Rozwody i separacje Adwokat Toruń Rozwody Toruń Dobry prawnik
Rozwód – koszty, stereotypy, unieważnienie małżeństwa
Marzec 22, 2017
Kursy dla kierowców ochrony karetek wozów strażackich Pojazdy uprzywilejowane szkolenia
Pojazdy uprzywilejowane – kursy, szkolenia, kwalifikacje
Marzec 25, 2017

Wybrać depilację laserową czy depilację woskiem

Depilacja toruń depilacja laserowa depilacja gorącym woskiem

Co jest lepsze – depilacja trwała za pomocą lasera czy depilacja woskiem? W jaki sposób zaprezentowały się oba sposoby w bitwie?

Zabieg depilacji woskiem jest popularnie znany, włosy powinniśmy zapuścić do długości od 0,5-1 mm, lecz to trwa przeciętnie dwa lub trzy dni. Czasami u wybranych Kobiet w ogóle nie trzeba aż tyle zwlekać, zaś włosy zaczynają wychodzić ponad skórę zaraz po pierwszym dniu. Taka taktyka jest niezwykle komfortowa, choć przeciwwskazaniem może być między innymi posiadanie zbyt słabych naczynek krwionośnych, których nie wolno drażnić podgrzanym woskiem. Potrafią powstawać potem czerwone, okazałe plamy i w rezultacie kolejne popękane naczynka. Kosmetolog kładzie gorący wosk na wybrane części ciała, a w następnej kolejności dociska uprzednio przygotowane plastry bądź długie kawałki materiału. Energicznym pociągnięciem ręki zrywa je razem z z włoskami. Ta technika może być dla delikatnych Kobiet bardzo nieprzyjemna. Bolesność zależy zwyczajnie od zakresu bólu, który nie jest taki sam u każdego spośród nas. Nasza bariera ochronna po zabiegu za pomocą plastrów z woskiem jest zaczerwieniona tylko troszkę, ale proponuje się przez przynajmniej parę dni nie korzystać z gorących kąpieli i peelingów w partiach, gdzie zastosowano depilację.
Trzeba bez wątpienia przedstawić zabieg całkowitego usuwania owłosienia laserem diodowym. Do depilacji, a właściwie epilacji – musimy przygotować skórę 24 godziny wcześniej. Trzeba starannie ogolić nogi zwyczajną jednorazową maszynką do golenia. Mówiąc w skrócie nie musimy „hodować” włosków przez dłuższy czas, a taka możliwość jest ogromnym ułatwieniem podczas depilacji. Sam zabieg następuje w ciągu 20 minut, jednakże najpierw należy odpowiedzieć na pytania w ankiecie bądź omówić istotne problemy z kosmetologiem. Przeciwwskazaniem do epilacji przy użyciu lasera jest na przykład branie antybiotyków typu Izotretinoina, która znacznie podrażnia skórę. Nie wolno także opalać się na 2 tygodnie przed oraz po terapii. Szczególnie istotne jest też to, by absolutnie nie używać peelingów miejsc, jakie mają zostać poddane epilacji za pomocą lasera na jeden tydzień przed i po zabiegu. Nie można również odkrywać ciała na promienie słońca w trakcie następnych sesji, zatem jesień i zima są doskonałym czasem. Klientkom w ciąży depilację laserową się też odradza. Kosmetolog z wykorzystaniem jasnego ołówka zamalowuje na skórze wszelkie przebarwienia, piegi i znamiona, bo laser sprawdza ciemniejsze obszary skóry.
Dlatego zabieg depilacji laserowej jest wyjątkowo efektywny w przypadku kiedy chodzi o włoski mocne i o brązowym zabarwieniu – prosto mamy szansę je usunąć. W gabinetach, w których praktykuje się wiele kuracji z obszaru medycyny estetycznej, zabieg trwałego usuwania owłosienia z wykorzystaniem lasera diodowego zawsze wykonują zawodowcy. Czerpią z urządzenia LightSheerDuet, które zostało zaopatrzone w dwie głowice: tę o mniejszych gabarytach na potrzeby obszarów, do których niełatwo jest dotrzeć, na przykład palce u rąk, strefy intymne i o większym zasięgu działania, którą możemy szybciutko depilować nogi. Laser na kilka sekund zasysa skórę, unicestwia centralną część włosków i przemieszcza się na następny obszar skóry. Mając na uwadze odmienną grubość meszku, sumę melaniny albo ilość owłosienia, nie można precyzyjnie przewidzieć, jaki otrzymamy efekt po jednej wizycie. Przeciętnie eliminowanych jest około 30% włosków.

