Prawo Jazdy Torun - Szkoła jazdy Torun - Kursy jazdy Torun - Kurs na prawo jazdy kat b Torun - Kurs na prawo jazdy kat c Torun
Praktyczne kursy na prawo jazdy
Marzec 10, 2017
Depilacja Toruń - Depilacja laserowa Toruń - Depilacja brazylijska Toruń - Toruń depilacja laserowa - Beauty Medica depilacja
Depilacja laserowa – zabieg medycyny estetycznej
Marzec 13, 2017

Nowoczesna kobieta – nowoczesna depilacja laserowa

Nowoczesna depilacja epilacja laserowa toruń depilacja łydek

Co powinnyśmy wybrać? Kosztowny depilator, gorący wosk czy laser?

W dzisiejszych czasach każda kobieta chce mieć nieskazitelne ciało, obowiązkowo bez żadnego włoska! Przeważająca część z nas wcale nie zamierza marnować czasu na wybieranie kremów na potrzeby depilacji, z jakimi trzeba siedzieć pod prysznicem co najmniej 10 minut. Jednorazowe maszynki, sprawiający dużo bólu wosk, drogie akcesoria na potrzeby usuwania włosów w domu – muszą ostatecznie odejść. Został stworzony niedawno ich następca – innowacyjny laser, który jest w stanie zredukować owłosienie z całego ciała i to na całe życie. Jeśli masz jakieś wątpliwości – to przeczytaj ów artykuł.
Golenie nóg jest niezmiernie męczące. Ma to na uwadze zapewne każda z was. Wzrastające włoski są trwalsze, mają intensywniejszy kolor i coraz trudniej się od nich uwolnić. Jeśli pragniemy wykonać zabieg depilacji za pomocą plastrów w domu, to trzeba zdecydowanie wiedzieć w jaki sposób to po prostu zrobić, ponieważ możemy zrobić sobie krzywdę, a dokładniej skaleczyć skórę. Ogólnie rzecz ujmując nie można zapomnieć o właściwej pielęgnacji, bo to kwintesencja doskonale gładkich nóg (lub pozostałych części ciała). Może powinnyśmy skorzystać z dobrodziejstwa nowych technik i wybrać laser? To skuteczna technika, jednak w sumie nie jest wcale taka oczywista. Musimy zapisać się na kilka drogich wizyt, żeby kosmetolog wyeliminowała wszystkie włosy na stałe. Niezwykle ważne jest przygotowanie skóry do zaprezentowanego zabiegu – chodzi tu o bezpieczeństwo oraz pociągającą, doskonałą skórę.

Czy analizowałaś kiedyś to, jaką ilość czasu tracisz na golenie nóg czy pach? Jeśli kupiłaś w sklepie jednorazowe golarki to tracisz w każdy dzień aż 7 minut, co daje mniej więcej 167 godzin każdego kolejnego roku. Depilator automatyczny lub gorący wosk jedynie początkowo są ekonomiczne, bowiem trzeba z nich korzystać nie mniej niż przez kilkadziesiąt minut co parę tygodni. Jakby było tego mało dochodzą specjalne balsamy, kremy oraz pozostałe kosmetyki, których zadaniem jest opóźnić rośnięcie włosków lub ich wrastanie. Depilacja za pomocą wosku jest bolesna i naturalnie dzięki niej możemy mieć niedługo komplikacje z wrastaniem włosów. W dodatku w sumie nie jest aż tak tania. Biorąc pod uwagę te wszystkie środki, możemy pewnie powiedzieć, iż epilacja laserowa jest najskuteczniejsza i mało kosztowna. W naszym kraju popularność tego zabiegu mówiąc w skrócie nie jest wciąż dostateczna. Duża ilość Klientek dowiaduje się o niniejszej możliwości podczas wpisywania się na inne zabiegi, np. podgrzanym woskiem. W zasadzie nie decydują się na to, bo krótko mówiąc nie mają pojęcia w jaki sposób działa laser. Ponadto o depilacji z wykorzystaniem lasera diodowego krąży wiele zwodniczych opinii.

