Zabiegi stomatologiczne Toruń cennik
Ceny zabiegów stomatologicznych
Sierpień 15, 2019
Klimatyzacja Toruń -klimatyzatory - serwis klimatyzacji do domu i biura
Klimatyzacja do domu Toruń
Sierpień 21, 2019

Fryzjer ślubny Toruń

Fryzjer ślubny Toruń - Damski salon fryzjerski w Toruniu

Ślub i wesele jest jednym z tych wyjątkowych wydarzeń, kiedy wszystkie kobiety chcą wyglądać zjawiskowo. W czasie przygotowań jedną z najważniejszych spraw (dosłownie!) na głowie kobiety jest fryzura ślubna. Ważne jest, aby nie tylko wspaniale się prezentowała, pasowała do kształtu twarzy oraz do sukni, ale także, by wytrwała aż do świtu. Dobór fryzury na wesele musi być przewidziany z wyprzedzeniem, by uniknąć nieprzewidzianych problemów w dniu ślubu. By wszystko wypadło jak najlepiej, należy właściwie wybrać i fryzjera, i upięcie.

JAK WYBRAĆ FRYZJERA NA ŚLUB ?

Podczas wyboru salonu najważniejsze jest to, aby panna młoda czuła się dobrze. Najlepszym wyborem jest zatem salon, z jakiego usług korzysta od lat. Fryzjer, który od dawna ma kontakt z włosami klientki, doskonale zna ich potrzeby, typ oraz wie jak je wymodelować, z tego powodu nie opłaca się eksperymentować i rezygnować ze sprawdzonego specjalisty.

Może zdarzyć się jednak tak, że panna młoda nie ma ulubionego salonu fryzjerskiego, w takim przypadku odszukanie odpowiedniego fryzjera może okazać się trudne. Przede wszystkim dobry fryzjer musi posiadać doświadczenie i pozytywne opinie. Warto też zapoznać się z jego katalogami fryzur na ślub oraz portfolio. Tego typu informacje można bez trudu odszukać w internecie albo w salonie.

Pomimo najlepszych referencji wybrany salon, może nie spełnić oczekiwań, dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na czesanie próbne. Za jego pomocą nie tylko możliwa będzie ocena jakości usługi, ale też, czy indywidualny pomysł lub propozycja fryzjera ślubnego pasuje do sukni i kształtu twarzy panny młodej. To pomoże właściwie dobrać każdy z elementów wyglądu.

Planowanie fryzury weselnej z wyprzedzeniem i wstępne upięcia ślubne to dobry sposób na odrobinę szaleństwa. Mając kilka miesięcy, znacznie prościej postawić na eksperymenty, które mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Tuż przed samym ślubem nie opłaca się zmieniać koncepcji.

JAK WYBRAĆ FRYZURĘ NA ŚLUB ?

Inspiracja

Wybór fryzury na wesele można zacząć od zaczerpnięcia inspiracji np. tych w internecie lub z broszur w salonie fryzjerskim. Dzięki temu panna młoda ma możliwość odszukania fryzur, które jej się spodobają. Będzie to porządną podstawą dla fryzjera ślubnego, do wykonania zadawalającej stylizacji.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że włosy mają różną strukturę. Niektóre typy układają się lepiej lub gorzej. Inne z kolei nie utrzymują stylizacji zbyt długo. To samo dotyczy gęstości i długości włosów. Dobrze jest to skonsultować z fryzjerem, który doradzi, czy wybrane upięcie ślubne będzie możliwe do ułożenia na włosach oraz czy przetrwa całą noc, czy tylko uroczystość kościelną.

Kształt twarzy

Niestety fryzury, które pasują modelkom, nie zawsze będą pasować wszystkim kobietom. Trzeba wziąć pod uwagę również indywidualne czynniki. Jednym z nich jest między innymi owal twarzy. Fryzura na wesele powinna uwydatniać jego piękno.

Osoby z okrągłymi twarzami mogą zdecydować się na upięcia ślubne podnoszące włosy w górę, aby zwiększyć ich objętość. Dla odważnych pań, interesującym rozwiązaniem są cięcia powyżej linii żuchwy. W przypadku okrągłej twarzy zaleca się unikać prostych grzywek, które optycznie skracają twarz.