Która metoda jest lepsza?

Depilacja łydek za pomocą wosku:

Te Klientki, które przez przypadek stykają się z redukowaniem owłosienia podgrzanym woskiem, koniecznie muszą to przeczytać. Na potrzeby sesji musimy zdecydowanie zapuścić włosy i to jest zapewne najbardziej męczące. Co więcej te Kobiety, które nigdy nie były na zaprezentowanym zabiegu w salonie kosmetycznym, mogą się spodziewać, że terapia w zasadzie nie należy do najprzyjemniejszych – to nieprzyjemna technika. Wszystko jednakże zależy od techniki przeprowadzania zabiegu oraz zdolności kosmetologa. Wyśmienity kosmetolog wykonujący depilację woskiem wykona to szybciutko i zręcznie, bynajmniej nie narażając Klientki na niespodziewany ból. Na starcie nakłada równomiernie ogrzany wosk, a po chwili nakleja uprzednio przygotowane plastry i gwałtownym ruchem wyciąga włoski. Innymi słowy podczas zabiegu możemy odczuć tylko oberwanie pierwszego plastra, bowiem to ono jest przeważnie najostrzejsze.
Nogi stają się od razu jedwabiście gładkie – to bez wątpienia zabieg dla Klientek, jakie oczekują doraźnego efektu. Cała metoda trwa koło 20 minut, natomiast aksamitność jest zachowana przez mniej więcej 2 tygodnie. Włosy, które niedługo odrastają, są o wiele dyskretniejsze i mają jaśniejszy kolor. W dodatku nie ma żadnych skutków ubocznych.

Depilacja łydek laserem diodowym:

Przed sesją musimy wypełnić drobiazgową ankietę, którą powoli konsultuje się z kosmetologiem. Specjalista będzie odpowiadać na wszystkie pytania także w czasie usuwania owłosienia. Nie musimy w ogóle martwić się o ból, może jedynie lekko szczypać wsysana przez silniejszą głowicę skóra. Zwłaszcza w delikatnych obszarach można mieć uczucie dyskomfortu, na przykład pod kolanami. Podczas sesji trzeba przygotować się na to, że będzie odczuwalny łagodny zapach opalanych cebulek włosów. Zabieg jest szybki i nawet komfortowy. Kosmetolog powiadamia Panie iż usunięta będzie jedynie część cebulek. Jest to uwarunkowane od fazy przyrostu włoska – następne muszą dopiero wzrosnąć, ażeby wolno było je unieszkodliwić laserem. Przez kilka dni włosy będą się wykruszać, przykładowo gdy będziemy przecierać naszą skórę po kąpieli. Następne włoski będą dyskretniejsze i będą też wolniej „kiełkowały”. Wystarczy będzie uchwycić obszary, gdzie będzie ich znacznie mniej. Skóra po wizycie będzie z pewnością zaróżowiona i w takim okresie trzeba próbować pantenolu. Jednokrotny zabieg nie przyniesie dobrych rezultatów, wyłącznie kompletny pakiet jest w stanie wykluczyć włosy definitywnie (oraz przenigdy nie odrosną).
Uogólniając: jeśli chcemy zdecydować się tylko na pojedynczy zabieg, mamy szansę wybrać epilację ocieplonym woskiem (tymczasem po jakimś okresie włoski będą rosły takie same). Natomiast jeżeli ktoś planuje wyeliminować owłosienie całkiem, warto zainwestować w linię wizyt depilacji za pomocą lasera. Jeżeli chcesz wiedzieć o wiele więcej, kliknij w ten link – Depilacja

Strona używa cookies
Ok