Depilacja LASEROWA
Luty 21, 2019
Haluksy – w jaki sposób zapobiegać? Kiedy stosować leczenie zachowawcze a kiedy operować?
Marzec 22, 2019

Skuteczne wybielanie zębów – tylko u dentysty

wybielanie zębów toruń - esthetic dental clinic

Wybielanie zębów – jak skutecznie pozbyć się przebarwień?

Patrzysz w lustro i widzisz, że barwa twoich zębów jest daleka od ideału ? Marzysz o idealnie białym uśmiechu jak celebryci? Nasze babcie usiłowały wybielać zęby węglem. Dzisiaj mamy wiele metod, żeby rozjaśnić swoje zęby. W jaki sposób rozjaśnić uśmiech bezpiecznie i skutecznie?

Zacznij od diety

Odcień uzębienia w przeważającej części ma podłoże genetyczne. Od naszych genów zależy szybkość mineralizowania tkanek, odcień szkliwa. Na kolor naszego uśmiechu ma także wpływ wiek- im jesteśmy starsi, tym ciemniejsze są nasze zęby. Najczęściej na brzydki kolor zębów narzekają jednak osoby, które piją dużo kawy, herbaty, czerwonego wina. Bardziej narażone na żółknięcie zębów są także ci, którzy palą papierosy. Na barwę twojego uśmiechu ma także częste przyjmowanie antybiotyków.

Jeszcze niedawno wybielanie zębów było dosyć drogie i korelowane jedynie z celebrytami . Teraz rozjaśnić zęby w bezpieczny i trwały sposób może każdy. Metod jest co niemiara, należy jednak przemyśleć z której metody skorzystać, by nie uszkodzić sobie szkliwa.

Kolejny krok: usuwanie kamienia

Proces rozjaśniania zębów należy rozpocząć od pozbycia się kamienia i płytki nazębnej. Można tego dokonać umawiając się na piaskowanie do specjalisty. Rezultaty zobaczysz natychmiast- płytka nazębna najczęściej pogarszają wygląd naszych zębów. Piaskowanie jest stuprocentowo bezbolesne i relatywnie tanie- cena zabiegu to około 100 zł. Zabieg piaskowania opiera się na wyrzucaniu drobinek piachu pod ciśnieniem. Piasek rozbijają osady i przebarwienia oraz wygładzają uśmiech. Efekt jest jednak delikatny, naturalny ale widoczny.

Lampa Beyond

To najskuteczniejszy sposób na wybielenie zębów, również tych martwych, które mają zwykle brzydki, szary kolor. Efekty są doskonałe i utrzymują się przez 3-4 lata. Proces profesjonalnego wybielania dentysta zaczyna od pozbycia się kamienia i osadów. Kolejno stomatolog aplikuje na zęby specjalny preparat wybielający, który jest aktywowany światłem lampy Beyond. Pod wpływem promieni lampy utleniają się związki, które doprowadziły do przebarwienia zębów. Zabieg profesjonalnego wybielania jest nieco kosztowny- to wydatek rzędu 1000 zł, jednak rezultaty są warte tej ceny i utrzymują się 3-4 lata. Po zabiegu trzeba pamiętać, by przez kilka dni stosować tzw. „białą dietę”, czyli nie jeść produktów, które mogłyby zabarwić nasze zęby.

Wybielanie zębów domowymi sposobami

Nasze babcie używały popiołem a nawet ze sproszkowanym rogiem jelenia. Obecnie mamy dostęp do wielu nowoczesnych środków wybielających, poczynając od past, kończąc na profesjonalnych żelach, które możemy dostać u stomatologa. W internecie znajdziemy mnóstwo filmików, na których ludzie wybielają zęby w cudowny sposób za pomocą węgla aktywnego i oleju kokosowego, sody oczyszczonej czy też skórki od banana. Domowe metody nie są jednak najskuteczniejszym rozwiązaniem, gdyż mocno degradują szkliwo. Za to preparaty drogeryjne takie jak pasty mogą się okazać doskonałym rozwiązaniem. Są one tanie, bowiem ich ceny wahają się od 30-60 złotych, a są w stanie wybielić zęby o 2-3 tony. Zestawy wybielające z drogerii stosuje się zazwyczaj przez tydzień, aplikując żel wybielający/ paski dwa razy dziennie. Dla wzmocnienia efektu, można zaopatrzyć się w pastę i płyn do płukania jamy ustnej o właściwościach wybielających.

Metoda na idealny uśmiech

Każdy chciałby chwalić się doskonałym uśmiechem. Pierwszym krokiem do zdobycia perfekcyjnego uśmiechu jest przede wszystkim ograniczenie substancji, które przebarwiają uzębienie. Walczysz z paleniem od lat? Teraz masz konkretny powód, by je rzucić. Znajomi z pracy już wieki temu twierdzili, że przesadzasz z kawą w pracy? Najwyższy czas, żeby ją ograniczyć. Śnieżnobiały uśmiech to również efekt perfekcyjnej higieny jamy ustnej. Nie trzeba nikomu przypominać, że zęby należy szczotkować minimum dwa razy dziennie. Można także pomyśleć o paście i płynie do płukania o właściwościach wybielających, które podbiją efekty i pomogą je utrzymać. Wybielanie zębów u dentysty kojarzone jest zazwyczaj z dużym wydatkiem, nie musi to być wcale droga sprawa. W prawdzie najlepsze efekty uzyskasz tylko w gabinecie stomatologicznym i żaden drogeryjny substytut nie może się równać z profesjonalnymi zabiegami. Jeżeli jednak nie masz aż tak wielkich wymagań, po zastosowaniu pasków lub drogeryjnego żelu wybielającego na pewno też będziesz usatysfakcjonowany. Chodząc na rutynowe wizyty kontrolne, warto też zafundować sobie piaskowanie. Zabieg ten jest relatywnie tani a z powodzeniem niszczy płytkę nazębną i osady, które powodują nieestetyczne przebarwienia. Oprócz tego piaskowanie wyrównuje powierzchnię zębów, dzięki czemu przeciwdziałamy tworzeniu się próchnicy.

Człowiek uśmiechnięty ma większe szanse osiągnąć sukces. Jeżeli twoje zęby nie prezentują się zadowalająco, koniecznie przemyśl możliwość ich rozjaśnienia. Wcale nie musisz wydawać fortuny, by cieszyć się ładnym uśmiechem. Sposobów jest bardzo dużo, na pewno znajdziesz coś dla siebie! Zapomnij o eksperymentalnych przepisach na białe zęby- zamiast tego zdecyduj się na metody, które bezpiecznie wybielą twoje zęby bez bez zniszczeń!

Sprawdź ile kosztuje wybielanie zębów
Zapraszamy do Esthetic Dental Clinic Toruń

Strona używa cookies
Ok