Również u kobiet o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też upięcia gładkie włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najbardziej odpowiadają fryzury weselne optycznie zmniejszające jej obrys, na przykład długie wycieniowane włosy.

Także u osób o kwadratowej twarzy warto zrezygnować z prostych grzywek. Nieodpowiednie będą też gładkie upięcia włosów. Kobietom z kwadratową szczęką najlepiej pasują fryzury ślubne optycznie zmniejszające jej obrys, na przykład długie cieniowane włosy.

U pań o prostokątnej twarzy sprawdzą się fryzury, ze zwiększoną objętością na bokach twarzy. Stanowczo odradza się wysokie upięcia na szczycie głowy oraz fryzury z odsłoniętym czołem.

Paniom z trójkątną twarzą najlepiej pasują fryzury równoważące dolną, wąską część twarzy. Dobrym przykładem będzie klasyczny bob oraz krótka grzywka lub zakręcone końcówki włosów. Odkryte czoło i wysokie upięcia optycznie wydłużą brodę.

Suknia

W trakcie wyboru fryzury ślubnej jednym z podstawowych elementów, które powinny współgrać jest suknia ślubna. W głównej mierze najważniejsza jest ilość zdobień oraz kształt dekoltu sukni. Należy podchodzić do tego z umiarem. Niejednokrotnie mniej znaczy więcej.

Przy bogato zdobionej, strojnej sukni, lepiej wycofać się z fantazyjnych upięć. Fryzura na ślub, chociaż niemniej ważna, jest w tym przypadku dopełnieniem, z tego powodu nie powinna odciągać uwagi od ubioru, co oznacza, że powinna być subtelna. Wyszukane upięcie ślubne będzie dobre w przypadku gładkiej, niezbyt wymyślnej, eleganckiej sukni.

Suknia z zabudowanym dekoltem lub ze stójką już sama w sobie jest ozdobą, dlatego upięcie włosów powinno odsłaniać szyję. W tym przypadku dobre jest wysokie upięcie albo kok od tyłu głowy. Świetnym dopasowaniem będą także gładkie fryzury na ślub. Również suknia z dekoltem w kształcie łódki będzie się dobrze prezentować w tym połączeniu.

Suknia bez ramiączek daje fryzjerowi duży zakres możliwości. Przy tej sukni właściwe są zarówno upięcia, a także rozpuszczone luźno włosy, które subtelnie okryją ramiona. Rozpuszczone włosy są też wspaniałym dopasowaniem do sukni z dekoltem w kształcie litery V.

Główną rolą sukni z dekoltem na plecach jest pokazanie pleców, zdobywanie uwagi, z tego względu dopasowane do niej upięcie ślubne powinno dbać o to, by kosmyki włosów ich nie zakrywały.

Suknia na jedno ramię wymaga wyrównania asymetrii, z tego powodu do tego rodzaju sukni doskonale pasują upięcia ułożone z drugiej strony szyi, które wyrównają wizerunek, jednak nie zasłonią ramiączka.

Dodatki

Fryzurę na ślub można też dopasować do dodatków, choć zazwyczaj lepiej zrobić odwrotnie. Najbardziej powszechnym elementem jest rzecz jasna welon, który jest dobry dla każdej fryzury i upięcia. Równie powszechne są ozdobne opaski i wsuwki, doskonałe też dla włosów o każdej długości. Wianki z żywych lub sztucznych kwiatów będą uroczym uzupełnieniem rozpuszczonych włosów, z kolei pojedyncze kwiaty świetnym dodatkiem subtelnych upięć. Fascynatory i kapelusze sprawdzą się tylko w przypadku, kiedy oprawa ślubu utrzymana jest w stylu retro.

Te wskazówki pomogą w doborze fryzury weselnej, trzeba jednak pamiętać, że panna młoda przede wszystkim musi czuć się w niej dobrze.

Fryzjer Toruń Cennik

Górny -Studio – Fryzjer Toruń

Strona używa cookies
Ok