Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń
Wybierz odpowiednią instalację grzewczą
Luty 20, 2017
Depilacja laserowa Toruń depilacja dla mężczyzn usuwanie nadmiernego owłosienia
Skuteczna depilacja laserowa
Luty 26, 2017

Skuteczne leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości Włocławek Zabiegi usuwające problem nadpotliwości Inowrocław Nadmierna potliwość

Czym jest nadmierne pocenie się?

Wydzielanie potu przez nasze ciało jest faktem całkowicie naturalnym. Z jego pomocą wydzielamy związki trujące ustroju i dopasowujemy temperaturę ciała (przykładowo podczas letnich dni). Organizm ludzki posiada średnio do 3 milionów gruczołów, jakie wytwarzają pot. Natomiast jeśli jest go zbyt dużo? Doznajemy, iż ścieka nam po plecach niezależnie od sytuacji? W takiej sytuacji możemy narzekać na tzw. nadpotliwość, jaka nie jest jedynie typowym kłopotem kosmetycznym, ale również chorobą. I jak doskonale wiadomo – schorzenia trzeba leczyć z kilku względów. Fundamentalnym spośród nich jest na pewno dyskomfort, zauważany najczęściej w towarzystwie innych ludzi. Zasadniczo determinantami nieumiarkowanego produkowania potu są czynniki objawowe i fizjologiczne. W przypadku objawowych stykamy się z istotnymi schorzeniami, jakie w danym momencie mają miejsce w naszym ciele, np. z hormonalnymi zapalenie tarczycy), neurologicznymi (przykładowo neuropatie), chorobowymi (przykładowo ostrymi infekcjami). Nadmierne wytwarzanie potu właściwie nie musi dotyczyć jednej partii ciała, m in. pleców. Jeśli mamy na uwadze normalne pocenie się, to jako istotne czynniki wyszczególnić wolno chociażby stres, strach albo uprawianie sportu. Mamy na nie poniekąd umiarkowany wpływ.

Jak sprawdzić czy mam nadpotliwość?

Jeżeli zależy nam na tym, by jednoznacznie wiedzieć czy posiadamy nadmierną potliwość, trzeba zasygnalizować wspomniany fakt lekarzowi, który posiada specjalizację ogólną. Wówczas on poprowadzi z nami wnikliwy wywiad, przeanalizuje miarę kłopotu oraz poinformuje nas o przeciwwskazaniach do usuwania dolegliwości. Po pierwsze powierzy kolejne badania, np. test Minora. Prezentuje się on w taki oto sposób: części ciała, w jakich może powstawać nadmierna potliwość, są powleczone jodyną i okryte mączką ziemniaczaną. Intensywne zabarwienie podsuwa trwanie schorzenia. Inną rzeczą jest jej łagodzenie za sprawą charakterystycznych procedur. Absolutnie nie chodzi tutaj o opłukiwanie kończyn przez 20-30 minut w mieszance z szałwią bądź o masową zmianę ubrań. Są to ogólnodostępne metody, jednakże przeważnie mało efektywne.

Sposoby leczenia nadpotliwości

Do terapii bezinwazyjnych zaliczają się jontoforeza, zastrzyki z botoksu i kuracja za pomocą lasera. Jeżeli mamy na uwadze dwa pierwsze, wtedy efekt łagodzenia dolegliwości utrzymuje się mniej więcej kilka miesięcy. Jonoforeza polega na niszczeniu kanałów jonowych za sprawą prądu oraz preparatów cholinergicznych, zaś botulina doprowadza do „bezwładu” połączeń nerwowych (w sposób odwracalny), które wyposażają określone fragmenty ciała w pot. Najdelikatniejszą spośród dróg jest leczenie nadpotliwości laserem, bowiem w bezpieczny i bezbolesny sposób modyfikuje procesy wytwarzania potu. Urządzenie Accent Ultra bazuje w skrócie na zastosowaniu specjalistycznych głowic, które emitują fale infraczerwone. Przykłada się je do niektórych części ciała, gdzie uprzednio stwierdzono nadmierną produkcję potu. Jednorazowy zabieg trwa zwykle 15-20 minut, zaś w jego trakcie w ogóle nie przeżywa się żadnego bólu, pieczenia, rwania itp. Można się spokojnie uspokoić. Co istotne – promienie lasera absolutnie nie jest powodem powstania śladów, niedoskonałości oraz nie nadwyręża otaczających tkanek.

Jakie są przeciwwskazania do leczenia laserem?

Właściwie nie każdy ma szansę poddać się terapii laserowego usuwania nadmiernej produkcji potu. Do nadrzędnych przeciwwskazań należy mocna opalenizna, karmienie piersią, nowotwory, bielactwo, implanty wykonane z metalu, wrażliwość na słońce, epilepsja bądź cukrzyca. Tak naprawdę jakąkolwiek przypadłość trzeba najpierw ustalić z lekarzem, zaś dopiero w następnej kolejności kosmetyczką. Warto wiedzieć o tym, że na 3 tygodnie przed zabiegiem (skoro medyk wyrazi zgodę) trzeba przestać popijać zioła bądź zażywać je w formie pastylek. Chodzi tutaj o wszelakie popularne zioła, przykładowo odchudzające, oczyszczające lub pobudzające. Analogiczna reguła tyczy się leków, np. leków przeciwcukrzycowych, leków sterydowych, przeciwgrypowych, wybranych medykamentów uspokajających bądź szczepionek. Parę miesięcy powinno się odczekać od odłożenia leków, które mają w swoim składzie retinoidy. Wyłącznie po wskazanym czasie mamy możliwość iść na zabieg łagodzący nadmierne wydzielanie potu. Absolutnie nie powinniśmy też wykorzystywać pewnych kosmetyków, przykładowo kremów z substancjami zapachowymi, specyfików przeciwbakteryjnych albo dezodorantów. Przed zabiegiem nie można wypijać żadnego alkoholu. Jeśli wysączymy choćby kieliszek czerwonego wina, musimy darować go sobie na 24 godziny. Dlaczego istnieje aż taka ilość przeciwwskazań? Światło lasera to zgromadzone światło, jakie potrafi sparzyć skórę. Inaczej mówiąc: światło padające wyłącznie na wskazany obszar (mocno zmniejsza się jego rozpraszanie). Jeśli skóra pod oddziaływaniem niezależnych czynników będzie na nie znacznie bardziej podatna, wówczas może dojść do groźnych konsekwencji. Na przykład pochodne witaminy A wchodzą najzwyczajniej w świecie ze skoncentrowanym światłem, w interakcje, będące powodem oparzeń. Chcesz wiedzieć więcej? Wejdź w ten link – Leczenie nadpotliwości

Strona używa cookies
Ok