adwokat toruń prawnik toruń
Kancelaria notarialna – kiedy potrzebujemy porady adwokata?
Marzec 30, 2017
Adwokat Kancelaria Adwokacka Toruń Alimenty
Obowiązek alimentacyjny – wynajmij skutecznego adwokata
Kwiecień 1, 2017

Zdrowo wyglądające i lśniące włosy to marzenie niezliczonej liczby osób, jednak osiągnięcie celu w przeważającej części przypadków jest wykluczone, gdyż utrzymanie włosów w idealnej formie wiąże się ze sporym wysiłkiem i zaangażowania w sprawę, co nie jest łatwe. Na szczęście w tym momencie kwestię zniszczonych włosów da się rozwiązać i to z pomocą jednego zabiegu wykonywanego przez fryzjera. A tym sposobem na błyskawiczną zmianę stanu włosów są… gorące nożyce.

Dawne sposoby strzyżenia na gorąco

Być może niektórych zdziwi wiadomość, że kiedyś zabieg strzyżenia na gorąco realizowano przy użyciu… świec. Łatno można się domyślić wyniki takich poczynań były fatalne, a przypalanie włosów zazwyczaj kończyło się bezwarunkowym ich spaleniem.

O tym, że dodatnia temperatura wywiera dobroczynny wpływ na włosy, wiadomo nie od wczoraj. Już w dawnych potwierdzono, że dzięki wysokiej temperaturze rzeczywiste jest domknięcie powłoki włosa, co sprawia, że włos jest ochroniony przed niekorzystnymi działaniami i odzyskuje naturalny blask.

Strzyżenie na gorąco nożyczkami Thermocut

Obecnie z pewnością nikt nie „przycina” włosów ogniem by naprawić stan włosów. Zwłaszcza że od w tym momencie na rynku dostępne są unikalne gorące nożyce od Jaguar Thermocut, które umożliwiają w kilka minut przywrócić zniszczonym włosom naturalny wygląd bez niebezpieczeństwa, że stan włosów się pogorszy.

Gorące nożyczki Jaguar – dlaczego są najlepsze?

Firma Jaguar Thermocut opracowała profesjonalne gorące nożyczki, za sprawą których rezultaty skracania włosów na gorąco są zdecydowanie lepsze niż w przypadku zabiegów realizowanych nieprzystosowanymi nożyczkami, które zamiast pomóc włosom, wyłącznie palą włosy.

Różnica jest przede wszystkim taka, że gorące nożyczki Jaguar jako jedyne mają precyzyjny system zmiany temperatury ostrzy w zakresie od dziewięćdziesięciu do stu pięćdziesięciu stopni Celsjusza, dzięki czemu fryzjer jest w stanie określić taką temperaturę, która będzie najlepsza dla danego rodzaju włosów, a tym samym przyniesie najodpowiedniejsze efekty podcinania włosów gorącymi nożyczkami.

strzyżenie na gorąco gorącymi nożyczkami fryzjer górny Toruń

Natychmiastowy rezultat strzyżenia gorącymi nożyczkami

Skracanie włosów gorącymi nożyczkami Jaguar to bardzo bezpieczny i skuteczny zabieg poprawiający zdrowie włosów. Efekty cieniowania gorącymi nożyczkami są zauważalne zaraz po zabiegu, bo strzyżone na gorąco łuski włosów pozostają zamknięte. Po zakończeniu zabiegu za pomocą gorących nożyczek Jaguar, włosy są zabezpieczone przed ubytkiem substancji nawilżających. Wyczuwalna jest dodatkowo mniejsza podatność włosów na uszkodzenia.

Zalety strzyżenia na gorąco

Sposób cięcia gorącymi nożyczkami niesie ze sobą wiele korzyści. Po pierwsze jest to zabieg, który daje szybkie, zauważalne efekty. Co więcej gorące nożyczki mają rzeczywisty wpływ na naprawę kondycji
włosów i warto podkreślić, że jest to stan, który utrzymuje się przez znaczny okres, czego nie można rzec o porównywanych zabiegach fryzjerskich, które tylko na chwilę polepszają stan włosów. W ich przypadku nierzadko jest tak, że szybko po pierwszym myciu, włosy ponownie wyglądają niedobrze są bez życia i matowe. I na koniec – gorące nożyczki likwidują problem rozdwajających się końcówek, bo zabezpieczają one łuski włosa, co sprawia, że nie są one podatne na negatywne działanie czynników atmosferycznych.

Bezpieczne strzyżenie na gorąco

Gorące nożyce mogą kojarzyć się niektórym osobom z rozgrzanymi do granic możliwości ostrzami, które są w stanie przypalić włosy. W przypadku techniki użytej w gorących nożycach Jaguar nie ma zagrożenia, że włosy zostaną uszkodzone. Nie jest też realne, by gorące ostrza poparzyły zarówno klienta jak i samego stylistę fryzur ponieważ marka Jaguar także przypilnowała tego, aby ich gorące nożyczki zostały dokładnie pokryte termopowłoką wytrzymałą na znaczne temperatury.

Ile czasu trwa zabieg gorącymi nożycami?

Zabieg przeprowadzony gorącymi nożyczkami trwa trochę dłużej niż tradycyjne cięcie włosów. Jest to uwarunkowane tym, że dobre wykonanie zabiegu gorącymi nożyczkami wymaga od fryzjera w pierwszej kolejności przygotowania. Wypada pamiętać, że przed rozpoczęciem zabiegu strzyżenia na gorąco, stylista fryzur musi przygotować test włosów, bo dzięki tym informacjom jest on w stanie ustawić idealną temperaturę, która da najdoskonalsze rezultaty. Samo podcinanie powinno być wykonane z jak największą starannością, aby naprawa kondycji włosów była widoczna w każdym calu.

Strzyżenie gorącymi nożyczkami? Tylko w profesjonalnym salonie fryzjerskim!

Wypada natomiast podkreślić, że zabieg podcinania gorącymi nożyczkami da niezwykłe rezultaty wyłącznie wówczas, gdy zostanie on przeprowadzony przez doświadczonego stylistę fryzur, który sprawnie umie wybrać optymalną temperaturę nożyczek dostosowaną do aktualnej kondycji włosów. Ponadto stylista fryzur przeprowadzający zabieg gorącymi nożyczkami musi także biegle strzyc włosy. Przez to zabieg gorącymi nożycami powinien przeprowadzać tylko zawodowy fryzjer.

Gdzie w Toruniu wykonywany jest zabieg gorącymi nożyczkami?

Gorące nożyczki Jaguar to nowość na rynku, stąd też mało salonów fryzjerskich proponuje zabieg strzyżenia gorącymi nożyczkami. Przykładowo w Toruniu tylko jeden fryzjer proponuje cieniowanie włosów z użyciem nowoczesnych gorących nożyczek Thermocut.

Mapa salonu fryzjerskiego, gdzie dostępne jest strzyżenie gorącymi nożyczkami:
FryzjerGórny Studio, ulica Żółkiewskiego 15, Toruń.

Jeśli jesteś z Torunia i chcesz sprawdzić strzyżenie gorącymi ostrzami na swoich włosach? Sprawdź rekomendowane studio stylizacji fryzur. Kliknij w link: Strzyżenie na gorąco.

Strona używa cookies
Ok