Czemu? Gdyż słowa „depilacja” i „epilacja” są używane zamiennie. Można to dostrzec chociażby po tekstach na wielu stronach internetowych, albo ocenach rozmaitych „znawców” na forach i na portalach społecznościowych. Różnica jest ogromna i wcale nie bazuje wyłącznie na tym, iż w pierwszym spośród owych określeń nie ma magicznej literki „d”. W tradycyjnej depilacji (np. za pomocą plastrów czy depilatorem mechanicznym) włosek jest usunięty, jednakże wyłącznie z zewnątrz. Nieuszkodzona cebulka oraz brodawka odżywiająca meszek są nienaruszone. Więc depilację musimy notorycznie powtarzać. Depilacja laserowa jest techniką trwałego redukowania owłosienia. Uszkadza włosek, cebulkę i wspomnianą brodawkę – zaś skutkiem jest brak perspektywy naprawy włoska i jego odżywienia.

W jaki sposób działa laser diodowy?

Laser jest po prostu skoncentrowanym światłem. Podczas usuwania owłosienia przesyłany jest impuls. Melanina, zatem pigment znajdujący się w każdym włosku, zatrzymuje emitowane światło. Podczas funkcjonowania głowicy jest wyzwalane ciepło, natomiast włos wraz z macierzą oraz odżywiającą brodawką jest spalany. Skuteczność wiązki światła polega na tym, czy natychmiast unicestwi macierz z meszkiem czy jedynie je nadwątli. Mnóstwo urządzeń, które stosuje się w mieszkaniach czy salonach kosmetycznych jedynie zmniejsza proces wzrastania włosa. Stąd też po jakimś czasie zaczynają wychodzić ponad skórę nowe.

Czy podczas zabiegu odczuwa się ból?

Czucie dyskomfortu jest sprawą indywidualną, lecz ogólnie rzecz ujmując nie można na pewno oznajmić, iż depilacja laserowa nie boli. W czasie wypuszczania impulsu Klientki informują o tym, iż wyczuwają nieznaczne ukłucia czy mrowienie. Najmniejsza bolesność występuje na przedramionach i łydkach, a najgorsza w strefach intymnych oraz po wewnętrznej stronie ramion (pod pachami). Jest to wprawdzie naprawdę mały, nic nie znaczący dyskomfort, bo już na zawsze pozbywamy się niechcianego owłosienia.

Czy jeden zabieg wystarczy?

Pojedynczy zabieg z pewnością nie nie usunie całego owłosienia. Wiązka lasera usuwa w trakcie jednokrotnego zabiegu od 20 do 40 proc. włosków. W większości przypadków dobre rezultaty przyniosą cztery sesje depilacji laserowej. U 20% pacjentów potrzebne są kuracje przypominające, ponieważ zwyczajnie w organizmie występują zmiany hormonalne. Włosy wtedy są w stanie zacząć wzrastać i musimy zapisać się na zabieg.

Czy ważny jest kolor włosów?

Kolor włosków przez cały ten czas był szczególnie istotny, a lasery w gabinetach kosmetycznych absolutnie nie umiały poradzić sobie z włoskami blond, rudawymi czy siwymi. Płowe owłosienie było właściwie najważniejszym z przeciwwskazań do epilacji z użyciem lasera, ponieważ lasery medyczne miały dylemat z odróżnianiem włoska od skóry. Dzisiaj korzysta się raczej z aparatury Palomar Vectus, który jest uzbrojony w wysokiej jakości urządzenie do analizy cebulek włosów z macierzą i brodawką i skóry – SkinTel. Za jego pomocą stało się wykonalne epilowanie chociażby niezwykle jasnych włosków. Laser Palomar Vectus usuwa włosy bardzo ciemne – atramentowe, czekoladowe – i ledwo widoczne, przykładowo rude oraz blond. Impuls świetlny jest dostosowany do barwnika włosków i tonu cery, ażeby absolutnie nie doszło do najmniejszych. oparzeń. Wskaźniki są w takiej sytuacji na każdym kroku niezmiernie starannie dopasowywane, żeby pacjentki odczuwały maksymalny komfort w czasie wizyty.

Kto absolutnie nie powinien ciągle korzystać z sesji depilacji przy użyciu wiązki lasera? Oczywiście Panie, które mają siwe włosy. Są one całkiem pozbawione pigmentu, a terapia po prostu się nie powiedzie.

