Awaryjne otwieranie samochodów Otwieranie mieszkań Otwieranie zamków Gorzów
Awaryjne otwieranie zamków
29 października, 2016
Beton dekoracyjny - Beton architektoniczny - Posadzki betonowe - Posadzki polerowane
Beton dekoracyjny w Twoim domu
4 listopada, 2016

Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Czy wiesz, czego potrzebują Twoje włosy?

„Chłopięce”, półdługie, do pasa, pofalowane, proste, jasne, brązowe, hebanowe… tyle ile rodzajów włosów, tyle systemów na ich staranną pielęgnację. Mamy możliwość przeprowadzić regenerację w domowym zaciszu bądź umówić się na wizytę do fryzjera. Jeżeli śnimy o pięknych, olśniewających, długich, silnych włosach, powinnyśmy raczej iść do specjalistycznego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko podczas konsultacji z profesjonalistą dowiemy się jakiego właściwie rodzaju są nasze włosy, czego potrzebują oraz który zabieg byłby dla nich najlepszy. Regularne oczyszczanie szamponem i wprowadzanie odżywki częstokroć nie przynosi pożądanych skutków. Taka sytuacja ma miejsce, gdyż przy ich zakupie kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą m. in. na olejki do włosów, zaś nie faktycznymi potrzebami naszych włosów. Profesjonalista tymczasem zobaczy w jednej chwili to, czego my na pierwszy rzut oka nie spostrzegłyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najcharakterystyczniejszych czynników osłabiających budowę włosa przynależą: niewłaściwa dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy układaniu), nieodpowiednia pielęgnacja oraz nieumiejętna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Spożywanie dużej ilości cukierków, ciastek, czekolady, paluszków i pozostałych słonych przekąsek, brak dostarczenia organizmowi potrzebnych mikro- oraz makroelementów doprowadza do głębokiego zniszczenia włosa od samej jego cebulki. Praktycznie w ogóle nie pobiera ona tych składników, jakie powinna, stąd fizjologiczny wzrost i mocna budowa są niemożliwe do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne niejednokrotnie wysuszają włosy, sprawiają, że brak im lekkości oraz podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeśli zadeklarowałyśmy się na domowe zabiegi, pamiętajmy o korzystaniu tylko naturalnych specyfików, które nie mają w swojej kompozycji parabenów, silikonów lub konserwantów, przykładowo olejków (kokosowy, oliwa z oliwek, sezamowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty kosmetycznej lub wyciągów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów w salonie fryzjerskim zapewnia natychmiastowe efekty. Aby się one utrzymały wystarczy oprócz tego odbudowywać je w domu preparatami z salonu. Na ów pomysł wpadli Izabela oraz Marcin Górny wprowadzając rewolucyjne systemy regeneracji włosów związane z kuracją domową: Olaplex, TrueKeratin i ColorHlex.

System Olaplex

Podstawowymi komponentami Olaplex są:

  • Olaplex Bond Multiplier – dodaje się go do wybranego artykułu koloryzującego. Regeneruje zniszczone albo rozerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Zabezpiecza je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – utrwala wiązania siarczkowe, wzmaga oddziaływanie Multipliera. Za jego sprawą połączone zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym i po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do stosowania w domu i zapewnia regenerację włosów, podtrzymanie ich w właściwym stanie pomiędzy zabiegami, a także utrzymuje umacnianie połączeń siarczkowych.

Terapia ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex chroni strukturę włosów, powoduje, że są odporniejsze w trakcie zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy osłabione, pokruszone zostają prosto odbudowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząsteczkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która od razu przenika do środka włosa i potęguje rezultaty farbowania albo rozświetlania. Rozczesywanie staje się dużo łatwiejsze, włosy promienne oraz przyjemne w dotyku. Do używania w domu przeznaczony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład systemu ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka oraz Leave in spray (zawierają wyciąg ze słonecznika).

System TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest natomiast niezwykłym sposobem nie tylko na regenerację włosów, lecz także ich naturalne wyprostowanie. System opiera się na nowatorskiej formule keratynowej bez dodatkowych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać właścicielki loczków, fali i włosów znacznie zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do wnętrza włosów i zapewnia im połysk, zdrowie oraz niesamowitą jedwabistość. W przeciwieństwie do odmiennych kuracji, TrueKeratin nadaje się do włosów, które uprzednio były rozjaśniane, wygładzane lub poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są sprężyste, bujne, lekkie nawet przez 4 miesiące. W dowolnej chwili można jednakże spłukać tę kurację.

Jak długo utrzyma się efekt terapii?

Wszystko zależy od tego, w jakiej kondycji są faktycznie nasze włosy. Na oszałamiające efekty możemy liczyć wtedy, kiedy są rzeczywiście poważnie osłabione albo pokruszone. Trzeba w domowym zaciszu używać łagodnych szamponów, by zbyt szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które posiadają w swoim składzie SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien dopasować nam odpowiednią terapię, np. ultradźwiękową, z użyciem podczerwieni lub saunę. Włosy po kuracji powinny być intensywnie nawilżone, lekkie, jedwabiste, lśniące, łatwo układające się oraz „sypkie” (nie zaś „sklejone”).

Więcej informacji o ofercie salonu Górny Hair Studio znajdziesz pod linkiem – Salon fryzjerski

Strona używa cookies
Ok