Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u dentysty
Sierpień 29, 2020
kostka brukowa toruń - układanie i cennik
Nawierzchnia na podjazd – co oprócz kostki
Sierpień 29, 2020

Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej bazuje na wypracowanej przez lata wiedzy i umiejętności dentystów oraz na rozrostu tecjnologii i technik stosowanych w leczeniu stomatologicznym. Zabiegi z dziedziny stomatologii estetycznej odbudowują piękno uśmiechu, a duża z nich, dostępnych jest praktycznie od ręki w czasie kilku, a czasem nawet jednej wizyty w gabinecie dentystycznym. Współcześnie pacjenci mogą skorzystać z wielu metod, które eliminują przebarwienia oraz poprawiają kształt i wygląd zębów, a także wypełniają ewentualne braki. Dzięki temu każdy pacjent, jaki pojawi się u stomatologa, opuszcza gabinet zadowolony z pięknego uśmiechu w jeden dzień. Które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej są najbardziej znane oraz na czym polegają?

Cyfrowe projektowanie uśmiechu (Digital Smile Design)

Duża część pacjentów martwi się, jaki będzie ich uśmiech po zakończonym leczeniu zębów. Jeszcze kilka lat temu na ostateczny rezultat musieli czekać aż do zakończenia leczenia oraz całkowitego zarośnięcia się tkanek – w zależności od zabiegów dentystycznych. Obecnie stworzono możliwość poznania rezultatu pracy dentysty nim podejmie się leczenia. Sposobem tym jest Digital Smile Design (DSD), czyli cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Na czym to polega? Digital Smile Design to nowoczesna, elektroniczna wizualizacja uśmiechu. Na podstawie materiałów pochodzących od pacjenta – tj. kompletu zdjęć: uśmiechu z profilu i na wprost oraz zdjęć rentgenowskich – dentysta za pomocą specjalnego programu wprowadza wszystkie zmniany. Przy pomocy tzw. linii referencyjnych dopasowuje kształt i kolory zębów oraz oddziaływanie zmian na ogólny wygląd twarzy i szczęki pacjenta. Dodatkowo Digital Smile Design można przeprowadzić mając już gotowy plan leczenia stomatologicznego, więc pacjent obejrzy poszczególne kroki zmian lub skorzystać z programu w formie przyszykowania planu. Dzięki cyfrowemu projektowaniu uśmiechu pacjent może przekazać dentyście jakiego rezultatu oczekuje, natomiast dentysta pokaże pacjentowi, które nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej będą niezbędne do osiągnięcia pożądanego efektu.

Implanty w jeden dzień

O tym, że należy wypełnić usunięte zęby nie tylko ze względu na wygląd, ale i zdrowie szczęki, już wiemy. Wielu pacjentów w tym celu wybiera zastosowanie implantu stomatologicznego. Niestety dotąd, choć implanty są najmocniejszym oraz zdaniem dentystów najlepszym pośród uzupełnień protetycznych, cały zabieg trwał kilka miesięcy, bo aplikacja implantów stomatologicznych łączy się długim czasem integracji kości z implantem. Nowoczesne zabiegi stomatologii estetycznej pozwoliły na całkowite skrócenie tego czasu. Obecnie możliwy jest zabieg wszczepienia implantów w zaledwie jeden dzień.

Chociaż i w tym przypadku implant będzie musiał zrosnąć się z kością, co zabierze trochę czasu, dzięki nowoczesnej technologii stomatologii estetycznej pacjent opuszcza klinikę stomatologiczną ze wszpaniałym uśmiechem zaledwie w jeden dzień. Dentyści sporządzili do tego nowoczesną protetyczną odbudowę tymczasową, jaką można zaaplikować bezpośrednio na nowo wszczepiony implant w ciągu tej samej wizyty. Daje to dwa zyski. Pacjent wychodzi z kliniki stomatologicznej z pełnym uśmiechem w jeden dzień. Tymczasowa proteza osłania implant ułatwiając jego łączenie z kością. Gdy już implant stomatologiczny całkowicie zrośnie się z kością, pacjent przychodzi na dodatkową wizytę, gdzie dentysta zamienia uzupełnienie tymczasowe na stałą protezę.

Profesjonale wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond u dentysty

Wybielanie zębów nowoczesną lampą Beyond jest następnym zabiegiem nowoczesnej stomatologii estetycznej. W porównaniu z innymi technikami wybielania zębów, wykorzystanie przeznaczone do tego lampy zapewnia zdecydowanie widoczniejsze efekty przy ledwo jednej wizycie. Wybielanie lampą usuwa wszystkie przebarwienia zgromadzone w wyniku diety, ponieważ nawet całkowicie wyleczone zęby mogą mieć, nieestetyczny żółty kolor. Zaletą wybielania zębów lampą Beyond jest technika naświetlania, która eliminuje przebarwienia, a obok tego pozbywa się do 98% bakterii. Dodatkową zaletą tego nowoczesnego zabiegu stomatologii estetycznej jest także widoczny wpływ na utwardzenie kompozytów stomatologicznych oraz zminimalizowanie zapalnych stanów.

Co więcej sam zabieg wybielania lampą u dentysty jest niezwykle wygodny oraz nie zajmuje wiele czasu. Szczególnie istotnym elementem jest mobilność lampy, co pozwala dotrzeć do całej jamy ustnej. Warto wiedzieć, że dentysta może swobodnie regulować moc lampy oraz tym samym dostosowywać się do potrzeb pacjenta.

Korony protetyczne oraz licówki stomatologiczne

Piękno uśmiechu można poprawić też za pomocą koron protetycznych oraz licówek stomatologicznych. Korony protetyczne służą zastąpieniu zębów na przykład po leczeniu kanałowym lub do położenia jej na implancie. Zakłada się je głównie z uwagi na to, że bardzo dobrze imitują prawdziwe zęby. Przygotowuje się je z porcelany lub cyrkonu, dzięki czemu są wyjątkowo estetyczne.

Natomiast licówki dentystyczne to niewielkie nakładki, które zakłada się bezpośrednio na zęby. Licówkami można ukryć trudne do usunięcia przebarwienia, np. w przypadku zębów martwych, co nie odpowiadają na wybielanie. Licówki sprawdzają się też jako sposób korekty małych wad kształtu zębów. Aplikując licówki możemy ukryć np. przerwę między zębami (diastemę) lub nadłamany fragment zęba.

Dentysta Toruń cennik

Strona używa cookies
Ok