Co należy zrobić przed zabiegiem?

Skóra musi koniecznie być nawilżona, nie może być na niej najmniejszych otarć ani suchych rejonów. Na kilka dni przed sesją należałoby poświęcić czas na właściwą pielęgnację. Przed każdym zabiegiem skóra musi być wolna od zanieczyszczeń (bez serum, samoopalacza itp.). Niezwykle ważne jest dodatkowo porządne ogolenie skóry, bowiem absolutnie nie możemy depilować skóry podrażnionej. Dokładne ogolenie daje gwarancję wygodnego oraz w miarę niebolesnego zabiegu.

Jak wykonywany jest zabieg epilacji laserowej?

Przed zabiegiem każda pacjentka bezwzględnie musi skonsultować się z kosmetologiem. Chodzi zwłaszcza o wykluczenie przeciwwskazań. Zaraz potem wybierana jest głowica – o mniejszych rozmiarach bądź o większych rozmiarach zależnie od określonej partii ciała. Silniejszą wykorzystuje się na rozległych rejonach, przykładowo pośladkach. Tę o mniejszych gabarytach epiluje się twarz. Zarówno jedna jak i druga jest przykładana do ciała na tzw. „fałdkę”. Z boku wygląda to w taki sposób, iż interesująca lampa z koralowym promieniowaniem jest przybliżana bez przerwy do ciała. Po zabiegu kosmetolog pokrywa kremem uśmierzającym ból cały obszar, na którym zabieg był prowadzony.

Jak wygląda pielęgnacja skóry po zabiegu?

Od razu po sesji i przez kilka kolejnych dni musimy zdecydowanie pokrywać miejsca po epilacji balsamami, które w swym składzie posiadają panthenol lub kolejne substancje chłodzące i łagodzące. Przez niemal 7 dni nie można stosować peelingów, trzeba unikać kosmetyków przesuszających skórę, światła słonecznego, basenu i sauny. Jeżeli będą widoczne strupki, wcale nie wolno ich przerywać (ponieważ zostaną wówczas blizny).

Czy można epilować strefy intymne i czoło?

Nowoczesny laser Palomar Vectus jest dedykowany na potrzeby epilacji całego ciała. Mamy szansę zatem pozbyć się raz na zawsze niechcianego owłosienia z ud, intymnych rejonów, pach. To wspaniały zabieg dla osób, które mają nadmierne włosy w obszarze twarzy bądź na brzuchu i przeszkadza im to bardzo, np. nad morzem.

Czy każdy może iść na zabieg?

Jest kilka typów dolegliwości, które są ważnym przeciwwskazaniem do zrealizowania zabiegu epilacji za pomocą lasera. Można do nich zaliczyć między innymi niekontrolowana cukrzyca, padaczka, choroby rakowate, łuszczyca czy intensywne choroby skóry. Kosmetolog mówiąc w skrócie nie wykona depilacji, jeżeli zażywamy preparaty z retinoidami albo wypijamy pewne zioła. Zabieg musi być zrealizowany w zgodzie z zaleceniami dermatologa, gdyż wówczas mamy możliwość z nim skonsultować konkretne komplikacje ujawniające się bezpośrednio po nim.

Kiedy wykonać zabieg epilacji?

Generalnie rzecz biorąc, terapii epilacji z wykorzystaniem lasera diodowego wolno poddać się kiedy tylko mamy na to ochotę. Należy jednakże pamiętać, iż po zabiegu nie można w jakimkolwiek przypadku opalać się, kursować na basen bądź używać kosmetyków z alkoholem (intensywnie podrażnia naskórek). Pierwszy zabieg wolno nam zrealizować w najzimniejszych miesiącach, bo finalny zabieg będzie przeprowadzony gdzieś na wiosnę. Cała kuracja trwa stosunkowo długo, bo kolejne sesje muszą być przygotowywane w stosownych odstępach czasu. Listopad i grudzień zatem to właściwy okres, by zacząć działać, zaś wiosna, ażeby odkryć ciało i pochwalić się delikatną skórą.

Jeżeli zamierzasz wiedzieć o wiele więcej kliknij w ten odnośnik – Depilacja

Strona używa cookies
Ok