagodniejszą formę gimnastyki, która pomoże w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy również zadbać o odpowiednie nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, gdzie były obecne cellulit, blizny albo rozstępy. W tym celu dobrze jest stosować balsamy lub emulsje ujędrniające. Ich składniki spotęgują działanie oraz zwiększą satysfakcje z zabiegu.

Zalecane jest, by po zakończeniu serii zabiegów, na jednej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów podtrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała ponownemu zaleganiu tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania wykonywania endermologii LPG

Pomimo wszelkich korzyści z endermologii LPG i działania, które jest zupełnie nieinwazyjne i bezpieczne istnieje sporo przeciwwskazań, do wykonania takiego zabiegu. Znaczna część z nich jest związana bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą w głównej mierze najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory lub choroby krwi (wraz z przyjmowaniem leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczeniem są także urazy oraz choroby skóry (np. bielactwo), przepuklina oraz infekcje. Decydowanie się na zabieg nie jest także zalecane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najszybciej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po zwyczajnym porodzie dziecka i przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

Dla osób, które mają założone implanty lub kolczyki nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale należy pominąć te części ciała w ciągu endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi tych miejsc, gdzie są pieprzyki, tłuszczaki, świeże blizny lub w stanie zapalnym. Takie obszary także należy ominąć.

Strona używa cookies
Ok