Szkoła pływania niemowląt Toruń - Logafit kursy pływania dla małych dzieci
Nauka pływania dla dzieci
14 lutego, 2019
JAk dbać o palce stóp skuteczna metoda na haluksy aparatu bunito duo
GŁADKA SKÓRA, PIĘKNE PAZNOKCIE- PIELĘGNACJA STÓP – Haluksy
18 lutego, 2019

Poduszka ortopedyczna – jak wybrać?

Zdecydowanie za dużo osób ignoruje przedmioty wspierające nas w trakcie snu. Takim przedmiotem jest poduszka ortopedyczna. Jeśli sen sprawuje tak ważną część naszego życia, to dlaczego jesteśmy dla niego tacy oschli? Poduszka jest wysokiej klasy problemem, na który powinno się zwrócić choć trochę uwagi. Ten element powinien być dobrze dopasowany do potrzeb. To nie jest tak, że poduszka ortopedyczna jest bliska tylko osobom schorowanym, posiadającym problemy z krążeniem, jest ona potrzebna każdemu. Wpływa ona pozytywnie na kręgosłup szyjny i krążenie. Jednak niezbędne jest jej odpowiednie dobranie, ponieważ niedokładnie dopasowana może zapoczątkować rozwój chorób. Dobrze jest zwrócić uwagę na miejsce zakupu. najbardziej niestosowną opcją są najczęściej sklepy meblowe, w tym przypadku poduszka ortopedyczna okazuje się jedynie nazwą własną. Najbardziej odpowiednie zdają się być sklepy medyczne zajmujące się nie tylko sprzedażą, ale i produkcją. Posiadają oni najbardziej obszerną wiedzę odnośnie niezbędnych materiałów. Poduszka ortopedyczna powinna być oznaczona specjalnym certyfikatem CE.

Spanie na boku

Istotne jest wypełnienie wolnego miejsca między kręgosłupem, a barkiem, które pomoże utrzymać naturalne usytuowanie głowy. Odpowiednia wydaje się być taka, która będzie przypominać kształt wałka.

Spanie na plecach

Ważne jest utrzymanie głowy w jednym miejscu, tak aby nie mogła zmieniać ułożenia podczas snu. Niższa poduszka z dodatkowym wcięciem w profilowaniu mogłaby odnaleźć się w naszej sypialni.

Poduszka do spania na brzuchu

Najlepiej spisze się płaska poduszka o niestandardowym kształcie, co umożliwi nam wtulenie się w nią.

Rodzaje poduszek anatomicznych

Jednak w trakcie wyboru nie możemy zwracać uwagi jedynie na pozycję spania. Konieczna jest zdanie lekarza lub specjalisty aby dostosować rodzaj poduchy do naszych preferencji. Opinii eksperta można zaciągnąć nawet telefonicznie, bez wychodzenia z domu. Na początek dobrze jest się upewnić, czy nasz pomocnik będzie wartościowy. Nie wszystkie nazwy, którymiposługują się sprzedawcy łączą się z profesjonalnym działaniem.

profilowane – jedynie mało znacząca nazwa określająca jakąkolwiek poduszkę, w praktyce podobna do ergonomicznej

ergonomiczne – zazwyczaj są wycinane ze spienionego bloku pianki, charakteryzują się dwoma garbami(mniejszym i większym)

przeciwodleżynowe – pomagają zapewnić stały dopływ powietrza i rozłożony nacisk, prawdopodobnie ważne jest to, że posiadają 90 kanalików powietrznych i wytwarzane są z pianki PUR

zdrowotne – pomagają, ale nie wiemy na co, zazwyczaj jest to nazwa stosowana przez sprzedawców do zmylenia klientów

rehabilitacyjne – są one zbliżone tym ortopedycznym, cechują się głównie nazwą

ortopedyczne – surowce, z których zostały wykonane i ich kształt powinien być profesjonalnie dobrany i zbadany, ta nazwa określa też ogół poduszek wspomagających nasze zdrowie

Poduszki z pamięcią (memory) – najważniejszym składem jest pianka visco elastic, inne surowce często są zastępowane zamiennikami, które niekoniecznie spełniają swoje przeznaczenie, dzielą się one jeszcze na ryflowane (niepotrzebne uatrakcyjnienie produktu poprzez zastosowanie innej nazwy i połączenie memory ze sprężystym PUR) i te z pianki wysoko elastycznej (nazwa tradycyjnej pianki PUR zwanej też sprężystą)

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Ważne jest pochodzenie wymarzonej poduszki. Warto jest zwrócić uwagę na to, czy firma mieści się w Europie. Gwarancja waha się od pół roku do pięciu lat. Produkt powinien mieć też przypisany odpowiedni certyfikat np. OEKO – TEX Standard 100. Pamiętajmy, że dobrze dobrana poduszka ma w sobie wiele pozytywnych cech, zapewnia odpowiednie podparcie, neutralną pozycję, łagodzi ból kręgosłupa szyjnego i drętwienie ramion, rozluźnia mięśnie, wspomaga krążenie odcinku szyjnego i zapobiega odwadnianiu dysków. Poduszka nie służy jedynie do spania, można też zdobyć specjalną do siedzenia, która między innymi zatroszczy się o odpowiednią pozycję, pomoże w rehabilitacji dyskopatii i rwy kulszowej. Jednak, aby spełnić nasze wymagania powinna być dopasowywana indywidualnie. Przy tak szerokim wachlarzu usług z pomocą eksperta z pewnością znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie.

Poduszka dla niemowląt

Dobrze wybrana zapobiega i normalizuje deformacje ułożeniowe głowy. Wspiera w przywróceniu prawidłowego kształtu główki malucha, gdy doszło do jej spłaszczenia.

Poduszka ortopedyczna na migrenę

Jest to następna właściwość naszych przedmiotów. Dobrze dopasowana poduszka nie tylko pod względem kształtu, ale i wysokości i materiału rozprawi się z codziennymi bólami takimi jak migrena. Odpowiednie ułożenie głowy może zmniejszyć ten silny ból lub nawet go zniwelować.

Ceny poduszki ortopedycznej

Nie ma jednej kwoty określającej wartość produktu. Branża jest pełna różnych ofert. Ceny wahają się pomiędzy czterdziestoma złotymi, a tysiącem złotych. Jednak nie zapomnijmy, że nie każda poduszka zwana ortopedyczną spełnia jej funkcję. Wygórowana cena jest powiązana się z wysoką jakością, jednak nie jest żadnym wyznacznikiem.

Poduszka ortopedyczna

Strona używa cookies
Ok