Termosy obiadowe sklep Termos na obiad
Termos obiadowy, przydtane do pracy oraz w podróży.
Wrzesień 25, 2019
Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG – zabieg skutecznie redukujący cellulit
Wrzesień 25, 2019

Ksometologia medyczna – Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Nowoczesne zabiegi kosmetologii medycznej - gabinet kosmetyczny Toruń.

Obecnie praktycznie każdy nowoczesny gabinet kosmetyczny udostępnia całą paletę innowacyjnych zabiegów, które nie tylko pielęgnują skórę, ale także modelują figurę, likwidują cellulit, tłuszcz nadmierne owłosienie oraz rozpowszechniają rozwiązania anti-aging. Wszystkie te elementy są możliwe dzięki postępowi technologii, które dają ciągle ulepszone oraz efektywniejsze rozwiązania przeciw starzeniu się, nadwadze czy problemom skóry. Ponadto, najnowsze technologie sprawiają, że zabiegi stają się mniej inwazyjne, dzięki czemu nie nadwyrężają już zdrowia pacjentów, a dają niesamowite rezultaty. Wiele gabinetów kosmetycznych cieszy się świetnymi opiniami na temat dostarczanych usług, płynącymi z zabiegów wysokiej klasy.

ZABIEGI OFEROWANE PRZEZ NOWOCZESNY GABINET KOSMETYCZNY

Nowoczesne zabiegi oczyszczające

Wśród innowacyjnych zabiegów nie może zabraknąć takich rozwiązań, które mają na celu odświeżenie i oczyszczanie skóry. Zadbana skóra jest znacznie bardziej podatna na działanie innych zabiegów kosmetycznych, a przy tym jest znacznie bardziej promienna i estetyczna. Usuwanie zaskórników, niedoskonałości, łoju i martwego naskórka pozytywnie oddziałuje na jej wygląd i zdrowie. Zazwyczaj stosowane w tym celu w gabinetach kosmetycznych zabiegi, mają za zadanie otwarcie porów oraz usunięcie z nich nieczystości. Najprostsza metoda angażuje pracę kosmetyczki, która ręcznie wyciąga nieczystości z wcześniej otwartych porów przez nacisk na skórę. Możliwe jest także oczyszczanie chemiczne, które zużywa kwasy w odpowiednich stężeniach. Pozostałe metody z reguły wymagają pracy specjalnych maszyn. Przykładowo maszyna do zabiegu mikrodermabrazji ściera warstwy martwego naskórka i wciąga je do wnętrza. Jedną z najnowocześniejszych metod w dziale kosmetologii jest peeling kawitacyjny, który wykorzystuje moc ultradźwięków.

Nowoczesne zabiegi regenerujące

Najbardziej znanym zabiegiem głęboko naprawczym jest mezoterapia igłowa. To za jej pomocą dostarczane są skórze wartości regenerujące i odżywcze, które pobudzają organizm do uruchamiania procesów naprawczych i do produkcji kolagenu i elastyny. Mezoterapia polega na wstrzykiwaniu specjalnych koktajli z aminokwasów, kwasu hialuronowego, witamin i wyciągów roślinnych, które mają niezwykły, dobry wpływ na stan skóry. Tego rodzaju zabiegi nadają skórze elastycznośc i jędrność i powstrzymują starzenie.

Do zabiegów regenerujących często wykorzystuje się także materiał nazywany osoczem bogatopłytkowym. Pobiera się ono bezpośrednio z krwi pacjenta i ma rewelacyjny wpływ na samodzielną regenerację skóry. Komórki macierzyste ulepszają wygląd skóry, jej elastyczność oraz gęstość, a także zmniejszają zmarszczki. W ten sposób odnawiane są zniszczone komórki, wzrasta produkcja kolagenu, a także rozwój naczyń krwionośnych.

Nowoczesne zabiegi modelujące sylwetkę

Zabiegi wyszczuplania sylwetki przede wszystkim interesują tych, którzy pragną pozbyć się niepotrzebnego tłuszczu, w głównej mierze z tych części ciała, które są niepodatne na ćwiczenia i opracowane diety. Innowacyjna technologia pomogła sporządzić metody, które sprawiają, że komórki tłuszczowe zostają rozbite, przechodzą w stan płynny, ze względu na co zdecydowanie prościej jest je odessać lub przenieść do wątroby, skąd zazwyczaj usuwane są za pomocą zwykłego funkcjonowania metabolizmu. Tego rodzaju zabiegi zwykle mają również inne korzystne efekty, dla przykładu: pobudzają do produkcji kolagenu lub wspomagają usuwanie toksyn. Zazwyczaj w taki sposób można też pożegnać cellulit, wygładzić zmarszczki, blizny czy rozstępy.

Istnieje kilka innowacyjnych sposobów formowania sylwetki oraz wspomagających odchudzanie. Zalicza się do nich na przykład endermologia, która za pomocą specjalnie stworzonych rolek rozmasowuje ciało i tym samym rozbija komórki tłuszczu. Inna metoda, czyli kriolipoliza bazuje na niszczeniu przez mrożenie komórek tłuszczowych w temperaturze nie mniejszej niż -10°C. Natomiast kawitacja ultradźwiękowa bazuje na sile ultradźwięków. Istnieją także metody wykorzystujące iniekcję lub laser. Zwykle te metody są mało inwazyjne i dają widoczne rezultaty: możliwe jest usunięcie nawet 40% tkanki tłuszczowej, jednak nie powinny one zastępować aktywności fizycznej oraz właściwej diety, a jedynie wspomagać.

Nowoczesne zabiegi laserowe

Choć lasery są w kosmetologii używane od dawna, ciągle odnajdują nowsze oraz efektywniejsze funkcje, dzięki rozwojowi oraz bezpieczniejszej pracy. Gabinety kosmetyczne udostępniają nowatorskie zabiegi laserowe, które oddziałują na odmienne obszary ciała oraz tak samo odmienne problemy. Najbardziej znana jest z pewnością depilacja laserowa, która usuwa nadmierne owłosienie z każdej części ciała na długo. Zabiegi laserowe zwalczają także problemy skórne: usuwają zmiany trądzikowe, niszcząc bakterie powodujące stany zapalne lub usuwają przebarwienia, które pojawiają się ze względu na zbiór barwnika (melaniny) w tym samym miejscu. Pozostałe zabiegi laserowe pozwalają na zamykanie rozszerzonych naczynek krwionośnych lub są doskonałym sposobem odmładzania.

Nowoczesne zabiegi odmładzające

Stymulacja elastyny i kolagenu bezpośrednio oddziałuje na kondycję skóry i jednocześnie ją odmładza. Z tego względu wiele zabiegów pobocznie oddziałuje na powstrzymywanie starzenia się skóry. Istnieją też zabiegi, które pierwszorzędnie odmładzają skórę, sa to np. zabiegi z osoczem bogatopłytkowym, mezoterapia lub liftingi. Współczesne metody liftingujące, stosują nowatorskie technologie i sposoby, dzięki którym nie muszą być inwazyjnymi zabiegami operacyjnymi. Dla przykładu liftingi HIFU – działające dzięki ultradźwiękom lub przy użyciu nici liftingujących – wszywanych w warstwy skóry, żeby unosiły oraz trzymały odpowiednie partie skóry.

Strona używa cookies
Ok