Kriolipoliza modelowanie sylwetki chłodem wymrażanie tkanki tłuszczowej
Kriolipoliza – zabieg modelujący sylwetkę
Październik 25, 2019
Notariusz oświadczenie poświadczenia akty notarialne
Notariusz – Po co poświadczenie notarialne
Październik 28, 2019

Rodzaje depilacji laserowej

Depilacja laserowa przegląd technologii

Współcześnie gładkie ciało bez zbędnego owłosienia jest marzeniem, które chce spełnić wiele osób. Z tego powodu, dostępne są różne metody usuwania włosów. Najważniejszymi cechami, jakimi powinna odznaczać się depilacja dobrej jakości są trwałość, żeby włosy nie pojawiały się z powrotem za szybko oraz skuteczność, żeby metoda eliminowała całość, zamiast niewielkiej części owłosienia. Najnowocześniejszym i obecnie najbardziej skutecznym rozwiązaniem jest depilacja laserowa, która daje trwałe rezultaty. Wszystko to dzięki wciąż udoskonalanym technologiom i sprzętowi wykorzystującemu najnowsze techniki.

Depilacja laserowa jest przede wszystkim polecana tym osobom, które mają skłonności do wrastania włosków (te trudniej usunąć innymi sposobami) oraz tworzenia się drobnych stanów zapalnych oraz krostek. Depilację laserową zazwyczaj trzeba ponawiać, jednak pełna seria zabiegów pomoże usunąć włosy nawet na kilka lat.

METODY DEPILACJI LASEROWEJ

Usuwanie zbędnego owłosienia jest możliwe dzięki kilku metodom. Zadaniem każdej z nich jest przyniesienie długiego efektu gładkiej skóry. Od innych sposobów pozbywania się owłosienia, depilację metodami laserowymi wyróżnia to, że likwidują nie tylko strukturę włosa w jego ponad skórnej części, ale również niszczy cebulkę, co uniemożliwia ponowne odrastanie włosa.

Tradycyjna depilacja laserowa

Najbardziej powszechna metoda działa na zasadzie niszczenia struktury włosa przy wykorzystaniu energii cieplnej, która bierze się z lasera. Światło wydzielane przez laser wpływa do mieszka włosowego, w którym jest pochłaniane przez mieszczącą się w środku melaninę. Dzięki temu struktura włosa ulega zniszczeniu, co pozwala na jego usunięcie. Depilację tym sposobem należy powtarzać, dlatego że laser naświetla tylko te włosy, które aktualnie są w fazie wzrostu. Należy więc zaczekać aż włosy, jakie znajdowały się w fazie uśpienia będą w fazie wzrostu. Zabiegi można przeprowadzać z przerwą kilku tygodni, w niektórych przypadkach nawet kilku miesięcy – co jest uzależnione od depilowanego obszaru skóry.

Osiągnięcie trwałych efektów wymaga przeprowadzenia 3-6 zabiegów, jednak rezultat jest wart kilkukrotnych odwiedzin w gabinecie kosmetologicznym, ponieważ utrzymuje się zwykle przez kilka lat. Oznacza to absolutną skuteczność i trwałość zabiegu. Dostępne są też zabiegi utrwalające, jakie wykonuje się raz w ciągu roku. Ponadto ta metoda daje poczucie pewności i komfort, a także uwalnia od konieczności nieustannego (nawet codziennego) pozbywania się włosków np. tak jak w przypadku maszynki do golenia. Niestety może nie zadziałać w przypadku jasnych lub siwych włosów.

Elektroliza

Elektrolizę przeprowadza się dzięki specjalnej maszynie, która poprzez cienką igłę przesyła niskie natężenie prądu stałego i tym sposobem uszkadza mieszek włosa. Igła musi być jednak wbita w każdy mieszek włosowy, dlatego że ta technika uszkadza włosy oddzielnie. Średnio włos jest uszkadzany przez 30 sekund. Z tego względu elektroliza jest czasochłonnym procesem. Zazwyczaj zależy to od obszaru i ilości włosków, jakie mają podlegać zabiegowi. Ta technika depilacji może wywoływać niewielkie uszkodzenia skóry, które powinny zaleczyć się po kilku dniach.

Elektroliza jest uznawana za jedną z najtrwalszych metod depilacji i najbardziej skutecznych wśród innych metod. Dzięki niej, z niewielkim poświęceniem, można usunąć niepotrzebne owłosienie z pach, twarzy oraz innych partii ciała. Tak samo jak w przypadku najpopularniejszej depilacji laserowej, niekiedy zabieg elektrolizy trzeba powtórzyć w gabinecie kosmetycznym, z uwagi na niejednakowe tempo wyrastania włosów. Ponadto metoda sprawdza się na jasnych i na ciemnych włosach, dlatego że zabieg nie bazuje na stężeniu melaniny we włosie, a przynosi zachwycające rezultaty.

Termoliza

Termoliza przypomina elektrolizę, jeśli chodzi o sposób działania, ale różni się w kilku względach. W głównej mierze urządzenie, przy użyciu którego termoliza jest przeprowadzana przesyła zmienny prąd o niewielkim natężeniu, ale o dużej częstotliwości. To daje efekt termo – koagulacyjny, jaki uszkadza strukturę włosa do samej cebulki. Ponadto igła trafia do cebulki włosa na około 1 lub 2 sekundy, co w dużym stopniu skraca czas zabiegu. To oznacza, że termoliza zdecydowanie bardziej pasuje do usuwania włosów z dużych obszarów (na przykład z nóg) w w zestawieniu z elektrolizą.

Ta technika depilacji również może powodować nieznaczne uszkodzenia skóry – strupy lub zaczerwienienia, które powinny ustąpić po kilku dniach od zabiegu. Termoliza usuwa ciemne i jasne włosy, a jej skuteczność jest zbliżona do elektrolizy. Po przeprowadzeniu kilku zabiegów, jakie usuną wszelkie włosy, zniszczone cebulki włosów zapobiegają ponownemu wzrostowi włosa, dzięki czemu ta technika jest bardzo trwała.

Blend

Blend jest połączeniem elektrolizy i termolizy, dlatego że wykorzystuje zarówno minimalne natężenie prądu stałego oraz połączenie prądu zmiennego i dużej częstotliwości. To daje tej metodzie przewagę nad innymi i dzięki temu jest najskuteczniejszą metodą depilacji. Trwale zniszczone mieszki włosowe, nie odnawiają się, co sprawia włosy nie wyrastają ponownie. Blend jest jednak zabiegiem czasochłonnym, ze względu na co wykonuje się go w obszarze mniejszych powierzchni ciała i tak jak pozostałe zabiegi trzeba go powtarzać, dlatego że włosy da się poddać zabiegowi tylko w fazie wzrostu.

www.depilacja-torun.pl

Strona używa cookies
Ok