Dekoracje ślubne- rodzaje dekoracji weselnych
Dekoracje ślubne – dekorować sememu czy zlecić dekoratorce?
Październik 24, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Cudowne działanie Aloesu
Październik 25, 2019

Mezoterapia – nowoczesny zabieg kosmetyczny

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, piękne i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla większości z nas pielęgnacja jest priorytetowym elementem naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, jako, że są prawie cały czas na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są dziś oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niesłychanie długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale również robią to lekarze specjaliści. Niezaprzeczalny jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale w pierwszej kolejności od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z skuteczniejszych metod poprawy kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem popularnym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem nadmiernego wypadania włosów czy zniszczonej skóry nas dotyka. Sukces tej metody leży w wprowadzaniu odpowiednich substancji w głąb skóry, wykorzystywane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest zalecane zarówno płci męskiej jak i płci damskiej.

Jeśli chodzi o skórę twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo skuteczna i w zasadzie to właśnie ta część ciała jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wstrzykiwane składniki redukują zmarszczki. Terapię można stosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkiem niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim biorewitalizacji i polega na pobudzania kolagenu i elastyny. Od razu po mezoterapii cera niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i obrzęki; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metody w podawaniu poszczególnych substancji: przy wykorzystaniu odpowiedniego pistoletu lub ręcznie przy wykorzystaniu strzykawki i igły. Jest to zabieg niechirurgiczny, a jedynie wprowadzanie minimalnych ilości specjalnych substancji, które mają w składzie, takie elementy jak peptydy, kwas hiauluronowy witaminy i aminokwasy. Są one wstrzykiwane na głębokość 1-2 mm, bezpośrednio w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkiem bezbolesny i łagodny. Celem mezoterapii jest reaktywowanie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, należy więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najodpowiedniejsza ilość i częstotliwość przeprowadzania zabiegów? Wszystko to zależy od początkowego stanu skóry, typu dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz indywidualnych potrzeb.Na początku przeważnie jest to seria od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje dużo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż pojedynczy zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii twarzy? Przede wszystkim nawilżenie i jędrność oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się stosunkowo długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje wcześniej powstałe schorzenia, ale również zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich porost jest bardzo skomplikowanym procesem, na który składają się trzy części. Zdarzają się przypadki, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taką sytuację nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się też pytanie, w którym momencie wypadanie jest normalne, a w którym momencie należy zacząć się martwić czy nie jest to nadmierne wypadanie? Nie ma na to klarownej odpowiedzi. W teorii tracenie mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą zwykłą, w takim wypadku terapie stanu włosów, powinno się rozpocząć powyżej liczby stu włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Sposób leczenie jest wiele, od preparatów do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej skuteczności w tym zakresie leczenia. Wykonanie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga wznowić krążenie, i tym samym pobudzić porost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo trudny, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest staranne oczyszczenie skóry i nałożenie kremu znieczulającego zależnie czy osoba, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są lekko wyczuwalne, ale pomimo tego pacjenci nie stwierdzają, że jest to zabieg dotkliwy. Po wykonanym zabiegu mezoterapii nie powinno się korzystać z kąpieli parowych, unikać opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Bardziej szczegółowe informacje przedstawia lekarz na wcześniejszej konsultacji, tak aby całościowy przebieg kuracji był bezpieczny.

Strona używa cookies
Ok